Leon ST Xcellence 1.5 TSI 130k 6M - cena, výbava?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 10. 2. 2020 12:11

Jasně, Shooting brake je jiný typ karoserie než SW, ale oproti předchozí generaci se objem i využitelnost kufru blíží spíš SW než HB. Alespoň z recenzí to takto plyne.

A třeba tady v recenzi je kombi hned v nadpisu.

"Kia ProCeed GT: Kombík pro nadšeného řidiče"
https://www.autickar.cz/clanek/kia-proc ... ho-ridice/
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod glider 10. 2. 2020 12:23

V 200Hp verzii som sa chvilu vozil po meste, islo to, na 170 sa to rozbehlo celkom fajn, ale 200Hp by som tomu netipol.
Spotreba neviem a sutomat no, DSG to nie je.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 10. 2. 2020 12:36

S automatickou převodovkou jsem ještě nejel, a když nebudu mít srovnání s DSG, tak by to nemusel být problém.:)

Jsem zatím rozpačitý. Měl jsem různá půjčená/"služební" auta, ale vlastní auto byl vždy nový korejec (Hyundai Accent, KIA Ceed SW).
Mám chuť koupit si a zkusit dlouhodobě nějaké jiné auto (od Toyoty, VW...), ale fakt nevím, co si vybrat.

Ještě se chci podívat na:
Ford Focus.
VW Golf.

Peuegeot a Renault nechci. Kvůli dobrému servisu v blízkosti bych snesl Citroen.
No ale v Citroenu se asi zbláznili a na jejich stránkách jsem nenašel jediné auto, které bych chtěl (C4 kaktus? Kde je nějaký normální kombík? Kde je třeba C5 s hydraulickým podvozkem, na kterou jsem kdysi koukal - vím, že byla o třídu výš, než zatím hledám.)
Naposledy upravil Paul Atreides dne 10. 2. 2020 12:40, celkově upraveno 3
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod glider 10. 2. 2020 12:38

Leon sa dopredava stary model, lepsie ceny, Golf to iste.

Focus bude tiez fajn.
.bad.decision.matters.

glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 2. 2020 12:47

Proc ne Peugeot a Renault?

Citroen je ztracenej :(
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 10. 2. 2020 12:50

Citroen prekona vase predstavy.
.bad.decision.matters.

glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 10. 2. 2020 13:04

Nic proto těm značkám.
Ale pokaždé, když jsem se byl na Renault /Peugeot podívat, připadal jsem (hlavně u Renaultu), jak u kolotočářů - na první pohled líbivé linie, netradiční palubka atd. V roce 2009 byla žena nadšená z palubky Meganu Combi. Já chvíli taky, pak mě ten její futuristický vzhled (a vykreslování, myslím, že byla částečně digitální?) začal šíleně vadit.
Nejistota se servisem.

Nejsou to moc racionální argumenty, já vím, ale výběr auta podle mě není moc racionální záležitost, protože by jinak všichni jezdili v Dacii. :)
Když se kouknu na auto od:

Cokoli od VW) Solidní, neuráží mě, dovedu si ho představit v garáži. Abych pravdu řekl, zpětně tu strohost interiéru LEONa docela oceňuju. Trochu se bojím některých "fuck you" od VW - našel jsem *****é majitele prvních TSI motorů někde v Rumunsku, kteří psali petici rovnou Škodovce, občas se objeví někdo, komu po 3 letech odejde motor a Škoda ho nechá celý motor zaplatit. Samozřejmě v poměru k prodaným kusům to bude asi zanedbatelné číslo a problém může nastat všude. Taky si nejsem jistý, jestli značky VW nebudou teď chtít šetřit po všech těch aférách a některé částky pak zaplatí zákazníci, protože dostanou "ojebanější" vozy. Nevím, ale dovedu si živě představit managorský mozek v akci, když se snaží zalátat díry v rozpočtu.

Toyota) Některé věci jsou podivné, ale Toyoty mají skvělou pověst. Většina lidí, které znám a kteří mají Toyotu, se jich nezbavují, ani když už auto má dávno po záruční lhůtě.

KIA, Hyundai) Mám docela dobrou zkušenost. Původní Ceed byl pro mě hezké klasické auto. Pro KIU jsem našel skvělý servis. Hyundai jsem zařadil do výběru, protože šéf mého oblíbeného KIA servisu dělá nyní v Hyundai servisu a předpokládám, že tam drží stejnou laťku kvality jako u KIA.

Ford) Fordem tam a vlakem zpátky je tak jediné, co proti Fordu najdu.:) Poslední Focus sice není moc líbivý, ale kolegové svůj Focus (předchozí řady) milují, jen jeden byl naštvaný, že mu ho hned po koupi ukradli. :)

Peuegeot) Můj strejda kupuje už asi 20 let většinou Peuegoty a je s nimi moc spokojený (Boxery do firmy, i osobní auta pro sebe a pro ženu). Naposled tedy vzal myslím Berlingo, ale to bylo kvůli ceně a asi i nějaké vychytávce na hory, nevím přesně.

Renault) Maska s "diamantem" se mi na žádném autě nelíbí. Je to divné, ale je to tak. :) A dále viz výše. Skoro bych řekl, že když nehledím zepředu na "diamant", jsou auta od Renaultu hned po uvedení (pro mě) "nejlíbivější" a nejrychleji jejich design (pro mě) stárne.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 2. 2020 16:40

glider píše:ProCeed GT vyzera fajn, prislo mi to trocha mensie ako Leon kombi, ale tak preco nie, skus.

Menší v čem?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 10. 2. 2020 16:43

Vnutri.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 2. 2020 16:50

A tazatel je nějaká žirafa? :D Protože mně přijde vnutri úplně v pohodě.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Tomas B 10. 2. 2020 16:51

seděl si vnutri?
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 10. 2. 2020 16:54

Neni to zbytecne? Kdy nepozna hdm a cvt jaka je sance ze pozna vetsi a mensi prostor?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomas B 10. 2. 2020 16:54

ty seš hroznej rejpal
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 10. 2. 2020 16:55

Dusevni mrzak...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomas B 10. 2. 2020 16:56

jsem zapomněl :D