Poslali mi zle pneumatiky?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 24. 11. 2012 17:01

Objednal som si 4 zimne pneu Bridgestone Blizzak LM-30, ale niesom si isty ci mi poslali dobre pneu.
Vsetky 4 mi dosli uz obute na diskoch tak, ze maju spravne na vonkajsej strane napis "outside".
Na vsetkych pneu ale je taka menej vyrazna sipka ktora oznacuje v smere hodinovych ruciciek. Predpokladam spravne, ze mi poslali 4x prave pneu?

Keby som ich dal vsak v pneuservise na diskoch otocit, uz by boli zle otocene "outside" stranou donutra.

Pochopil som to spravne ze mi poslali zle pneu, alebo je to tak v poriadku?

Dezen vyzera takto:
Obrázek

Dakujem za pomoc.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 11. 2012 17:03

outside ma byt na strane kterou vidis kdyz nasadis na auto...
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 24. 11. 2012 17:10

Ano, outside mam na vonkajsej strane ked su nasadene na aute. Vzdy som ale mal doteraz pneu, kde bola sipka smeru rotacie.
Je oznacenie "outside" namiesto sipky?
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 11. 2012 17:15

Je to ok.

Předpokládám, že LM 30 není směrová asymetrická.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 24. 11. 2012 17:17

Mas zkratka nesmerove asymetricke gumy. napis outside musi byt citelny zvenku po nasazeni na auto. Vetsina pneu symetricka smerova, maji vyznacen smer otaceni, asymetricke jsou v drtive vetsine nesmerove a maji vyznacenu jen tu stranu.
Doufam, ze to rikam spravne.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 11. 2012 17:17

lucas (novy) píše:Ano, outside mam na vonkajsej strane ked su nasadene na aute. Vzdy som ale mal doteraz pneu, kde bola sipka smeru rotacie.

tak je to v poradku...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 11. 2012 17:35

Taky sem to kdysi řešil a nešlo mi to do hlavy
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 24. 11. 2012 17:56

Je to správně, mám to stejně. Na jedné straně dezén vypadá jakoby otočený. Nejsou levé a pravé pneu.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bobiconto 24. 11. 2012 18:25

- :hm Pokud jsou asymetrické pneumatiky,tak u těchto pneu. je důležité ,aby byla v pneuservisu provedena správně montáž. To znamená, že z jednoho boku pneumatiky je nápis outsite (tzn.vnější) a z druhého boku insite(tzn.vnitřní).Pokud to v pneuservisu dodrží,a tedy provedou montáž správně, nemusí tě víc zajímat na kterou stranu kolo v podstatě namontuješ.Je to defakto jedno. Ty při namontovaných kolech vidíš pouze nápis outside.
-Potom je asymetrický směrový dezén - pravá a levá pneumatika, která má určenou stranu vně auta i směr otáčení, ale ten se myslím už ani nevyrábí :!: :?: (nejsem si zcela jist).
- dále je směrový dezén všechny pneumatiky jsou stejné, každá pneumatika má "šipkou" :arrow: určen směr otáčení , a víc by nás nemělo zajímat.
Ale taky myslím , že to máš OK. Toť tedy můj osobní názor :hm .
"Plus quam ex stultis sapientes sapientibus stulti"
bobiconto
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 24. 11. 2012 18:33

Super, dakujem za odpovede. Zneistil ma tvar dezenu, pneu na pravej strane vyzerali "ok", ale na druhej ako keby bol dezen natoceny dozadu (co je mierne vidiet aj na obrazku).


bobiconto píše:-Potom je asymetrický směrový dezén - pravá a levá pneumatika, která má určenou stranu vně auta i směr otáčení, ale ten se myslím už ani nevyrábí :!: :?: (nejsem si zcela jist).

Presne tak som si to myslel, ze ci to nahodou niesu taketo nejake pneu, (aj outside/inside strana, aj smer otacania).
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 24. 11. 2012 18:40

Můj dezén vypadá takhle:
Obrázek

Je u něj ještě více vidět, že bude stranově otočený. Ale je to tak v pořádku.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 11. 2012 18:43

Hankook, pryž pro správného fajnšmekra
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 24. 11. 2012 18:54

Obouvají i volvisti s cenou vozu okolo 1 mio, možná víc. 8-)
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 11. 2012 18:58

Však v pohodě, ale nedalo mi to, musel sem si rejpnout, přece jen prémiofka v tom vašem vypíčeném rozměru (já ho měl, tak to vím) stojí skoro 4 litrojd
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dushanski 24. 11. 2012 18:59

..to by mne docela zarazilo, mít auto s cenou kolem milionu a na něm obutý hankook..to mi přijde jak oblek od armaniho a botky od vietnamce..
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků