Sportage nebo 3008

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod metyn 7. 6. 2021 16:00

Hustoles píše:
metyn píše:ale krmených kvalitním obrokem 100oct,dědek

Korejcom ani evropský obrok nepomože dědku..Enem hodně žerů a nic... Husto

ááá pán je asik znalec, :-)) dědek
metyn
Veterán


Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 6. 2021 17:23

tvl pežot udávaná hmotnost 1250 kg, skutečná 1539 ... to jsou ***** :D

jinak 265 Nm / 1772 kg vs 230 Nm / 1539 kg bude asi v oblasti max. krouťáku působit podobně, jak psal dědek ... ovšem 1.6 T-GDI má ještě něco v talóně, když se vytočí
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 7. 6. 2021 18:06

A ten vybehovej Qashqai se nelíbí? Vyprodavaji s tou opěvovanou 1.3jkou. Pokud aspoň trochu rád řídíš tak 0-100 nad deset je otrava podle mě.
https://zeperfs.com/duel7763-6499.htm
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 6. 2021 18:15

Co Kuga woové ? Dnes sem jednu koupil.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 7. 6. 2021 18:33

Pokud rád řídí, tak spíš Ateca.

Třeba Qashqai bylo asi jediné opravdové zklamání tak z 20 aut od 10 výrobců, které jsem v posledních měsících zkusil, a to se mi velmi líbila i Dacia Duster, která si alespoň na nic nehrála. Samozřejmě je to ale o vkusu.

Jediná věc, která se mi na Qq líbila, byl motor. Bohužel tragicky krátké první 3 kvalty to dost zabíjely a člověk měl tak nějak pocit, že se uřadí k smrti (třeba bych se s tím ale naučil jezdit a časem řadil o 2 kvalty nahoru). Podobně zpřevodovaná bývají většinou auta s nějakým litrem, tady to ale moc s tou fantastickou 1.33 od Renaultu nedávalo smysl. Když už jsem u jízdních vlastností, tak mi nedá nenapsat o jakési divné tvrdosti auta, kdy s tím ale moc nejdou ruku v ruce jízdní vlastnosti (třeba zmíněná Ateca je taky tvrdá, ale v zatáčkách alespoň něco málo na tuto kategorii levných malých SUV předvede).

Když pominu ergonomii, kdy má v tomto japonském "SUV" člověk nad hlavou méně místa než ve VW Polo, a soustředím se na design, tak je to prostě tak nějak 10 let za zenitem. Konkurence nabízala korem roku 2012 uvnitř pěknější a materiálově zajímavější auta. Pomalu mě rozplakaly třeba plastové harmoniky na uchycení pásů nebo extraspeciální plastové držáčky předních parkovacích senzorů. Materiál potuhu sedadel nepůsobil nepříjemně, vizuál byl ale bohužel podobný tomu, co koupí člověk za pár stovek v Makru, což je v dnešní době, kdy se v tomhle všichni předhání, dost neobvyklé. Když jsem zkoumal, jak jsou chráněny zadní podběhy, tak jsem na každé straně objevil mezi prahem a podběhem nějakou naprosto nechráněnou ocelovou kulatinu. Celé to auto na mě působilo jako takový velmi lacině vyrobený nedodělek, který si hraje na něco, co opravdu není. Dorazily to takové ty klasické japonské vychytávky, kdy bylo možno mít hagusy jen v kombinaci s panoramatickým oknem (WTF?) apod.

Za Qashqai bych nedal ani těch 480 tisíc, za které byl v akci. Za ty prachy bych šel do auta o třídu níž, ve kterém bude ale v reálu stejně místa, kufr bude obdobný a celé to bude designem a materiály o 10 let dál.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod _maty_ 7. 6. 2021 19:00

970ka píše:Co Kuga woové ? Dnes sem jednu koupil.

New ?
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 7. 6. 2021 19:47

Kugu chce táta (ne novou, ale ani moc ojetou :D ) benzín a předokolka
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 6. 2021 19:54

2017, 1,5 EB, 35tkm tm , šedá. titanium
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 7. 6. 2021 19:59

Předpokládám že bude co nevidět na webu
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 6. 2021 21:02

Do 14 dní
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 7. 6. 2021 21:16

970ka píše:2017, 1,5 EB, 35tkm tm , šedá. titanium

Takže jak ta naše jen mám stline.
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrlos 10. 6. 2021 01:12

Tak jsem byl v autosalonu, objel jsem dva. Při usednutí do Peugeotu a srovnání se Sportage je Peugeot úplně někde jinde, prostě bomba. Akorát ani u jednoho prodejce mi nenabídli žádnou slevu, prý nic nemůžou, že ceny budou ještě růst, to jsem myslel, že aspoň 10/15k dostanu, prostě vůbec nic.
Petrlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 10. 6. 2021 03:59

divná to doba když už nejsouu slevy, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 10. 6. 2021 05:18

Já u Pažouta před pár týdny něco málo dostal, ale jen něco málo přes 2%, nějakých 13 tisíc to ale udělalo. Zkoušel jsem nacenit u 4 dealerů, dva slevu dali (stejnou), dva vůbec. Chce to tedy zkoušet, v případě zájmu o konkrétní dealerství (kvůli následnému servisu) "hrozit" konkurenčními nabídkami :D A šlo to u auta, které bylo skladem jediné v republice!

Ale jo, slevy moc nedávají, mají to takhle nastavené. Většinou "operují" s tím, že sleva je přece už uvedena v ceníku. Koncern (teda hlavně VW a Seat) dává slevy větší, dostali jsme se na 12%.

Kia měla cca před rokem možnost dát slevu cca 30 tisíc na výkup auta. Tehdy se to dalo dokonce tak nějak udělat jen na oko. Třeba by to šlo i dnes.

Co pocit z aut? Zkoušels obě projet?
kurtoid
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků