První auto pro mladého muže do 200k Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 13:05

Dobrý sváteční den,

potřeboval bych poradit ohledně koupi auta. Našetřil dle mého už slušnou sumu cca 200k Kč na nákup svého prvního vozidla. Od autoškoly jsem skoro neřídil, takže jsem začátečník, i když si myslím že se celkem rychle učím. Mám za sebou už několik jízd v meziměstském provozu, kde jsem automobil ovládal dobře.

Tak a teď k problému. Bydlím v krajském městě a automobil bych používal k cestě do práce, což je vzdálenost 5-7km, t.j. 15km denně po městě+občas nákup + cesta k rodině 100km o víkendu.
Řeším jestli má cenu investovat do vozu přes 100k Kč, když je celkem pravděpodobné, že utrží občas nějaký ten šrám při parkování nebo couvání.

Známý je automechanik a právě přivezl z Německa O1 1,9TDI rok 2002, najeto kolem 150k km, ambiente, lehce bouranou na předek s nutností výměny nárazníku a světel+bouchlé bagy, po opravě by mě přišla na cca 80tis Kč
Druhá možnost je Seat Ibiza rok 2012, také bouchlá na předek, 1,2 benzín 51kw, za 140-160tis, dle ceny opravy. Nebojím se že by mě chtěl natáhnout, jde mi spíš o ti jaký typ auta si vybrat. Ale přijde mi že 12let staré auto za 80k je celkem dost, zase prý se tam nemá co rozbít.

Co by pro mě byla lepší volba? Jinak bych chtěl pohodlné auto, s minimální nutností údržby a nízkou spotřebou. Rodinu zatím neplánuji.
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 11. 2014 13:13

být tebou, tak beru nějaké středně velké auto s motorem o výkonu alespoň 85kW, benzin. S tím už se dá jezdit a neznechutí ti to řízení. Asi by bylo dobré, aby bylo bez turbodmychadla, protože ty 5-7km couračky mu nebudou dělat dobře.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 13:38

Takže obecně doporučujete benzín? Ani všude vychvalovaná 1,9TDI by v městském provozu rychle odešla? Který z benzínových motorů v autě nižší střední sřídy by jste mi tedy doporučil?
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 11. 2014 14:02

Tyhle známé automechaniky znám....
Vnutí ti starý šrot za velké peníze.
Už jsem to zažil...
Došetři ještě něco a kup si nové auto.

Třeba tohle: http://www.toyota.cz/new-cars/aygo/index.json

Nové, hezké, se slušnou výbavou a je to Toyota. V zahraničí je to prodávané jako auto pro takové mlaďochy jako jsi ty.

S dvanáct let starou oktávkou za osmdesát tisíc si ten známý dělá pěknou prču...
Za cenu okolo stovky se dá sehnat první generace Superbu.
A to je o něčem jiném, než vyčvachtaná oktávka.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 14:28

Takže obecně doporučujete benzín? Ani všude vychvalovaná 1,9TDI by v městském provozu rychle odešla? Který z benzínových motorů v autě nižší střední třídy by jste mi tedy doporučil?

Asi bych pro začátek bral nějakou ojetinu, líbil by se mi Golf 6 nebo Seat Leon. Jaky benzín je u koncernu nejméně žravý?
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 11. 2014 14:30

TSi, bohužiaľ to je také relatívne, keďže ti to zožerie ventily pri preskočení rozvodu
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 17. 11. 2014 14:35

Není zbytečné kupovat na ježdění po městě nové auto obzvlášt, když píše, že to asi omlátí? Podle mě by stačilo něco takového http://auto.bazos.cz/inzerat/40914878/C ... -KLIMA.php

kupovat 12let starou oktávku nejspíš bez výbavy za 80tis je blbost...

Možná by nebylo špatné si ujasnit jestli do toho chceš nacpat těch 200k a nebo ti postačí něco za 50-100 :)
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 11. 2014 14:39

Nechceš Volvo? Potreboval by som ho pomaly predať :-))
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 14:58

Jsem už celkem rozhodnutý k tomu si koupit něco kolem 100k, jako nové auto si pak našetřím už na něco pořádného :)

mě by se líbilo volvo s40, ale to žere jak prokopnutý ne?

Ale třeba Seat leon se mi taky moc líbí a ty benzínové verze nejsou ani moc drahé...
třeba za takového bych těch 150k dal http://www.sbazar.cz/vasil.plisek/detai ... rok-vyroby

Filo co nabízíš?
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 11. 2014 15:05

S40 s 1.9 Dieslom, keď chceš foto do SZ ti pošlem :-) ale keď hladáš benzén tak nič :-)
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 15:11

Pošli, jsem zvědavý..
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 11. 2014 15:11

Filo0 píše:Nechceš Volvo? Potreboval by som ho pomaly predať :-))

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 11. 2014 15:24

Ja bych volil nejake stylove vetsi coupe, at vypadas jaky "mlady muz" a ne jako "stary mlady budouci otec". Takze napr. Mb CLK, BMW 3, Volvo C70 apod. Nebo klidne megane cabrio od autokrs.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 11. 2014 15:24

BrutálníBrokolice píše:Pošli, jsem zvědavý..

Máš to v sz
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod BrutálníBrokolice 17. 11. 2014 15:42

Co takhle BMW 116i ?
BrutálníBrokolice
Kolemjdoucí

Další stránka