Chci koupit Mondeo Kombi mkIII TDCI - poradíte?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod nikdo 29. 11. 2010 19:59

Vezmi benzín. Problémy u Mondea MKIII TDCI nebyly vyřešeny nikdy, má pár slabých míst (konstrukce vstřikovacího čerpadla - ta náprava se týkala materiálu, ne konstrukčního řešení; je náchylný na přisátí vzduchu; nízké napětí ovládání vstřikovačů a tím jejich větší sklon k přidření). Je to prostě hodně citlivý Common Rail. 2003 - 2004 je MKIII po FL.
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 29. 11. 2010 21:00

Třídění Mondea:

MKI 1993-1996
MK II 1996-2000
MK III 2000-2007
MK III první facelift 06/2003- 4/2005
MK III druhý facelift 05/2005 - 2007
MK IV - od 2007

;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 29. 11. 2010 21:26

aha, ja nevedel,ze 1996 - 2000 je brany jako model
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod nikdo 30. 11. 2010 22:12

Ještě doplním že kromě pár designových změn má hlavně druhý FL MKIII (2005 do konce výroby) lepší brzdy, starší auta mají trochu gumový pedál. Člověk si zvykne, ale po přesednutí z jiného auta je to nepříjemné. IMHO je nejlepší volbou ST220 z roku 2005 a mladšího. Je jich ale i v Německu málo. Jinak obecně je předposlední Mondeo kromě vstřikování u TDCI bytelné auto bez nějakých opakujících se závad, prostorné, s levnou údržbou a navíc s nadprůměrnými jízdními vlastnostmi. Jako ojetina skutečně velmi dobrá volba.
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 12. 2010 07:18

Krome vstrikovani u TDCI je dobra poznamka uvedomime-li si, ze Mondeo Mk III s jakymkoliv jinym motorem je vicemene nesehnatelne. Jeste tak se daji potkat 1.8cky v zakladni holovybave, coz asi tazatel nechce.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod foto1977 1. 12. 2010 16:17

Díky za reakce, asi tedy půjdu do toho Mondea cca 2003-2004 TDCI po té modernizaci.
Ještě zvažuji Fiat Stilo Multiwagon JTD také cca 2004 za podobnou cenu.
foto1977
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubenij 3. 12. 2010 11:25

Mondeo nebo Stilo? Tady je výběr celkem jasnej :-) Dva roky zpátky jsem vybíral podobně a skončil jsem u Mondea 2005 z Itálie se zárukou na původ a na najeté km ( ne na stav tacho...).
Ber to Mondeo, pokud možno co nejmladší, doporučuju se podívat na http://www.forum.fordclubs.org/ tam je toho hromada.
Šťastnou ruku při výběru.
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 3. 12. 2010 11:37

bubenij píše:Mondeo nebo Stilo? Tady je výběr celkem jasnej :-) Dva roky zpátky jsem vybíral podobně a skončil jsem u Mondea 2005 z Itálie se zárukou na původ a na najeté km ( ne na stav tacho...).

"Z Italie" a "zaruka na najete km", to jsou dve souslovi, ktere lze jen tezko akceptovat v jedne vete. :mrgreen:

-- prosinec 3, 2010, 11:39 am --

foto1977 píše:Díky za reakce, asi tedy půjdu do toho Mondea cca 2003-2004 TDCI po té modernizaci.
Ještě zvažuji Fiat Stilo Multiwagon JTD také cca 2004 za podobnou cenu.

Ona ta modernizace je vcelku irelevantni, protoze starsi Mondeo bude mit dneska najeto tolik, ze to cerpadlo stejne mezitim uz bylo menene za novejsi typ. Jinak zrovna vcera mi rikal kolega jak se zbavil sveho Mondea ze stejneho roku s tim, ze melo najeto celych 120.000km a ze uz by do toho jenom sypal penize. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod bubenij 3. 12. 2010 12:07

Dusan píše:
bubenij píše:Mondeo nebo Stilo? Tady je výběr celkem jasnej :-) Dva roky zpátky jsem vybíral podobně a skončil jsem u Mondea 2005 z Itálie se zárukou na původ a na najeté km ( ne na stav tacho...).

"Z Italie" a "zaruka na najete km", to jsou dve souslovi, ktere lze jen tezko akceptovat v jedne vete. :mrgreen:

Dušan: Ber jak chceš, koupě v 08/2008, auto z 2005 najeto 129000, interiér funglovka a zbytek auta taky, měl jsem to u kámoše v servisu + u Forda, všichni řikali, že km velice pravděpodobně souhlasej.
Myslíš, že by auto starý 3 roky s timhle stavem tacho bylo stočený, když k topmu připočítám interiér, kterej je pořád v pohodě a mnohem lepším stavu než většina jinej co jsem viděl?
bubenij
Nováček

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 12. 2010 18:43

bubenij: já tedy kupoval taky 3roky starou 307SW a měla dle tach i servisky 160tis km! a interiér taky vyvoněnej jak u novýho.
A bylo to přitažený ze španělska. Auto po dalších 55tis za další 2 roky jako nové
až mi ho před 14 dny někdo ukradnul, asi myslel že to má míň než 210tis km :-)
Takže u mondea bych těm 129tis po 3 letech moc nevěřil zvlášť pokud to bylo firemní.

Jinak pořád váhám co vlastně koupit, už aby roztál sníh a konečně jsem mohl něco omrknout a pořídit.
foto1977
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 3. 12. 2010 20:36

Dusan píše:
Jinak zrovna vcera mi rikal kolega jak se zbavil sveho Mondea ze stejneho roku s tim, ze melo najeto celych 120.000km a ze uz by do toho jenom sypal penize. :mrgreen:

Ono záleží, jak se člověk k autu chová a jak se o něj stará. Nemyslím voňavky, ale přístup.
Několikrát jsem psal, že jsem prodával loni Mondeo z r 2002 najeto cca 220K a naprosto bez problémové auto... Měnil se jen spotřebák. (spojka a dvouhmoťák je spotřebák a měnil se v 170)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 12. 2010 21:28

hoši, dneska jsem dostal pučený Mondeo kombi MkIII 2007 TDCi 85kW se 105tkm na hrbu a musím říct, že zlatá Octávka se 75tkm. Motor má Mondeo asi lepší, má i ESP, má elektrickou sedačku, možná i podvozek - ale už je to vylítaná paštika, vůle v řízení, nemá to vyhřívaný sicny ani bufík, PP je hrůza, ostřikovače hned zamrzly (asi v tom byla ještě letní směs - vystříkal jsem to zadním ostřikem, ale po dolití zimní se ty přední stejně nechytly, budu to asi muset na půl dne strčit do garáže) ... no a spotřebou se na 1.9 TDI 77kW taky nechytá ... bere to tak odhadem o litránek víc.
anonymni

Odeslat příspěvekod maxie 4. 12. 2010 08:17

nemůžeš srovnávat etalon postkomunistické republiky s kapitalistickým zmetkem, to nejde...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 12. 2010 12:17

srovnávat to jde, ale čekal bych, že o rok starší auto vyšší třídy s nepatrně více kilometry na hrbu z toho vyjde lepší
anonymni

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 12. 2010 12:18

ajif: Ono to bude spíš zacházením než tím, že by to byla taková hrůza. Mám ST220 2004 se 129t a vůle nepozoruji.
Palubák jsem také zažil lepší, ale jestli má Octa v základu bufík, nebo vyhřívané sedačky tak :tleskani na bohatost výbavy. A jestli v Octě nezamrznou ostřikovače s letní kapalinou, tak :tleskani :tleskani :tleskani
U mě ostřikují jak ostřikovače čelního skla, tak i světlometů. Jen ten zadní jsem asi málo vytříkal od letní kapaliny a zamrzl.
To co jsi napsal o zlaté Octě je vážně hodně k smíchu, protože ve výsledku je lepší Octa se 75tkm jen spotřebou, ale Mondeo se 105tkm je lepší motorem, má ESP, podle toho, že odhaduješ na elektronický podvozek, tak jej bude mít určitě lepší a i přesto je podle tebe vylítaná paštika? :-)

Ať si o Fordu, nebo Mondeu kdokoli říká co chce (je mi to jedno, JÁ JSEM svým autem SPOKOJENÝ), ale na tvé hodnocení vylítané paštiky podle nějaké vůle v řízení jsem musel zareagovat.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Předchozí stránkaDalší stránka