Nahrada za felicii do 100 000,-

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ttominoo 7. 9. 2014 15:39

Ahoj vsem,
Obracim se na vas s dotazem.
Stavajici auto: Skoda felicia 1.3MPi. Vyhovuje, akorat ta koroze.
Tak se poohlizime po necem jinem. Auto jezdi kazdej den po meste cca 15+15 km nekdy vic nekdy min.
Autem jezdi zena takze vyhledove se libi kolinska trojcata, c3, clio, fiesta atd. Proste takovy ty zensky auta.
Od auta ocekavame spotreba stejna s feldou, spolehlivost, dostupnost nahradnich dilu, prizniva cena(felda je v tom asi bezkonkurencni) atd.
Co se tyka vybavy tak nic extra servo a abs by mohlo stacit. Klimatizace je plus, ale neni nutnost. Cena jak uz jsem psal tak do 100 000 +/-
Auto planujeme vyhledove a bylo by dobre aby jsme za tri roky nemuseli kupovat dalsi. Vse samozrejmne benzin, mozna lpg.
ttominoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 7. 9. 2014 16:05

punto, grande punto, panda
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod AgentOrange 7. 9. 2014 16:36

Suzuki Swift (předposlední model 2005_2010), lze sehnat za 100k, velmi spolehlivý a do města jako dělaný, náhradní díly z druhovýroby stojí cca jako na fabku.
nebo Grande Punto, spolehlivé a korozi odolné se slušnou bezpečností.
AgentOrange
Nováček

Odeslat příspěvekod ttominoo 7. 9. 2014 16:58

Swiftiku je malo za tu cenu tak mam strach. Nejvuce se libi citroen c3. To je spatny? Myslim, ze by v pohode stacila i 1.1 Na ty fiatky mrknu, dikec
ttominoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 7. 9. 2014 17:55

Když jsme todle přesně řešili doma vyhrál Fiat 500 - ale byl dražší než je limit. C3 mi přijde jako ošizené auto - nevím - znám lidi co s tím jezdí a nebrblají, já bych to ale nekoupil. Kdyby bylo na mě, koupím Pandu, v super stavu jen pár let starou bys ji sehnal - ale - ženským se takové krabice nelíbí. Klonil bych se ke Grande Puntu - je to líbivá a odolná volba. Například:

http://www.tipcar.cz/inzerat/fiat-grand ... 50231.html
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 9. 2014 17:59

C3 ma i zdenekmalek
A neprijde mi ze by si stezoval, dokonce vevnitr by i olizovac plastu mel asi radost, pekne to vypadalo...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod lidoop 7. 9. 2014 18:23

Do 100k můžu doporučit Chevrolet Aveo. Je jich na trhu docela hodně, s malým nájezdem. Není to showcar, ale spolehlivost je vysoká, servisní a provozní náklady nízké. Tedy minimálně u mého kusu. Příklad: Výměna oleje 1050,-, rozvody 6000,- i s prací, spotřeba kombinovaně pod 6litrů.

Užívám taky další auta, a už kolikrát jsem si říkal, že Aveo prodám. Ale prostě to auto mám rád a nechci se jej zbavovat.
lidoop
Nováček

Odeslat příspěvekod naviculare 7. 9. 2014 18:55

jestli vyhovuje Felicie a nemusis mit v aute klimu, tak nejspis nejsi narocny, koukni sem a jeste usetris: http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A200/14
naviculare
Nováček

Odeslat příspěvekod ttominoo 7. 9. 2014 19:05

Jo jo o panu Krsovi vim, vim i to ze sem chodi a radi. Akorat neni 1.6 do mesta moc? Koukal jsem prave i po te fieste co nabizi.
ttominoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 7. 9. 2014 19:11

Ha, nejlepčí motor pro Fusion se spotřebou lepší než 1.4 - neváhal bych - Fiesta je malá - tady se dá dát i nákup a dobře se do toho leze:-) Vyšší posez.

EDIT: Koukám na SPMON a má to průměr přes 7 - ale zase to celkem jede.
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 7. 9. 2014 19:53

Ona ta felcka taky za 5 po meste nejezdi. Klidne bych to vzal. Jinak maly auta fiat vzdy umel, panda je velmi nenarocny a vdecny auto, ale krom nejnovejsiho modelu se vetsinou moc nelibi.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 9. 2014 21:28

Tak zrovna ten Fusion je celkem peknej,se ted trochu valim u more,tak zavolej mladym,nez se to proda.Jel jsem s tim a jelo to fakt pekne,za ty love dobry,pokud to nemas daleko ,ale ted jsme prodavali hodne na moravu, rikali lidi,ze tam nic kloudneho koupit nejde,tak nevim :-)
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 7. 9. 2014 21:30

Toyota Yaris by mohla být dobrá volba.
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod davpro 8. 9. 2014 08:41

škoda, že ten Fusion nemá klimu - ale zase má šíbr, to by mohlo stačit pokud nejsou přesuny dlouhé.
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod speleo 8. 9. 2014 08:46

Šíbr nikdy klimu nenahradí, ale pokud na klimě netrvá (já už bych třeba auto bez ní nechtěl), tak ten Fusion je velice pěknej a doporučeníhodnej.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Další stránka