ANTIRADARY

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Julinek 16. 7. 2006 12:08

pepek: stejný problém je s odtahy a zapojením soukromých firem. Obec nikdy nemůže toto delegovat na soukromou firmu - jak je tomu například v Praze. Už jsem psal jedno odvolání, ale vždycky to zahráli do autu, škoda, že jsem v té době ještě neměl DAS.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod pepek 16. 7. 2006 12:13

to Julinek: Stačí, když MP použije dynamické obrazové záznamové zařízení bez filtru nebo s upraveným a protipuls jammeru na čele auta bude vidět - viz základní experimenty na předcházejících stránkách. Pak bude jen na tobě, jakbudeš bojovat ve správním řízení. Nikde jsem nepsal, že ti MP smí prolézat auto (pokud jsi to někde v mém textu našel, tak to uveď).
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pepek 16. 7. 2006 12:17

to Juline: V Praze odtahy už nějakou dobu provádí MP s vlastními odtahovkami, ale žádný zákon nezakazoval a nezakazuje využití soukromé nasmlouvané odtahovky, které příkaz dle zákona vydá MP. S tou delegací se dost mýlíš - na místě je vždy MP a ten vydává příkaz.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod 1100xx 16. 7. 2006 12:42

josefino:IR světlo z jameru není v LIDARU vidět protože digifotak dělá snímek až po dokončení měření , protože jinak by tam viděli odrazy svých pulsů, a nevím jestli dokonce na tom fotaku nemají kvuli tomu IR filtr.čili když funguje jammer tak obsluha nic nevidí.
Naposledy upravil 1100xx dne 16. 7. 2006 12:50, celkově upraveno 1
1100xx
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 16. 7. 2006 12:49

To ze Mestaci nejsou dle zakona chraneni proti ruseni svych prostredku je vcelku irelevantni od chvile, kdy PCR nakoupi prvni LIDAR (a ten uz asi ma). V zakone neni napsano, ze nesmite rusit jejich zarizeni, ale ze "nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků...". Tedy pouhe zapnuti laseroveho jammeru je nelegalni a trestane pokutou az 100.000Kc, bez ohledu na to jestli jste tim PCR neco zarusil ci nikoliv. Takze v pripade zjisteni jammeru muze klidne mestska police predat tento prestupek do spravniho rizeni bez ohledu na fakt, ze v zakone neni uvedena.
To ze to bude tezko dokazovat je samozrejme vec jina a s timto problemem nesouvisejici.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Julinek 16. 7. 2006 13:09

pepek: odtah ano, ale o co soukromé odtahové parkoviště? A to je právě v rozporu se zákonem.

Dusan: ano a tudíž nelze žádné radary ani kalibrovat, protože kalibrační zařízení je vlastně rušička, respektive ovlivňuje technické prostředky policie a vojenské policie.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Josefino 16. 7. 2006 13:13

1100xx píše:josefino:IR světlo z jameru není v LIDARU vidět protože digifotak dělá snímek až po dokončení měření , protože jinak by tam viděli odrazy svých pulsů, a nevím jestli dokonce na tom fotaku nemají kvuli tomu IR filtr.čili když funguje jammer tak obsluha nic nevidí.k/quote]

Na tohle zjištění stačí docela obyčejný fotáček bez IR filtru, který má průhled na CCD obrazovku. Pak na foťáčku (za 2000 Kč) krásně vidíš, jak se na měřeném autě vpředu "rozsvítí dva halogeny" :-) Jinak Olympus 750 (součást Lidaru) není zrcadlovka, ale má CCD hledáček, takže bez IR filtru to uvidí policista okamžitě online.

Já myslím, že se najdou lidé, kteří mají 100 tisíc vyděláno za den, takže to řešit nebudou. Ono totiž za to nejsou žádné body, takže si s tím nemusí lámat hlavu.
Josefino
Nováček

Odeslat příspěvekod petrumr 16. 7. 2006 13:31

Josefino píše:Ještě malá poznámka. Jammer se dá detekovat velmi snadno, protože vyzařuje poměrně velký světelný výkon. Očima však vidět není protože svítí na 904nm, zatímco náš zrak končí kolem 600nm. Dnešní CCD čipy však sahají až k 1000nm. Bežný foťák však IR světlo nezachytí, protože má před čipem IR filter (plus další filtry). Na obrázku vidíte fotku svítící IR diodu (dálk. ovládání) s fotákem s IR filtrem a na druhém to samé bez IR filtru. Obě fota jsou dělána ve velmi tmavé chodbě bez oken 1/20s. Tzn. v okamžiku kdy spustí JAMMER, takový foťák ho zachytí na 0.5km naprosto bez problému. Pro něj to je podobné jako byste si doprostřed auta přidělali výkonný halogen.

jimg]http://download.psionfired.com/Test_IRdiod.gif[/img]

když vidm přes foták to blikat,tak tam mám ten ir filtr?Mám ten olympus,jka je spojenej s lidarem
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Julinek 16. 7. 2006 13:49

Josefino: nemusí to být fotoaparát, bohatě stačí i mobil s foto.
Julinek
Nováček

Odeslat příspěvekod Josefino 16. 7. 2006 14:03

petrumr píše:když vidm přes foták to blikat,tak tam mám ten ir filtr?Mám ten olympus,jka je spojenej s lidaremd/quote]

Foťák i přes filtr IR diodu vidí, ale bez filtru je citlivost minimálně 8x vyšší. Proto diody svítí i na ukázkových filmech prodejce jammerů. Samozřejmě je IR dioda vidět i v malých foťácích v mobilech. Samozřejmě existuje i druhá možnost. Vybavit foťák filtrem, který ukáže pouze IR světlo. Pak bude jammer vidět hodně hodně daleko.
Josefino
Nováček

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 7. 2006 14:20

Josefino a co přesně je na světlech plašících noční zvěř nelegálního?
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Josefino 16. 7. 2006 14:27

Pravdou je, že některá zvířata opravdu infra vidí, ale plašení lesní zvěře modulovaným (33MHz) světlem 904nm to jsem ještě neslyšel :-) Jako vtip dobrý.
Bel 945CZ v. 5.6
Navigator TomTom5, MIO 710
CB Alan 42
Laser Park Pro (objednáno)
Příspěvky "osobne" mě naprosto nezajímají, ještě že začala škola.
Josefino
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 16. 7. 2006 14:37

josefino: Měl by sis nastudoval novinky v oblasti plašení divoké zvěře. Tohle je totiž nový a jasný trend v plašení
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Josefino 16. 7. 2006 14:47

Já osobně nemám nic proti jammerům (proti plašení zvěře ano :-) ), jenom se snažím upozornit na vedlejší učinky jammeru a tak upozornit, že to co není vidět očima, je vidět krásně něčím jiným (např. infradalekohledy za pár tisíc). To jenom abyste pak nebyli překvapení.
Bel 945CZ v. 5.6
Navigator TomTom5, MIO 710
CB Alan 42
Laser Park Pro (objednáno)
Příspěvky "osobne" mě naprosto nezajímají, ještě že začala škola.
Josefino
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 16. 7. 2006 15:51

Ale tak to my víme už dávno že je to vidět ve fotáku... viz moje fotka..

http://www.sweb.cz/ace3/bmw/images/IMG_0040.JPG
ace2
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka