Financování nového vozu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zandome 24. 2. 2013 19:31

a ktora leasingovka je seriozna? :D
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 20:12

Len raz som poslal leasingovu splatku den po splatnosti boli sme na dovolenke a zabudlo sa) a o 2 dni bol v schranke vyhrazny dopis. Necakali ani den.
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 2. 2013 20:20

No a co? Ja taky vim, ze když na citibank kartu neposlu prachy presne do terminu, tak me to bude stat par stovek, podmínky smlouvy ctu a posilam to radsi par dni předem.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 20:40

Si nestazujem, bola to nasa chyba. Iba ma udivilo aky boli rychli. Skratka splatnost. Druhy den rano to museli odoslat, lebo dalsi den to bolo u nas v schranke. A vtedy uz mali prachy na ucte. Ja klientom volam az ked su tyzden po splatnosti.... :)
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 24. 2. 2013 21:21

Průser je hlavně v tom, že u leasingu nejsi vlastníkem vozu. Pokud je totálka/krádež, pojišťovna určí aktuální cenu dle svých tabulek (ta je v naprosté většině případů nižší než cena tržní) a to vyplatí leasingovce, ta ti z toho (možná) něco dá.
Jenže pojišťovny dobře vědí, že leasingovky se s nima o té částce moc soudit nebudou - nemají proč, stejně na tom nijak neprodělají.
Proděláš na tom ty - jenže soudit se nemůžeš, nejsi vlastníkem vozu. Mám v okolí dost advokátů, kteří se zaměřují na vymáhání náhrady škody, a tohle je dost častý případ...

U auta na úvěr sice "ručíš" techničákem a často i vinkulace plnění havarijky ve prospěch úvěrové společnosti, ale je to přecijen o kousek lepší situace...

Mimochodem, co říkali právě kamarádi advokáti, tak se Škofinem prakticky spory nejsou (ani leas ani úvěr), zatímco s GE Money atd. prakticky pořád :-) Což nemusí vypovídat nic o společnosti, ale třeba jen o jejich klientech.. ;-)
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 2. 2013 21:27

Nebude to tim, ze skofin dela hlavne novy kary a GE stary pastiky? Tam je leasing totalni hovadina. (i uver)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 24. 2. 2013 21:29

Škofin je v pohodě
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j3s 24. 2. 2013 21:34

970ka píše:
j3s píše: Co si pamatuji, měl jsem ve smlouvě, že v případě totální škody si vezme leasingovka to co zbývá doplatit a zbytek je můj. Pokud zbývá doplatit více než dá pojišťovna, pak doplatím rozdíl. Nějak tam nevidím oproti úvěru rozdíl. A pojišťovnu jsem si volil sám s tím, že mě pak zůstaly bonusy. Ani zde žádný rozdíl nevidím.

Vem si,že auto za 2 mega před koncem leasingu se ztratí a pojiš'tovna samozřejmě auto zaplatí,ale odečte amortizaci a na Tebe moc nezústane a co těch téměř 2mega zaplacených na akontaci a na splátkách? Si jako myslíš,že Tě to dají?Ani náhodou.S havárkou to samé,třeba něco dostaneš,ale ty jejich kalkulace jsou známé,takových případů už v TV bylo,lidi dostanou prd,takže jedině úvěr,když už.

Nyní se nechci hádat. Asi jsem něco přehlédl. Ale v čem se to tedy liší?
Dosud jsem se domníval, že:
Mám splatit celkem 500t. Dosud jsem splatil 100. Havárka. Pojišťovna vyplatí 300.
1) Leasingovka dostane 300 doplatím 100.
2) Dostanu 300, dám je bance a následně doplatím 100.
Kde je ten podstatný rozdíl?
Za objasnění děkuji.

Edit: již objasnil boss ....
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 24. 2. 2013 22:07

U leasingu byl problém řešení reklamací, které spěly k vrácení vozu. U úvěru by měla být pozice výhodnější a silnější.
Bobby Deerfield
Nováček

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 22:10

Kamosovi ukradli tyzdnove auto v leasingu ... Tiez prerobil. Btw. Ako je to s doplnkovym poistenim 'gap'? Funguje to?
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 24. 2. 2013 22:18

Máme auto na neúčelový úvěr. Bance je jedno co si pořídíte, ale když vidím kolik rodiče za to 300tisícový auto platí, jak dlouho a na kolik to ve výsledku vyjde, tak si říkám, že pokud nebudu nutně potřebovat auto kvůli práci nebo něčemu důležitému (nic jiného mě nenapadá) tak bych se na takovou škubárnu nedal.
Pravda, že platit bůra za měsíc místo toho, přijít o veškerou hotovost je pohodlnější, ale je to děs i tak.
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 24. 2. 2013 22:23

Potíž je v tom, že když se nenecháš oškubat fin.ústavem, tak tě stejně oškube stát na daních.
Bobby Deerfield
Nováček

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 22:31

Platit leasing je este nic oproti tomu co clovek do auta naleje na poplatkoch a servise a palive. Stat z toho vzdy vyjde ako king.
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 26. 2. 2013 10:22

Třeba Škofin příjemně překvapil s nulovým navýšením, tam se to vysloveně vyplatilo do toho jít, než zaplatit auto v hotovosti (navíc k tomu bylo i poměrně výhodné pojištění).
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 26. 2. 2013 20:38

obcas sa leasing vyplatit, ale najlepsie je platit na drevo :-)
MirecBA
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků