Chci koupit Mondeo Kombi mkIII TDCI - poradíte?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 8. 12. 2010 08:18

Nebude levnější natolik, aby to nějak ovlivnilo nákup. Dobré a kvalitní kusy si svou cenu drží. Tak nějak si neumím představit, že by třeba bazar přeceňoval auta. Zvláště dneska, kdy jsou "slevy" v podstatě všude.

Já bych se spíše řídil tím, kdy auto budu potřebovat a podle toho vybíral. Ono mondeí je dost, ale sehnat kvalitní kousek v dobrém stavu taky nebude na odpoledne.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 12. 2010 08:27

ajif píše:ale on se ptá, jestli ojetina vyrobená v 03/2007 bude letos v prosinci dražší než za měsíc, tj. v lednu 2011 ... aspoň tak jsem to pochopil


Jasne, ze bude trilete auto v prosinci drazsi nez ctyrlete v lednu.

robbert píše:Nebude levnější natolik, aby to nějak ovlivnilo nákup. Dobré a kvalitní kusy si svou cenu drží. Tak nějak si neumím představit, že by třeba bazar přeceňoval auta. Zvláště dneska, kdy jsou "slevy" v podstatě všude.


To je pripad od pripadu. Nektere bazary resi lezaky tim, ze jsou ochotni pristoupit na vetsi slevy, nektere bazary precenuji auto na mesicni bazi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2010 08:57

Dusan píše:
ajif píše:ale on se ptá, jestli ojetina vyrobená v 03/2007 bude letos v prosinci dražší než za měsíc, tj. v lednu 2011 ... aspoň tak jsem to pochopil


Jasne, ze bude trilete auto v prosinci drazsi nez ctyrlete v lednu.

tříleté auto v prosinci bude mít v lednu tři roky a jeden měsíc, neb to bude pořád TO STEJNÉ auto.
Kdyby si v lednu vybíral JINÉ auto, tak se pak už cena samozřejmě může lišit, ale nedá se srovnávat
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 8. 12. 2010 09:13

Dusan píše:
robbert píše:Nebude levnější natolik, aby to nějak ovlivnilo nákup. Dobré a kvalitní kusy si svou cenu drží. Tak nějak si neumím představit, že by třeba bazar přeceňoval auta. Zvláště dneska, kdy jsou "slevy" v podstatě všude.


To je pripad od pripadu. Nektere bazary resi lezaky tim, ze jsou ochotni pristoupit na vetsi slevy, nektere bazary precenuji auto na mesicni bazi.


Ležáky ano, ale předpokládám, že dobré kusy jdou relativně rychle a ty se nepřeceňují. Já prodával auto na inzerát asi týden a v podstatě první vážný zájemce si auto odvezl za cenu, kterou jsem chtěl. Takže si myslím, že opreavdu záleží na situaci a pokud najde dobrý kus, má ho vzít raději hned než čekat na jaro... Tady ten rozdíl v ceně zas tak velký nebude...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2010 09:24

ano, to odpovídá i mým zkušenostem, já bych na nic nečekal a v okamžiku, kdy uvidím něco, co se mi bude zdá OK, tak bych to vzal. Neproděláš
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 12. 2010 14:04

O Mondeu jako ojetine sem uvazoval taky, ale jedine s benzinem
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2010 18:37

Mondeo v benzínu? Leda to ST 220 ...
anonymni

Odeslat příspěvekod nikdo 8. 12. 2010 20:21

Tam jich je dobrých víc, vlastně nevím které docela dobré není. Majitelé si chválí i 1,8 SCi, pak je dvoulitr a šestiválce 2,5 a 3,0. Kromě klapek v sání jsem nějaké velké stesky neslyšel. Musí ale sednout požadavky majitele a charakteristika motoru.
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ota 8. 12. 2010 20:41

nikdo: Ne snad, ze by byly bez chyb :-). 2.5V6 me osobne zklamal vykonem oproti 2.0, rozhodne nejede o tolik lepe, o kolik vice zere. A je sice spolehlivy, ale nikoliv neznicitelny. Dale bych velmi vahal nad 1.8i 81kw, podle me je to na Mondeo slabe. Zbytek dle vkusu kazdeho soudruha.
S klapkami u ctyrvalcu souhlas, u V6 je to zase IMRC modul (ktery ovsem motor neznici, jen holt neprepina kratke/dlouhe sani).
Kazdopadne, kdyz Mondeo do r. 2007, tak jedine benzin.

ajif: Ojete ST220 je malokdy dobra volba, prvni majitel si obvykle s radosti uziva investovaneho milionu az na hranu.

A jak podotkl Dusan, sakra blbe se benzinove Mondeo shani.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2010 20:48

nejsem Fordista, takže dám na vás :) Je fakt že Mondeo MkIII vždy co jsem viděl bylo TDCi, v benzínu jsem ho ani v bazaru nikdy neviděl
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 12. 2010 22:04

ajif píše:Mondeo v benzínu? Leda to ST 220 ...


Staci bohate 2.0
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikdo 8. 12. 2010 22:32

Vždyť to píšu, musí si sednout motor a majitel. Po více zkušenostech bych já třeba řekl, že až Mondeo s třílitrem je ta správná kombinace. Holt proti gustu....a najít se dají, ne že ne: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... dCarSeals=
nikdo
Pozorovatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků