Automobil do 130 000Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Standa 15. 7. 2008 01:43

Ahoj, chystám se v nejbližších dnech koupit nějake auto, maximální cenový limit mám 130 000Kč. Auto mám v plánu využívat hlavně na dojíždění do/z práce každý den (cca 10km každá trasa),popojíždění po městě, na nějaké menší nákupy a tak jednou/dvakrát nějaká delší trasa (ova-brno .) ), prostě žádné pravidelné a vyloženě dlouhé cesty, klasika tak jak to dělá 50% populace :) Kombík nechci a ani ho nevyužiju, spíše trochu menší auto.

Osobně žádného favorita nemám, raději bych ale nějaký benzín protože nenajezdím tolik a už kvůli servisu jsem slyšel že opravy těchto motorů jsou finančně méně náročné (v tomhle ohledu jsem laik, co nevyčtu na internetu to nevím :-) ). Hlavně bych byl rád za co nejmenší poruchovost (to asi každý) ale hlavně když už se něco vyloženě pokazí, nechci časem do toho auta vrazit znova jeho nákupní cenu.

Ohledně jízdních vlastností, nechci nic na agresivní jízdu, ale taky rozhodně žádný zdechlý "jednolitr", však víte jak to myslím, v téhle cenové hladině se snad už dá něco slušného pořídit.

Díky všem za rady.
Standa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod racek 15. 7. 2008 06:24

E36 v dobrym stavu a jeste ti zbyde spousta penez :-)
Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.

***FCUK OF SHELL***
racek
Nováček

Odeslat příspěvekod alfous156 15. 7. 2008 06:28

k cemu by mu byla predrazena plecka
alfous156
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Řepík 15. 7. 2008 07:06

nějaké bližší nároky na výbavu apod. nemáš? takhle je to čistě jen o popisu, že máš 130 litrů a chceš benzínové auto...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář

Odeslat příspěvekod racek 15. 7. 2008 07:15

Alespon ma ta plecka slusnej benzinovej motor. To je zatim jediny o co mu evidentne jde...
Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.

***FCUK OF SHELL***
racek
Nováček

Odeslat příspěvekod Deli 15. 7. 2008 08:39

já bych to viděl na nějakej hatch nižší střední s nějakou 1.6 :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod pepino34 15. 7. 2008 09:04

Octáfku ??
Audi S4 B8 - BelRX65EU
Používejte pravidlo ZIPu !!!
Nokia 8
pepino34
Štamgast

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 7. 2008 09:32

Deli píše:já bych to viděl na nějakej hatch nižší střední s nějakou 1.6 :)
A klidně i třídvéřko, třeba Astra , Focus, Golf, Xsara, ....
Při výběru ojetiny se řid spíše technickým stavem nabízeného auta než značkou vozu.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Deli 15. 7. 2008 09:39

Double: jj, přesně tak, navíc 3dv. bejvaj i levnější :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 7. 2008 09:42

Deli píše:Double: jj, přesně tak, navíc 3dv. bejvaj i levnější :)
A pokud nebude mít metalízu, tak jde cena ještě níž (cca o 10 tisíc)
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod pepino34 15. 7. 2008 09:44

A cena pak jde nahoru za opravy při otevírání dveří na parkoviští, křídla potřebují prostor :-D
Audi S4 B8 - BelRX65EU
Používejte pravidlo ZIPu !!!
Nokia 8
pepino34
Štamgast

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2008 10:40

Já bych ti doporučil doporučil benzinovou Oktavii 1,6. Je to dobrý kompromis mezi spotřebou a výkonem. Já s ní jezdím za 6,5 litrů. Dá se s tím v pohodě předjíždět. Brzdy a tlumiče to má taky slušné. Jezdím delší trasy ve 4 lidech a v pohodě předjedu každé auto.
Co se oprav týče, tak se to moc nekazí a ročne se klidně vejdeš do 5000 kč. Jen bežné servisní opravy.
Jen bych doporučoval si přizvat na koupi odborníka. Klidně si ho i zaplatit. A co se kilometrů týče tak tyhle auta z nájezdem okolo 170 tisíc jsou pořád ve velice slušném stavu.
http://www.sauto.cz/search.php?f_k=1&f_ ... D=32&f_ft=
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 15. 7. 2008 10:59

Za těchto podmínek bych se klonil jako 2x6 k vozům typu Golf, Astra, Focus, Xsara, Oktávka, apod. Já osobně bych koukal po faceliftovaných prvních Focusech (líbí se mi designově) ale za tu cenu to budou spíš pološroty, takže nejrozuměji vychází třídvéřko Astra. Golfy se coby VW mohou ví krást, Xsara je celkem povedený Citroeňácký model, taky by nemusel být špatný, ale záleží na tvém vkusu. V této kategorii a cenové výši vozů 100% platí, jak řekl DoubleSix, že důležitý je technický stav vozu než značka. Třeba natrefiš na nějakýho hezkýho Fiata, Saaba, apod .....
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 7. 2008 11:01

Pokud vyzadujes spolehlivost, tak kup neco mensiho ale co nejnovejsiho.

Spolehlivost a (vetsinou olitana) 10 let stara auta nizsi stredni tridy, to mne moc nejde dohromady.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Karpi 15. 7. 2008 11:15

Co takhle Hondu Civic r.v. 1999 - 2000?
Karpi
Kolemjdoucí

Další stránka