Střední třída 300 - 350t Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xcmaniax 31. 1. 2013 08:47

Ahoj, pomalu se chystám vyměnit svůj Focus combi 2007, benzín 1,8. Požadavky jsou následující:

- Větší auto než ten Focus, celkově vyšší komfort cestování (zejména dálnice)
- Slušný kufr (kočárek a vše k tomu, lyže, kolo, občas Ikea:-))
- Výkon nad 100 kW
- Spotřeba +- 8l max
- Standardní výbava (elektrika, tempomat, dual klima, vyhřívané sedačky, park. senzory atd.)
- Spolehlivost, ročně nechci dát za pravidelný servis víc než cca 20 tis Kč
- Parkování v klidné části Prahy na ulici
- Roční nájezd 15-20 t km, cca 3 dny v týdnu cesta po Praze do práce
- Automat by byl výhoda, ale ne nutnost
- Spolehlivý provoz po dobu 3-4 roky
- Cena 300- 350 tis Kč max

Logika tíhne ke kombi střední třídy - napadají mě Mondeo, Mazda 6, Avensis, Alfa 159. Nechci Supa a Passat. Líbí se mi i Volvo 70, ale to bude asi nad limit. Moc by se mi líbilo i vyšší SUV a 4 x 4 (často jezdím na hory a kdybych mohl zapomenout na řetězy bylo by to fajn), ale aby to bylo větší než Focus, tak se s cenou asi také nevejdu (třeba Outback).

Díky za vaše názory
xcmaniax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod philcol 31. 1. 2013 08:58

Jaké palivo?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pinhead666 31. 1. 2013 09:10

Odpověděl sis sám :-) - Mondeo (vzal bych 2.0i + LPG), Mazda 6, Avensis. Přikláněl bych se k benzínu, ojetému dieselu bych moc nevěřil (pokud tedy neude mít perfektní srvisní historii)...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
ex. FIAT Stilo 1.4 5D
pinhead666
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 31. 1. 2013 09:18

philcol píše:Jaké palivo?

Když budu vědět, že nevadí půlhodinová cesta po Praze, tak klidně naftu.
xcmaniax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 31. 1. 2013 09:22

Ford Mondeo 2.0TDCi (benzín si nad 8 vezme určitě, minimálně na dálnici a ve městě) ;)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pinhead666 31. 1. 2013 09:24

A proto ten benzin v plynu, aby se to kompenzovalo. Nafťáka na couracky po Praze bych spíš nebral.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
ex. FIAT Stilo 1.4 5D
pinhead666
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 31. 1. 2013 09:26

Bral bych ojetou lagunu, za ty peníze bude jak nafta tak benzín. benzín případně předělat na LPG a pohodička (i když pokud jde o prahu tak je to opruz, protože je tu spousta podzemních garáží kam auto s LPG nesmí.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 31. 1. 2013 09:30

A už to lítá, nižší, vyšší, benzín nafta.

1) vojetý báwo, klasika
2) vážně, co preferuješ a jak jeté může být to auto maximálně? Jinak moderní tdi není do města vhodný ani náhodou, takže bych se držel zelené pistole.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 31. 1. 2013 09:33

pinhead666 píše:A proto ten benzin v plynu, aby se to kompenzovalo. Nafťáka na couracky po Praze bych spíš nebral.


Půlhodinová couračka po Praze neni zas tak málo. Ideální to neni, ale já myslim, že to dá. Známej dojížděl 2.0TDCi z baráku do práce 25 minut každej den a najelo přes 200 tisíc bez poruchy, než šlo z domu. Je dobrý to občas protáhnout delšíma trasama, ale ne nezbytně každý den.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 31. 1. 2013 09:41

Jelass píše:A už to lítá, nižší, vyšší, benzín nafta.

1) vojetý báwo, klasika
2) vážně, co preferuješ a jak jeté může být to auto maximálně? Jinak moderní tdi není do města vhodný ani náhodou, takže bych se držel zelené pistole.

To bych nasazoval řetězy už za sjezdem z dálnice:-D Nájezd a věk jde ruku v ruce s km, samozřejmě vím, že za ty peníze můžu mít A6 na hraně životnosti a Mondeo ještě v dobrých letech. Moje představa je ne starší než 2009 - 2010, nájezd individuálně. Dost se mi líbí ten Avensis - vypadá bytelně a jsou i slušně vybavené. Když sedím v Mondeu, tak mám pocit, že je polovina dílů z Focusu a není to takový rozdíl. Při jízdě samozřejmě ano. Nějaká zkušenost s tím Volvem? LPG nelze, často někde stojím v garáži.
xcmaniax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 31. 1. 2013 09:55

S Volvem mraky, počkej na eLzyxe, rámcově super, ale spotřebička.

Jako v týhle střední třídě v těhlech novějších moc radit nemůžu, takže se o to nebudu pokoušet, ale třeba po krátkým svezení s M6 mi neseděla ani za mák. Avensis současnej ( t27 ) myslím s tou 1.8dual vvti či co to je podle toyota klubu v cajku, jen do toho dávali cvt převodvku a to je takovej serviní průser, že bych se tomu vyvaroval.

S tím báwem to je taková místní klasika, takže joke. Co velikost auta? Nižší střední v kombajnu už nestačí? Ptž. jinak se tady hodí Mellova citace d-fense:

FAIL 2: Megakombi syndrom
Při pohledu na složení vozového parku v naší krásné zemi mě vždycky napadá, že krom mistrů světa v hokeji a hodu oštěpem jsme i mistři světa v převážení vzduchu. Téměř každý, kdo má doprdele díru, pociťuje (z mi neznámých důvodů) nutkavou touhu brázdit silnice v něčem, co uvnitř převeze 2 kubíky volného prostoru. Svobodní tydýti čerstvě propuštění ze škol, mladé páry s vyhlídkou na rozmnožení okolo roku 2156, pokročilé střední krize, kterým už mláďata dávno vyletěla z hnízd...
To, že jednou za 2 roky potřebuji převézt lednici z ikea, není důvod ke koupi MPV. To, že každý rok na Silvestra jedu s bandou retardérů na týden někam do daleka změnit játra v šutr, není důvod ke koupi kombi střední třídy. Důvodem není ani to, „že se to časem asi jako bude hodit ty vole“, „že jezdíme s manželkou každý víkend na chatu“ (asi stěhovat tvárnice...), a ani „se tam ty věci tak hezky nakládaj..“
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 1. 2013 10:16

:D :tleskani
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 31. 1. 2013 10:23

No co, Ikea padla hned v prvním příspěvku :D Ale jako v rámci to prostě pravda je. Taky nejsem příznivcem toho, že si koupím co největší auto na který mám.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 31. 1. 2013 10:28

Co má ikea společnýho s velikostí auta? Pamatuju, když rodiče kdysi kupovali židle v krámě, kolik to zabralo místa a jak úžasně se to převáželo. Já před vánocema kupoval 4 židle v ikei, všechny se mi vešly do kufru sedanu a ještě ho byla půlka volná. Těch pár prkýnek, který tam prodávaj se vždycky do auta vejdou. Na druhou stranu skříňka od truhláře se mi do auta nevejde ani omylem.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 31. 1. 2013 10:34

Pěkný:-D Slušnej kufr je kvůli děcku potřeba a žena bude sedět často vedle malého na zadních sedačkách, tak ať tam má místo. Ideál jsou pro mě dvě auta v rodině - něco jako Golf na cesty do práce a pak podle peněz na ty delší. Zatím jsem nejel v nižší střední, které by komfortem na dálnici konkurovala střední třídě (zvlášť ten Focus), ale třeba je to dnes dál.
xcmaniax
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků