Kryt proti přeskočení řetězu 1,2TSI 77kW

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 5. 2. 2014 18:36

Tak jsem to řešil ve Škodovce(u dealera) a nevědí o tom NIC, prý tam nic takové není!Kryt prý potřeba měnit není, zbytek už am vyměněné.Přeposlal jsem jim co jsem našel na NETU(zde, škoda home atd) a hned jak bude nějaké info dám vědět.Pokud má někdo další informace tak sem s nimy.Fotky, čísla, Etka.Díky. :lol:
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 21. 2. 2014 10:48

Tak zatím se mě neráčily vyjádřit ani telefonicky, ani emailem, budu tam muset zajet osobně.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 2. 2014 10:56

To je přístup panečku
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod lasut 21. 2. 2014 11:57

No s tím krytem to není tak jednoznačné. Trošku tu rozepíšu jak to mám se svou Fabii combi 1.2 tsi 63kW. Auto je vyrobeno 6/2010. Zhruba po najetí cca 14000km se začal ozývat řetěz. Když jsem měl najeto cca 17000km tak jsem to hodil do servisu, kde mi vyměnili rozvody, to bylo cca v lednu 2012. Chvíli byl klid, ale po ujetí cca 5000km se opět začaly ozývat rozvody. Od té doby to víceméně rachtá stále stejně, nedá se přesně určit za jakých podmínek. Jelikož je auto po záruce, rozhodl jsem se letos v lednu nic nenechat náhodě a zjistil si jak je to s těmi kryty. U člověka který pracuje v autorizovaném servise škoda jsem si nechal zjistit jak je možné že když mi měnili rozvody v tom lednu 2012 tak mi tam nechali původní kryt s tím koncovým označením na konci písmenem B, který nemá nálitek proti přeskočení. Řekl mi, že podle té servisní akce k mému motoru (zjišťoval to podle VIN kodu) se kryt měnit nemusel. Ale že pokud je hlučnost opět větší mám si zajít do toho servisu kde mi měnili ten řetěz a nechat si ho přeměřit ( samozřejmě ten řetěz :-)). Pokud by totiž byla délka překročena o hodnotu 74mm, musí provést novou výměnu! Řekl mi i číslo servisní akce (v servise tomu říkají číslo případu), která se na to vztahuje 2036187/1. Tak jsem tam toto pondělí auto odvezl, popsal jsem co to dělá. Řetěz přeměřili a světe div se vlezl se do tolerance, naměřili hodnotu 72mm. Technik mi řekl že je tedy vše v pořádku a že do toho limitu mi chybí 2mm. Mám to uvedené v protokolu, který jsem si schoval do budoucna, pro případ kdyby to skočilo. Navíc jsem viděl i cenu za ty rozvody při první výměně. kdy si škodovce účtovali něco málo přes 3000Kč.
Takže i když to rachtání je nepříjemné jsem teď klidnější, protože vím na čem jsem.
Fabie II combi FL, 1.2 TSI 63kW, ambiente plus, sport II
lasut
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 2. 2014 12:01

Panecku, rozvody se zivotnosti jako olej, simply clever, zjednodusuje to majiteli planovani servisnich akci :-P
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 2. 2014 12:02

No jo no, nejakou mouchy ty motory mit musi, kdyz jinak jsou dokonale
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod MirecBA 21. 2. 2014 12:11

to je fakt
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod JohnnyFive 21. 2. 2014 12:24

Dokonalé od slova dokonat. :D Jsou již nějaké větší zkušenosti s novou generací TSi s řemenem?
JohnnyFive
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 2. 2014 12:25

Osvedceny remen snad nedokaze ***** ani VW ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod D1.8T 21. 2. 2014 12:31

Nějak si nedokážu představit protažení řetězu o 74mm. :hm
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 2. 2014 12:32

+1
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 2. 2014 12:34

vsechno se casem vytaha, i kozy
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod lasut 21. 2. 2014 12:35

D1.8T píše:Nějak si nedokážu představit protažení řetězu o 74mm. :hm

Taky to nechápu, on mi sice vysvětloval jak to měří, ale byl jsem z toho v "pasti". Nicméně v písemném protokolu mám hodnotu 72mm.
Fabie II combi FL, 1.2 TSI 63kW, ambiente plus, sport II
lasut
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 2. 2014 12:40

Tak to bylo o prsa severokorejske atletky :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Jelass 21. 2. 2014 12:41

D1.8T píše:Nějak si nedokážu představit protažení řetězu o 74mm. :hm

A já si nedovedu představit být v klidu při protažení pouze o 72mm
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Další stránka