SUV/MPV 4x4, nafta, do 35k ojro

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 16:28

Olé, otec potrebuje na jar náhradu za S-max 2.0tdci. Bral by ho znova, ale nemá 4x4, čo je v podstate jediný dôležitý parameter, ktorý od nového auta vyžaduje. Snáď len aby to malo vyšší posed (preto MPV/SUV) a už to nemusí mať taký veľký kufor. A ešte chcel, aby to malo spotrebu 6-7 l, dlhodobú má s s-maxom 5,8/100.
Najskôr básnil o novej Kuge, teray zas o outlanderovi. Na výber je toho pomerne dosť, na Q5 a X3 to asi nevydá, ale na výber je kopu ďalších - kórejcov, japoncov a pod.
Do čoho ho mám dokopať ?
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 2. 2013 16:34

Tiquan
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 3. 2. 2013 16:46

Alfa, yeti, volítaný bávo, místní stálice...
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 3. 2. 2013 16:50

otec bude asi střelec když má 5,8l / 100 :)

já bych vzal naftovej forester ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 3. 2. 2013 16:58

Problémy odstraněny?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 16:58

Tiguan - design ma nejak neoslovuje, ale keby sa mi ho podarilo presvedčiť na automat, tak je veľký kandidát, pretože jeho predstavu o spotrebe splní asi len DSG.

Yeti neviem, ja na tom síce chodiť nebudem, ale nepáči sa mi, aj keď by sa vošiel s DSG aj 4x4 v L&K a ešte by ostalo na bublifuk.

Forester vzhľadovo tiež nuda, už sa tam neserie tá spojka na boxer dízli ?

-- 3. 2. 2013 17:02 --

btw tá spotreba sa zdá aj mne zázračná na 1,75t auto, ale asi to bude kombinácia palubák kecá + dlhé trasy.

A čo mazda 5 ? XV ? Nové sorento ?
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 2. 2013 17:02

Nova Kuga.
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 2. 2013 17:02

Nova Kuga.
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 17:06

Na kugu sa určite pôjdeme pozrieť keď sa pôjde o mesiac s transitom na prehliadku, snáď ju tam už budú mať. Ale je to tiež prípad auta ako outlander - keď sa mi stará generácia páčila viac ako nová. Uvidím ako zapôsobí ten nešťastný interiér naživo.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 2. 2013 17:12

V com je Kuga lepci nez Tiquan?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 17:14

Neviem, nešiel som ani v jednom a cenník kugy som ešte nevidel. Len že je to novinka a tiguan už je dosť dlho na trhu a prešiel aj FL.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 3. 2. 2013 17:33

Nová Kuga je sice hezká, ale tak nějak těžká a i s tím nejsilnější dieselem není dynamika nijak přesvědčivá. A pokud by chtěl automat, tak nedoporučuju, je přinejlepším průměrnej. Nicméně jízdní vlastnosti nejsou tak hrozný, podvozek je měkčí a v zatáčkách se to trochu víc houpe, ale jinak celkem OK. Outlander je zase takový moc užitkový. Navíc ta metrová řadicí páka s hlavicí z Galantu z roku 1998 je fakt hrozná. Co Honda CR-V? Nebo nový Santa Fe?
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 18:02

Nový santa fe je po príplatku za metlu a xenóny už už za 36,5 , ale mne sa páči najviac z týchto nových SUV. CR-V som myslel že je drahšie, akurát okukávam cenníky.
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simdriver 3. 2. 2013 18:12

Myslím, že CRV není špatná volba, slušně udělané auto, které neurazí ani nenadchne, ale něco vydrží a není až tak drahé. Santafé, ač to říkám nerad, páč nejsem fandaKorejců tak musím uznat, že to je velmi povedené auto. Dílenské zpracování už na úrovni Evropy, motory a podvozek OK. Spolehlivost taky není špatná. A k té ceně Santa fé, sleva se u prodejce vždy ukecá :)

Takže za mě bych se rozhodoval mezi Santa fé a CRV. V této cenové relaci
Alfa 159 Sportwagon TI, BMW M3 E92 Hamann
simdriver
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 3. 2. 2013 18:16

CRV nebo Tiguan.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků