Jaka zimni kola - rozmery disku a pneumatiky

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bojler 11. 9. 2008 16:36

Takze panove odbornici, mam pro Vas pekne tema pro radnou realizaci. Blizi se obdobi nizkych teplot a Rum bude potrebovat jiny boty.

Takze prvni otazka - jakou sirku a jaky prumer disku? 195 nebo 205? Prumer 15 a nebo 16?

Druha otazka - je nutnost pouzivat plechovy kola fama a lehky slitiny tech 5-6 let planovanyho uzivani s prehledem vydrzijou? Plechovy kola na Rumovi je humus, proto bych je tam mel jenom v nejvyssi nouzi.

Treti otazka - co je uplne stejne kvalitni jako Goodyear Ultra Grip a pritom? Pokud nic takovyho neni, jakej je rozdil mezi plusem a MS?
bojler
Inventář

Odeslat příspěvekod HondaMan 11. 9. 2008 16:58

K rozměru: předpokládám, že ted jezdíš na 205/45R16. Klidně bych koupil jen gumy a nazul je na stávající ráfky. Děláme to takhle u Peugeota a asi začnem i u Hondy.
Ráfky bez problému vydrží 10 let. Na starém CRV se nám po 8 letech začal loupat lak, ale to spíše z důvodu odření. O ráfky se nikdo nestaral, takže se na jaře hodily zasolené do garáže a na podzim se zase nasadily.

Pokud by jsi chtěl kupovat nové ráfky, tak bych na zimu volil raději 195/55R15.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Řepík 11. 9. 2008 17:47

Hondař: tak já bych na druhou stranu doporučil novou sadu disků a gum. Přeci jenom přezouvat dvakrát za rok gumy z disku je opruz a není to zrovna moc pohodlné, než měnit celý komplety...

dal bych 15" disky a 195 šířku gum
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář

Odeslat příspěvekod NiceOne 11. 9. 2008 17:56

Jelikoz k 205/45 R16 nelze dat snehove retezy, tak ja bych mel volbu jasnou. Obzvlast pokud obcas zajedes na hory. Dal bych 195/55 R15.

...a jelikoz Fabia a tedy i Roomster na hlinikach pry v zime nebrzdi :D, tak bych dal plechy.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Driver 11. 9. 2008 17:58

Tady jsou vysvětlivky, co co znamená: http://www.pneunet.cz/technicke-info/

Osobně bych volil (a i jsem zvolil :) ) 195/65 R15, Na ty GoodYeary jsem slyšel samou chválu, nicméně na tuhle zimu mám Barum Polaris 2. Už cca 4. zimu jezdím na Barum Polaris (samozřejmě ne na stejné sadě...) a nemůžu si stěžovat.
Naposledy upravil Driver dne 11. 9. 2008 18:06, celkově upraveno 1
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 11. 9. 2008 18:04

NiceOne: Jaktože fabie nebrzdí na hliníkách? V čem tam může bejt takovej rozdíl? :D
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod NiceOne 11. 9. 2008 18:07

Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Driver 11. 9. 2008 19:09

NiceOne: o těch článcích vím, kdysi sem to snad i četl. Jen si myslím, že to bylo tím, že to byla nějaká předprodejní verze FII, jinak to snad není možný.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Blko 11. 9. 2008 19:15

Chcel som sa spytat na nieco podobne. Je vo vseobecnosti lepsie dat na zimu tensie pneumatiky? U mna je to konkretne rozhodovanie medzi 185/60 alebo 165/70 R14.
Blko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S-Tony 11. 9. 2008 19:16

Řepík píše:Hondař: tak já bych na druhou stranu doporučil novou sadu disků a gum. Přeci jenom přezouvat dvakrát za rok gumy z disku je opruz a není to zrovna moc pohodlné, než měnit celý komplety...

Hlavně to není levné. Přezutí s vyvážením dneska vyjde na něco pře 500 kč. Takže pokud ti gumy (letní a zimní) vydrží čtyři roky tak už je lepší si pořídit někde starší disky.
Poněvadž po dobu čtyř let přehazovat a vyvažovat kola 2 x ročně už dělá sumu okolo 5000 kč.
No a za starší disky dáš 2000 a s nahození a vyvážením to máš za 2500. Takže ušetřeno 50%. 8-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod NiceOne 11. 9. 2008 19:18

Blko píše:Chcel som sa spytat na nieco podobne. Je vo vseobecnosti lepsie dat na zimu tensie pneumatiky? U mna je to konkretne rozhodovanie medzi 185/60 alebo 165/70 R14.

V tomto pripade ber 185/60 R14. Sam jsem zvolil ty uzsi a byla to chyba.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Blko 11. 9. 2008 19:26

V com bola chyba? Mne zase kamarat odporucal skor tie uzsie.
Blko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 11. 9. 2008 19:31

Chyba je v tom, ze uzke gumy maji maly zaber a nizsi komfort jizdy. Nevim kde se vzala povera o tom, ze na zimu maji byt zimni gumy. Jako da se s tim zit, ale znovu bych volil ty sirsi.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod HondaMan 11. 9. 2008 19:50

S-Tony píše:Hlavně to není levné. Přezutí s vyvážením dneska vyjde na něco pře 500 kč. Takže pokud ti gumy (letní a zimní) vydrží čtyři roky tak už je lepší si pořídit někde starší disky.
Poněvadž po dobu čtyř let přehazovat a vyvažovat kola 2 x ročně už dělá sumu okolo 5000 kč.
No a za starší disky dáš 2000 a s nahození a vyvážením to máš za 2500. Takže ušetřeno 50%. 8-)
Tak on chce ale hlíny. Ty stojí 10000kč. Pokud má člověk alespoň zlomek rozumu, tak kola nechává převažovat alespoň jednou ročně. a kde je uspora??? v perdeli.... Ve výsledku ušetří cca 7-8tkč a to jsou peníze, za které se dají pořídit specialní sněhové řetězy pro velká litá kola :-)

Takže já bych měl jasno.

Btw. také věřím jen statistice, kterou si sám zfalšuji :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod p0etrik 11. 9. 2008 19:57

Blko píše:Chcel som sa spytat na nieco podobne. Je vo vseobecnosti lepsie dat na zimu tensie pneumatiky? U mna je to konkretne rozhodovanie medzi 185/60 alebo 165/70 R14.

Zalezi jak moc se jezdi na snehu. Pokud jezdis v nizsich polohach, kde je snih na ceste 2x do roka, tak urcite ty sirsi.
p0etrik
Servismen

Další stránka