On board kamera

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nick2 12. 2. 2012 21:01

Porovnání (čistě subjektivní, tj. co je pozitivní pro mě, nemusí být pro jiného a naopak) 2 typů kamer, zkoušeny pouze po krátkou dobu a pokaždé jen jeden kus, tj. někdy může jít o vlastnosti konkrétního kusu a ne obecně daného typu

Eltrinex CardHD
+hd rozlišení (tj. určitá možnost čitelnosti RZ)
+možnost natočení objektivu (nahoru/dolů), aniž by bylo potřeba otáčet kamerou uchycenou v držáku
+displej nastavitelný ve 2 směrech
-/+přisvětlení (ač s omezným dosahem) se zapíná/vypíná pouze ručně (tj. přes menu..), LED diody
-vyšší cena (2,7tis)
-při přehrávání v PC je relativně často slyšet "zapraskání" v mikrofonu
-při přehrávání v PC je slyšet ne příliš nahlas, ale přesto slyšitelné "píp" (dělal i druhý kus, proto kamera vrácena) ozývající se cca co každou jednu vteřinu
-připojejí/odpojení kamery k/z držáku chce celkem dost síly, pokud je držák "napevno" uchycen na čelním skle, mohlo by hrozit jeho uvolnění. Jestli po čase hrozí ulomení plastových "pacek" nedokážu odhadnout
-ovládací tlačítka na boku kamery, několikrát se mi stalo že při manipulaci s ní jsem kameru zapnul/vypnul apod.

Omega 205
+nízká cena (něco přes 1tis)
+snadné připojení/odpojení kamery k/z držáku, který je "napevno" uchycen na čelním skle (zabere mi cca stejnou dobu jako připojení/odpojení panelu rádia nebo navigace; otočím kameru "o půl závitu" a případně lehce dotáhnu)
-/+přisvětlení (ač s omezným dosahem) se zapíná/vypíná pouze automaticky (v menu jde "natrvdo" vypnout), infra přisvětlení
-vga rozlišení (tj. v podstatě nemožnost čitelnosti RZ)
-nahrávání se zapne i po připojení USB kabelu k PC
-USB kabel neslouží k propojení s PC, ale jen k nabíjení pomocí PC (operační systém mi nevidí paměťovou kartu)
-objektiv mi přijde že "ostří" na čelní sklo
-větší dojem "lagricovnosti" oproti prvnímu typu
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Čičo 12. 2. 2012 21:15

iceman31 píše:z tohto by ste si co vybrali ? :) najlepsie bez gps a s komfortnym uchopenim v aute

Mám F900LHD, kvalita v pohode, aj v noci, len je nepraktická na nenápadné upevnenie v aute. Momentálne jazdím pomenej takže ju používam doma na nakrúcanie malej dcéry... :-)

Kvôli tomu som skúsil ešte kúpiť podobnú ako sú ti prvé (najviac sa podobá asi na tú druhú F500LHD), ktorú som chcel lepiť na sklo za zrkadlo, ALE...
..okrem toho, že objektív sa hýbe len v 2 polohách (navyše s pre mňa nedostatočným rozsahom pohybu) je nočný záznam úplne tragický - niečo také ako tu bol minule on-board kde sa ho pýtali či išiel bez svetiel...
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brot1cz 12. 2. 2012 23:27

Toto není pravda aspon u mého kusu, při připojení k PC se kamera spustí v režimu storage a i na obrazovce se to zobrazí v PC je pak vidět normalně jako pamětová karta. Takže chyba tvého kusu.

Nick2 píše:Porovnání (čistě subjektivní, tj. co je pozitivní pro mě, nemusí být pro jiného a naopak) 2 typů kamer, zkoušeny pouze po krátkou dobu a pokaždé jen jeden kus, tj. někdy může jít o vlastnosti konkrétního kusu a ne obecně daného typu

Eltrinex CardHD
+hd rozlišení (tj. určitá možnost čitelnosti RZ)
+možnost natočení objektivu (nahoru/dolů), aniž by bylo potřeba otáčet kamerou uchycenou v držáku
+displej nastavitelný ve 2 směrech
-/+přisvětlení (ač s omezným dosahem) se zapíná/vypíná pouze ručně (tj. přes menu..), LED diody
-vyšší cena (2,7tis)
-při přehrávání v PC je relativně často slyšet "zapraskání" v mikrofonu
-při přehrávání v PC je slyšet ne příliš nahlas, ale přesto slyšitelné "píp" (dělal i druhý kus, proto kamera vrácena) ozývající se cca co každou jednu vteřinu
-připojejí/odpojení kamery k/z držáku chce celkem dost síly, pokud je držák "napevno" uchycen na čelním skle, mohlo by hrozit jeho uvolnění. Jestli po čase hrozí ulomení plastových "pacek" nedokážu odhadnout
-ovládací tlačítka na boku kamery, několikrát se mi stalo že při manipulaci s ní jsem kameru zapnul/vypnul apod.

Omega 205
+nízká cena (něco přes 1tis)
+snadné připojení/odpojení kamery k/z držáku, který je "napevno" uchycen na čelním skle (zabere mi cca stejnou dobu jako připojení/odpojení panelu rádia nebo navigace; otočím kameru "o půl závitu" a případně lehce dotáhnu)
-/+přisvětlení (ač s omezným dosahem) se zapíná/vypíná pouze automaticky (v menu jde "natrvdo" vypnout), infra přisvětlení
-vga rozlišení (tj. v podstatě nemožnost čitelnosti RZ)
-nahrávání se zapne i po připojení USB kabelu k PC
-USB kabel neslouží k propojení s PC, ale jen k nabíjení pomocí PC (operační systém mi nevidí paměťovou kartu)
-objektiv mi přijde že "ostří" na čelní sklo
-větší dojem "lagricovnosti" oproti prvnímu typu
brot1cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 2. 2012 00:33

Nezáleží na nastavení přepínače kvality videa?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod -pb- 13. 2. 2012 18:02

u toho připojení k PC bude problém v USB kabelu, taky mi to častokrát kameru nenašlo a spustilo se pouze nabíjení, po koupi nového kabelu se problém již neobjevil
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod iceman31 13. 2. 2012 22:13

to Zdeněk Málek : Ceny vobec neviem to by som asi riesil cez eaby ;)

to Čičo : Ja som uzvazoval hlavne nad GSE520 ta vyzera v celku dobre podla mna :)
iceman31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 13. 2. 2012 22:19

Já bych nejspíš vzal GS300.
Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 14. 2. 2012 10:13

To mně se líbí ta zlatá F520. Šla by mi hezky k barvě vozu. :D
FIAT Barchetta 1,8
Zdeněk Málek
Inventář

Odeslat příspěvekod Pietroz 15. 2. 2012 12:31

Mě se docela zamlouvá F500LHD nebo F880LHD, ale koukal jsem že tu první tady prodává asi jen Hutermann pod názvem HDVR 5945, druhou s infra diodami jsem nenašel vůbec.
Pietroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nyny 15. 2. 2012 22:02

Jak takovou kameru zabudovat do auta? Kameru pricucnu nahore na sklo, nebo ji pridelam na strop vozu, ale co ten drat k napajeni, jak ho tahnout, aby nebyl nikde videt a nikde neprekazel? A kam ho zapojit, kdyz mam zasuvku vedle radia a potrebuju tam mit nabijecku na mobil, navigaci a ted jeste kameru, jak to vyresit?
Nyny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Čičo 15. 2. 2012 22:38

Už sa to tu riešilo a aj ja to tak mám - rozvodka príp. nová zástrčka, kábel pod tapacírom stĺpika a strechy...
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod standho 16. 2. 2012 11:47

A nebo to zapojit na stropní světlo, nebo to protáhnout sloupkem a někde se chytit na svorku 15+ , ale samozřejmě že tam bude muset být stabilizátor napětí 5 volt, jednoduché schéma a nebude to stát ani 20Kč Ale samozřejmě by tam měla být pojistka
stačí k tomu toto Stabilizátor se musí přišroubovat k nějaké kovové části aby s mohl chladit
http://www.gme.cz/cz/7805-stm-p330-149/
Obrázek

pojistka např:
Obrázek

Schéma
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ty kondenzátory tam být samozřejmě nemusí, ale je to lepší pro nežádoucí rušení(alternátor)

pájet se to taky nemusí když nemáš pájku, jde použít toto, chytíš do toho všechny součástky i pojistku a kabely

Obrázek

výsledek pro někoho prasárna, ale při správném upevnění plně funkční výrobek za pár kaček
Přílohy
Snímek 2284.JPG
standho
Nováček

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 16. 2. 2012 13:30

Konečně polopatistické šémátko. Za mně :tleskani
FIAT Barchetta 1,8
Zdeněk Málek
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 16. 2. 2012 13:39

Takhle by tu mel radit kazdy. Palec nahoru!
evlo
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka