Vybíjení autobaterie Fabia

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Miky789 28. 12. 2016 13:03

Domluvil jsem se s autoelektrikarem, ze se na to jeste podiva a pak to budu řešit dál. Každopádně díky za rady a pak dam vědět jak do dopadlo. :)
Miky789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 12. 2016 15:34

také se nám stávalo pravidelně každých 1/4 roku že fabie nenastartovala, koupily jsme novou baterku a po 1/2 roce se to stalo zase. Pak jsme to odvezli do škodovky kde si vzaly 1500Kč za diagnostiku a prohlásily že je vše v pořádku. Nakonec jsme to po dalším 1/2 roce když to nenastartovalo odvezli ke známému automechanikovy, ten nechal repasovat alternátor a od té doby to 3 roky jezdí bez problému. Byl špatný regulátor a málo to dobíjelo ale ani ve škodovce na to nepřišli. :-l
peter23p
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 12. 2016 21:45

tak jezdit s tím do škodovky byla podstatná chyba :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 29. 12. 2016 06:12

peter23p píše:Pak jsme to odvezli do škodovky kde si vzaly 1500Kč za diagnostiku a prohlásily že je vše v pořádku................málo to dobíjelo ale ani ve škodovce na to nepřišli. :-l

A proč by se měli snažit když počítají s tím, že jim (škod)ovčan dá 15 stovek a dál to radši bude řešit jinde :mrgreen:
šulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vzach 29. 12. 2016 08:38

Kdysi mi jedna paní povídala, že měla ve Fabii pořád vybitou baterii. A prý jí někdo řekl, že když parkuje auto v garáži a nezamyká ho, že prý taková Fabia má daleko větší odběr elektřiny, než kdyby byla zamčená. Tak ji začala zamykat i v garáži a problém s baterií zmizel.
vzach
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 29. 12. 2016 09:28

Tak předně starline je největší šunt, jaký se dá koupit. Nízké dobíjecí napětí by mohlo být způsobené vycucanou baterkou, která si díky závadě /nějaký zkrat mezi články/ bere velký proud.

Zkusil bych baterku vymonto vat a na nabíječce dobít. Pokud to nejde nemá smysl řešit dobíjecí soustavu. Starline se kupuje do auta připravovaného k prodeji novýmu hejlovi...
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 12. 2016 11:05

Ono dneska pojem "dobrá autobaterie" je docela mýtus :D
Ale jo, když jsem prodával octu, kára stála asi dva měsíce a baterka kaput, tak šup tam se starlajnem, byl zrovna po ruce a nejlevnější :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 12. 2016 11:11

dneska je "dobré cokoliv" už pomalu mýtus. Všichni to šidí jak jen můžou.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 29. 12. 2016 11:15

Takhle, 13,8 pokud je baterka OK, není žádná sláva ale dá se s tím žít, pokud ovšem je splněno několik dalších podmínek, Pokud je baterie jakš takš nabitá, nastartuješ auto, a zapneš úplně všechno co se zapnout dá a udrží to toto napětí, je to OK, při zvýšení otáček z volnoběhu by mělo trochu stoupnout. Pokud je baterka nabitá a není zapnutého nic, mělo by být napětí nějakých 14,2-14,4V. Pokud napětí hodně padá při zatížení alternátoru, je třeba jej opravit. Většinou je to několik špatných kontaktů v podobě neutažených/zoxidovaných spojů jako je diodový blok ke kostře, kontakty regulátoru, kontakt na výstupu, vyhřátý kabel a oka k baterii a vyhřátá vícenásobná svorka na ní.

Starline je skutačně *****. Jak je psáno, zkusit nabít a změřit po ustálení, změřit při startování.

Může být vadný i starter, za ideálních podmínej ještě natočí, za nepříznivých už ne. Obvykle je prostor kotvy zanesen prachem z otěru uhlíků/kartáčů o kotvu a způsobuje to svody jak kráva, takže část energie nejde do vinutí, ale do kostry, stačí to pečlivě vyčistit, odmastit a namazat jen kluzná ložiska. pokud je stav kotvy a ložisek špatný, tak ložiska vyměnit, kotvu přesoustružit, vyškrabat mezery a vyměnit uhlíky/kartáče.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miky789 3. 1. 2017 16:26

Zdrávím. V neděli jsme auto ještě jednou měrili a odběr byl opět nakých 30mA, tak jsme ještě zkusili vyndat autorádio. A ještě jsem to v neděli dobil na 100% a když jsem k tomu dneska připojil autonabíječku, tak to ukazovalo tak 80%. To taky není uplně normální co? Nechám to tedy dnes dobít a zítra změřím znova. Mám bohužel vybitou baterii v multimetru, takže to změřím až zítra.

Ještě dodám, že auto stojí na ulici, takže je normálně zamčené.
Miky789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 3. 1. 2017 16:58

Co to je za nabiječku. Přesně.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miky789 3. 1. 2017 17:15

Bohužel jinou než z kelly nemáme..asi to taky nebude žádnej zázrak, ale je to tahle:

https://www.autokelly.cz/Product/DO-CF1 ... 7;40107518
Miky789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 3. 1. 2017 17:17

najskor si pories alternator/nabijaciu sustavu auta!

baterka moze byt ok, ale co z toho ked ti to nenabija
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miky789 3. 1. 2017 18:16

Když jsme to měřili minule tak to dobíjelo 13,8V. Další měření zkusím zítra a dám pak vědět.
Miky789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 1. 2017 20:51

vzach píše:Kdysi mi jedna paní povídala, že měla ve Fabii pořád vybitou baterii. A prý jí někdo řekl, že když parkuje auto v garáži a nezamyká ho, že prý taková Fabia má daleko větší odběr elektřiny, než kdyby byla zamčená. Tak ji začala zamykat i v garáži a problém s baterií zmizel.
Nezamykám Fabii na dvoře a na životnost baterek to vliv IMHO nemá.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků