Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod spitfireIX 30. 11. 2012 20:48

To je teda dobrý. To ti tam dali za trest?
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 30. 11. 2012 21:49

Je to prostě tak.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 11. 2012 22:49

spitfireIX píše:To je teda dobrý. To ti tam dali za trest?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel F. 3. 12. 2012 12:00

Marek Zrak píše:Počítač nedovolí nastartovat a nevím, jestli stačí jen dolít, nebo se musí dělat něco i na diagnostice.

Dle manuálu stačí dolít. Logicky, motor bez AdBlue může klidně fungovat dál, je to čistě jen "ekologická pojistka".
Já zase teď řeším s Porschetem reklamaci ztracené krytky od ostřikovače světel. Chvíli se cukali, ale argumenty, proč to není můj problém, ale problém výrobce, nakonec uznali. Sranda je, že kvůli malinkému plastu musí vyrobit litr barvy, aby použili pár ml na tu krytku. VW nedokáže dodat kus malého plastu již v barvě mého vozu. Ekologie dostává na frak...
A hned při servisu v 60 kkm si nechám vypnout ostřikování světel. Akorát to plýtvá drahou kapalinou a pokud jsou světla opravdu špinavý, pomůže jedině smeták s vodou u pumpy...
Pavel F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 12. 2012 12:53

no je fakt, že se mi teď na světlech během 150km udělal asi 1mm silný povlak, ostřikovače neostřikovače
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 7. 12. 2012 15:32

Dneska jsem tam dolil 10l, více jsem neriskoval, ať nedopadnu, jak trotli v autorizáku. Prostor kolem nalévacího hrdla jsem pro jistotu vytěsnil hadrem, ale neukápla ani slza. Celá operace i s přelíváním AD do 5l konve, zabrala cca 5min. Šlo to tam hezky, jen se muselo nechávat trochu místa na vzduch, ať to nebublá. Je to otrava, ale jednou za cca 20tkm, se to dá vydržet.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 12. 2012 15:53

Sranda s tou krytkou ostřikovače, taky sem jí 2x měnil a samotná plastová krytka stojí pár korun, ale lakování 500.-
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel F. 20. 12. 2012 23:21

Proč jsi to nereklamoval? Jestliže se ti samovolně ztrácí krytky, tak je to konstrukční problém a ať si to řeší výrobce přes svoji kapsu. Čím víc podobných reklamací, tak je šance, že na základě feedbacku upraví v dalších modelech uchycení krytky na ostřikovači.
Když už se s tím trápíme, tak ať to k něčemu je...
Pavel F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 12. 2012 23:29

Jenže mi se neztratila, ale byla mi "odebrána"
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 20. 12. 2012 23:34

Krytky, ostřikovače světel, močovina, DPF, ......koukám, že jste se přesunuli od "Automobil dobrý sluha" už k druhé půlce věty "ale zlý pán".
Ještě by se měl zablokovat starter když je málo vody v ostřikovači xenonových světel, nebo když je to zamrzlý. Když je to povinný, má to přece fungovat.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Pavel F. 24. 12. 2012 10:04

Já si nestěžuji... Upřímně, nečekám od koncernu spolehlivost Toyoty (zlatý Prius!), ale pokud veškeré problémy s autem zůstanou u krytek ostřikovačů či čerpadla adblue (a to už mám najeto 50 tisíc km), tak si jen mohu gratulovat...
Pavel F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CyberVic 21. 1. 2013 12:24

...Ad Blue muze bejt za jistejch okolnosti celkem opruz... Jelikoz je jeho spotreba odlisna pri ruznych jizdnich rezimech, muze Vas to pekne vypect... Muj Sharan jezdi cca 70% mesto, kratke pojizdky, zbytek dalnice do 400km... AdBlue to zere prakticky jen plne zahratem katalyzatoru, takze v mem pripade prakticky jen na dalnici...

Mel jsem nalozeny auto nejakou technikou, kterou bych sam nevyndal, a pred sebou 1350km... Po prvnich cca 40km na dalnici vyblikla kontrolka AdBlue, dojez 2400km... Pohoda... Jenze cela cesta byla po dalnici, a dojezd se kazdejch 100km ujetejch snizoval o 400km... Bylo to fakt celkem o fous a klidu to neprida, ale nakonec to nejak dopadlo... Nevim co bych delal, cestou jsem sice koupil nesmyslne drahej 10l kanystr, ale musel bych nekoho uplatit, aby mi pomohl vylozit kramy, abych se k tomu dostal, a pak zase nalozit...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 1. 2013 12:38

tak on je to opruz za každých okolností
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 21. 1. 2013 17:20

To je, hlavně kterou chytrou hlavu napadlo, dát to do kufru :/
Cybervic: měl jsi ke kanystru i nějaký trychtýř? Bez toho to tam nenaleješ, ideální je 5l konev s ohebným nástavcem, co používají v servisech na olej.
Já to nechám dolít chlapům na dílně, autorizáku to nesvěřím, nechce se mi zase čistit kufr.
Teď mě čeká první servisní prohlídka po 30tkm a aby mi nebylo líto, je spojená s výměnou prasklého čelního skla (kamínek). Vyměnil jsem servis, tak doufám, že tam nepracujou takové šmudly, co zasviní celý kufr a zašlapou a okopou vnitřek vyčištěného auta.
Mě vždycky dávali ze servisu čisté auto, u Hellera v FM je tomu asi opačně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 21. 1. 2013 17:43

....AdBlue, dojez 2400km... Pohoda... Jenze cela cesta byla po dalnici, a dojezd se kazdejch 100km ujetejch snizoval o 400km... Bylo to fakt celkem o fous a klidu to neprida, ale nakonec to nejak dopadlo...

Neskutečný, na co všechno musí řidič myslet, aby se to vůbec pohybovalo. A to ještě není nic rozbitý, to je normální (dis)funkce. Skoro bych řekl, že potvrzuješ můj minulý příspěvek.
Honza42
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků