Leon ST Xcellence 1.5 TSI 130k 6M - cena, výbava?

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 2. 2020 17:25

Xtuning

powertec
profichip
(a buhvi kdo jeste)

Jak moc to je funkcni nevim, ale tvarili se, ze je to supersolid. Dela to pro ne vzdy externi firma/pojistovna.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 2. 2020 17:28

A jo tyto "zaruky" :))) jj to davaji. Na oko a pocit.
anonymni

Odeslat příspěvekod JackNO.1 11. 2. 2020 17:34

No toto bych bral trochu s chladnou hlavou a určitým odstupem...

AAA taky slíbí záruku na všechno až do nebe a jak to v reálu vypadá, že ano :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 2. 2020 17:59

Kamaráduv soused to zkouší, zatím ještě se mu motor nerozbil aby to vyzkoušel
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 12. 2. 2020 09:46

Tak jsme ještě přemýšlel, a protože jsem téma založil, tak sem dám i výsledek.

Nové auto nyní kupovat nebudu. Ještě mi včera volali z KIA, že až budou mít na skladě ProCeed, tak mi ho půjčí. Možná mě ProCeed nadchne a vše bude jinak.


Ale zatím jsem rozhodnutí odložil, protože:
1) Nemám nyní čas lítat po autosalonech. A znám se, že když něco koupím, aniž bych viděl alternativy, hlodá ve mně pocit, že jsem se rozhodl iracionálně. Což je možná iracionální samo o sobě, ale auto se dá změnit snadno, psychická výbava jedince jen s velkým úsilím. :) To je ten slabší důvod.
Přesto jsem chtěl výběr auta uzavřít, protože jsem v lednu zaplatil nějakou částku za servis, brzy musím koupit nové letní pneumatiky, zaplatit zase PR + HP, vyřídit STK... Přišlo mi vhodné vybrat auto ještě před těmito úkony.

2) Silnější důvod je, že když jsem si auta prohlížel, nemohl jsem se zbavit dojmu, že kupuju skoro to samé, co už doma mám, jen v trochu modernějším kabátku. A asi za ty peníze, které nové auto stojí, bych z něj měl mít větší radost.

Příjemné bylo pro mě zjištění, že i kdyby současné auto kleklo, tak do cca 14 dnů mohu mít skladovku a na trhu jsou nabídky za slušnou cenu.

Jenom ještě jedna poznámka na okraj. Když jsem kupoval v roce 2010 auto, trochu mě překvapovalo, jak málo z "digitálního" světa našlo využití v "analogovém"světě automobilů. Po 10 letech jsem získal dojem, jako kdyby se automobilky nacházely v nějaké přechodné fázi. V autě doslova trčí většinou nevzhledné tablety, které jsou zcela neorganicky naroubovány na původní palubní desky. Výrobci si neumějí vybrat, jestli budou vše vykreslovat digitálně, nebo ponechají budíky, nebo dodají nějaké hybridy spojující digitální zobrazení údajů na přístrojovém štítu s analogovými budíky. Kvalita SW vybavení mě zrovna nepřesvědčila ani v autosalonech, kde jsem neměl moc času na hraní, ale ani dříve v autech kolegů - pomalé reakce, chyby při párování s telefonem, neintuitivní ovládání, restarty, v ČR jen neoficiální podpora Android Auto... Auta mají plno asistentů, ale jejich kvalita je diskutabilní. Některé asistenty je možné vypnout, některé ne, některé asistenty je potřeba vypínat před každou jízdou a ještě to má každá automobilka jinak.
Z 19. století do 21. století vede evidentně dlouhá cesta.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 12. 2. 2020 11:36, celkově upraveno 3
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2020 09:59

on je problem, ze ten posun mezi generacemi dnes neni nijak velky. neni ani nijak velky rozdil mezi znackami apod. takze jo, jak clovek prijde ze si extra pomuze tak to ma proste problem
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 12. 2. 2020 10:03

Pomozes si jedine tak, ze trafis spravny moment predaja, kedy to predas za slusnu cenu a zaroven v danej dobe kupis tiez za dobru cenu.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 12. 2. 2020 10:11

Chapu, ze si clovek musi nejak zduvodnit (namluvit), ze to vlastne nestoji za to, ale v roce 2010 byla auta fakt trochu jinde.

Natoz v roce 1894.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2020 10:14

takova moudra
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 12. 2. 2020 10:23

Což nebude tento případ, tady se mění 10let starý auto. Tady už se investovalo do servisu. Na druhou stranu, ztráta hodnoty už bude minimální.

Těžko říct, co přinese letošní a příští rok ohledně výběru, ekonesmysly deformují svět aut. Koupit teď, znamená mít nějakou jistotu, vědět co kupuju, mít aspoň nějakou jistotu. Odložit nákup pravděpodobně znamená, smířit se do budoucna s dalšími *****ítky ať už týkající se ekologie nebo povinného sledování auta.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 12. 2. 2020 10:25

@maXX_cz Tak já nepopírám, že v roce 2010 byla auta "fakt trochu jinde" a v roce 1894 úplně jinde. :)
Jen prostě bych jinak vybíral, kdyby mi auto kleklo, nebo kdybych potřeboval nutně druhé auto, jako tomu bylo v roce 2010. V roce 2010 jsme v květnu zjistili, že od září potřebujeme nutně druhé auto. A v roce 2010 jsem se i pod tím časovým tlakem při výběru trochu ukvapil a nechci opakovat stejnou chybu, když nyní mě nic netlačí. Tedy netlačí mě nic kromě pocitu, že 10 let u auta je dost, 173 000 km na tachometru není málo a nerad bych každou chvíli do auta sypal třeba pětinu jeho zbývající hodnoty.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 12. 2. 2020 10:42, celkově upraveno 1
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 12. 2. 2020 10:27

Takze jsi blbe koupil a pak sis to auto nechal 10 let a natocil na nem 170tkm?
Tady bude jeste veselo :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 12. 2. 2020 10:28

:D Mistr demagogie.
Auto bylo a je OK. Z prodejce se po zaplacení zálohy stala neschopná blbka, pro kterou byl všechno problém, a z lidí v servisu se vyklubali kreténi - KIA Čestlice (patřila pod NH Car) už naštěstí neexistuje. Když jsem změnil servis, byl jsem a stále jsem s autem i servisem spokojen.

Jinak aby bylo skutečně veselo, připomenu, co jsem sem kdysi psal. V roce 2010 jsem nakonec vybíral mezi Octavií 1.2 TSI v Eleganci a CEEDem SW 1.6 CVVT. Byla to příjemná doba, protože ve výsledku jsem měl u obou (nových) aut stejnou cenu (u Octavie byla cena tuším za liftback), i když myslím Octavia oficiálně stála v té době o 100 000 víc - prodejci se asi pořád báli recese z roku 2008 a předháněli se v nabídkách.
No a vyhrál CEED - skladovka, u Octavie mi prodejce nebyl schopen garantovat doručení v srpnu. A rozhodla i záruka + to, že občas jsem jel na divoký moravský sever, kde si CEEDa nikdo nikdy nevšimnul, ale Octavii s Amundsenem vybrali kolegovi několikrát. :)
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 2. 2020 10:46

Seeer na auto, blíží se jaro, kup motorku.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 12. 2. 2020 10:56

@T.E.CH Pořád čekám na střední věk a tu slibovanou krizi středního věku, abych měl pro tyhle nápady dobrou výmluvu. :) Ten ProCeed je možná první příznak. :)
Paul Atreides
nic

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků