Starší auto pro mladého kluka.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PetrNovotny 5. 1. 2014 16:29

Dobrý den,
za chvíli dostanu řidičák a už se ohlížím po nějakém autě. Cena auta by se měla pohybovat v rozmezí 20-40 tisíc, v krajním případě můžu jít až na 50, ale tomu bych se raději vyhl. Asi jako pro každého jsou mé priority jasné - spolehlivost, spotřeba Nejsem typ, co si musí na silnici něco dokazovat s plynem na podlaze, takže výkon pro mě není zase tak důležitý. Nějaký přehled o autech mám a tak mě to samozřejmě nejvíce táhne do Německa (snad tím nikoho neurazím). Největší dilema mám v tom, jestli ušetřit a vzít nějaký benzín nebo raději trochu přidat a vzít klasické TDI. Mám vytipovaných pár aut.

Audi A4 1.6 benzin/1.9 TDI r. 95-99
Golf III 1.6 benzin/1.9 TDI
Passat 1.6 benzin/1.9 TDI r. 98+
Octavia 1.6 benzin/1.9 TDI
Gold IV 1.4
spíš takový dětský je BMW 316i
PetrNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 1. 2014 16:34

Ani jedno s tim rozpočtem. Snad jenom ten Golf 3 by se dal, aby nebyl vrak. Za třicet tisíc bys měl na auta z koncernu VW zapomenout.
A tahat to z německa se taky nevyplatí. Většinu peněz bys dal za dovoz a přihlášení.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 1. 2014 16:37

Diesel bude v této cenové kategorii rizikovější, než benzín, záleží taky, kolik plánuješ najet ročně...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 5. 1. 2014 16:38

970ka měl nějaký pěkný 316i
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrNovotny 5. 1. 2014 16:40

Já samozřejmě počítám s tím, že po koupi bude nutná ještě nějaká investice, s tím se v takové cenové kategorii počítá. Neplánuju jezdit nějak moc, přece jen palivové hmoty jsou drahé.

Vím, že na krátké vzdálenosti není diesel moc vhodný, ale přece jen žere o dost méně... Ten trojkový Golfík v benzínu by se teda dal? Netušíte jaká je reálná spotřeba?

Omlouvám se, 970ka?
PetrNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jandaxx 5. 1. 2014 16:44

Tak vyřaď naftu. Za stejné peníze koupíš benzín v lepším stavu a potenciálně s méně problémy.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod sprint 5. 1. 2014 16:45

sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 1. 2014 16:55

Tak to Báwo je jako nové i když staré,neuvěřitelný stav:
http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A255/13
nebo včera dorazila Corsa 1,2 i čtyřválec
http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A2/14
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrNovotny 5. 1. 2014 16:56

Dobrá, asi se tedy poohlídnu po nějakém Golfu III v benzínu - 55 kW. Ze zmíněných aut je nejlehčí a tím pádem by mohla být spotřeba o něco nižší.

Báwo sice pěkný, ale trochu mimo moje finanční prostředky a navíc Compact je docela nechuťárna. Ta Corsa vypadá zajímavě, ale nějak mě to k ní netáhne.
Naposledy upravil PetrNovotny dne 5. 1. 2014 16:58, celkově upraveno 1
PetrNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 1. 2014 16:57

Ta Corsa vypadá dobře. Přesně na požadovaný použití.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrNovotny 5. 1. 2014 17:01

Je fakt, že má malou spotřebu a dané účely se perfektní hodí, ale opravdu se mi hodně nelibí. Chápu, že pro některé z vás to bude nepochopitelné, ale auto by se mi mělo aspoň trochu líbit.
Naposledy upravil PetrNovotny dne 5. 1. 2014 17:02, celkově upraveno 1
PetrNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 5. 1. 2014 17:01

970ka v týhle ceně nic nemá. Za tyhle peníze totiž auto v relativně ok stavu koupit nejde. Obecně bych se orientoval na jednoduchý malý benzíny. Všechny auta ve výběru jsou nesmysl.

edit: Tak má. 8-D
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrNovotny 5. 1. 2014 17:04

Ona ta Corsa vypadá fakt zajímavě, ale cena taky začíná na nějakách 40 tisících u nejlevnějších kousků z dovozu.

Konrétnému kusu chybí dvoje dveře, což mi asi vadí.
PetrNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 5. 1. 2014 17:09

PetrNovotny píše:Je fakt, že má malou spotřebu a dané účely se perfektní hodí, ale opravdu se mi hodně nelibí. Chápu, že pro některé z vás to bude nepochopitelné, ale auto by se mi mělo aspoň trochu líbit.


My to chápem, takový jako ty jsou tady co týden. A to nemyslim nijak zle. Sám si musíš rozhodnout, jestli koupíš něco menšího, mladšího, solidnějšího s jakž takž perspektivou ještě něco najezdit nebo A4/Passat, který v tvým rozpočtu budou vrány a s velkou pravděpodobností se na to v krátkým čase bude chodit s kamarádama jen koukat. Corsa se sice nelíbí, ale auta tohoto typu jsou s tvým budgetem asi jediná šance na dlouhodobější mobilitu.

Ale je to samozřejmě tvůj boj. ;-)
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 5. 1. 2014 17:10

Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků