Koupit Bravo HGT nebo ne?

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod X123 22. 2. 2009 11:17

Zdar!

Je předemnou otázka jestli koupit Bravo HGT, konkrétně tohle: http://fiatbravoklub.com/fiat/diskuze/index.php?msg_group=2&action=show&id=319520

Po technický stránce je auto v celkem slušným stavu, předchozí majitel do něj nacpal spoustu novejch dílů, hlavně do motoru, výhledově akorát brzdy + další věci, který se prohlídkou neodhalily... Vzhledově je na tom výrazně hůř (evidentně trefený na předek, prej srnka, nic moc oprava, pár odřenin), ale to mě moc netrápí, protože auto bude stát na sídlišti v Praze, takže nějakej ten šrám chytí hned...

Co se mi nelíbí: nefunkční ABS, díky jednomu čidlu za 3000,-, naprasklý čelní sklo (snad výhledově přes pojišťovnu za cca. 1000,-), fólie na oknech (náprava zdarma, trápí mě to akorát kvůli STK), "sportovní volant" (není až tak strašnej, ale asi nebude troubit, že? - to se ještě optám majitele, výměna bez bagu za cca. 1000,-, opět problém jen na STK), kompletní čištění interiéru (čisto tam zrovna nebylo, 1000,-)... Dá se říct, že to jsou všechno prkotiny, ale je třeba s nima prostě počítat...

Majitel prodává za cenu 35 000,-... Takže bych rád slyšel Váš názor... Auto bude sloužit jako víkendovka a občas pojížďky pro Praze, spotřeba mě vzhledem k nájezdu netrápí... Je to cena přijatelná? Šli byste do toho? Dík... (Sorry za dlouhej příspěvek, nějak mě to chytlo...)
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 22. 2. 2009 11:53

Pokuď ti nevadí černý bouraný pohřebák :-)) , tak si ho vem za 30k. 50k už bych za to nedal.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolff 22. 2. 2009 11:55

Za 35 se to dá vzít..., ale je vidět, že majitel hoodně slevil. :-) Auto bez airbagu, nedobře (amatersky opravené), co taky chtít... Za 35 bych to i vzal kdybych potřeboval něco na dojíždění... ale je nutném si uvědomit, že za 50 koupíš i nevrak... ;-]

Ten volant je mazec... :oops:
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 2. 2009 11:59

olitane, naborene, slendriansky polepene ale proti gustu ziadny disputat :D
Naposledy upravil gewehr dne 22. 2. 2009 12:00, celkově upraveno 1
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolff 22. 2. 2009 11:59

Oops! píše:Pokuď ti nevadí černý bouraný pohřebák :-)) , tak si ho vem za 30k. 50k už bych za to nedal.

Tak na popojíždění po Praze myslím že dobré... Ale 180 (HGT) bych si s tím asi po dálnici netroufl. Ale je fakt že to může vypadat hůř než ve skutečnosti to je... Moje staré auto má taky mírně promáčklý přední dveře (prostě ve městě se ti to zvlášť v zimě opravovat nechce), nárazníky dodřené (nic z toho sem neudělal já) a nikdy bourané nebylo a po technické stránce je na tom líp než lecjaké zánovní koncernové auto... Co tím chci říct... je fakt, že když auto vypadá takhle navenek, že to asi ani ve vnitřnostech nemusí být žádná sláva, nicméně pravidlo to být nemusí a za 35 000 může udělat ještě hodně parády, když se dá do pucu a nechá ztrávit den na klempírně (aby ty zjevné nesrovnalosti byly odstraněny). Na druhou stranu za ty peníze už se pak dá teřba i uvažovat o lepším kusu... Na druhou stranu do města do Prahy má pravdu, že nemá cenu řešit lak..
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 2. 2009 12:05

Kurna, jedna vec su premackliny, ina zasa ked ti nesedia jednotlive casti navzajom, to je myslim zasadny rozdiel prave v tom, co to moze znamenat. Brav je hodne, poobzeral by som sa po nejakom menej rozporuplnom kuse.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 22. 2. 2009 12:11

Volant troubit bude, ten kulatej prostředek je houkačka.
Mě bych dost obavy jestli s abs je jen to vadný čidlo, koupit a vyměnit je otázka chvilky a při prodeji by to hned budilo menší podezření, takhle bych tipoval že s ním bude něco horšího a majitel to hází na čidlo.
OT To fakt stojí spojka na Bravo 16 tisíc? Já myslel že evropský auta mají náhradní díly za hubičku :D
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 22. 2. 2009 12:23

Díky za názory... Za sebe říkám, že mi nezáleží, jestli mi sedí plech, tak jak má nebo je to někde podřený, takže za to peníze dávat nebudu... Pro mě je důležitý, co to poškození mohlo způsobit za technický problémy a to vypadalo, že to bylo ok...
Když jsem prolejzal to fórum, tak to čidlo majitel sháněl hodně dlouho, nechtělo se mu kupovat nový, ale taky mi to je trochu divný, když už do toho nasypal tolik peněž... Může to odhalit nějaká diagnostika? Souhlasí s libovolnou prohlídkou u kohokoli...
X123
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 22. 2. 2009 12:38

ABS je docela problém, IMHO neprojde na STK. Volant by mi docela vadil, vypadá to jako auto po tuzerovi.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 2. 2009 12:41

X123 píše:... Za sebe říkám, že mi nezáleží, jestli mi sedí plech, tak jak má nebo je to někde podřený, takže za to peníze dávat nebudu...
takze taky nesediaci plech moze znacit ze to bolo naborene a "odborne" opravovane a mozes cakat od zvlastneho dratia pneu az po nekonecne problemy s elektronikou cokolvek, to ABS moze byt toho priznak. Proste tie plechy ukazuju na oedobre opravu buracku a to je potencialny zrut penez.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolff 22. 2. 2009 13:21

Tak bouračka to je o tom není pochyb, tohle není srna... ;-)
Nicméně, za 30 000 si to svoji službu ještě odvede...
Energetické audity, posudky a termovize (viz. Avatar)
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 22. 2. 2009 14:28

Za 30k odvede službu i felda a za ty prachy bude v lepším stavu.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 22. 2. 2009 14:37

keby mam cil 30k poruke tak to berem....

za tu cenu sa to oplati...

co nasypes do toho 20 a budes mat ppc auto ;-)

a na feldu by som sa vytoto
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 2. 2009 15:06

glider píše:keby mam cil 30k poruke tak to berem....
za tu cenu sa to oplati...
co nasypes do toho 20 a budes mat ppc auto ;-)

no problem vaznej buracky je prave ten, ze to niekedy do povodneho stavu dat nejde a keby aj slo, tak oprava niekolkonasobne prechci cenu samotneho auta... ale ked povies takto od stolicky ze oplati, tak asi oplati... :oboze
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 22. 2. 2009 15:40

To auto je defakto pojizdný vrak.. To bych nevzal ani zadarmo.. :pozor
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků