Dovoz auta z USA - způsob

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 11. 2012 16:28

Je to nespravedlivý, že já se nenarodil jako černej američan
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 6. 11. 2012 16:31

MELLO píše:Mě by hlavně zajímalo, proč ta svóloč amerikánskaja tam má tak levná auta

I my tu máme levný auta. Takovou Škodu 120 koupíš v přepočtu třeba za 100 dolarů.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod Vencos 6. 11. 2012 18:18

Taky se tam těch aut prodá nesrovantelně víc a je tam velká konkurence, to všechno ráží ceny dolu. Maj menší marže,ale prodaj toho víc...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 6. 11. 2012 18:30

Co znamená nesrovnatelně víc? Nechceš porovnávat prodeje v ČR a v USA, že ne?
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod Vencos 6. 11. 2012 19:31

Nechceš porovnávat ceny aut v ČR a USA,že ne?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 11. 2012 19:33

Nechcete se na *****, že ne?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 6. 11. 2012 19:39

Vencos píše:Nechceš porovnávat ceny aut v ČR a USA,že ne?

Nějak nechápu tvůj příspěvek. Mluvíme o tom proč jsou ceny V USA nižší.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 11. 2012 19:41

Protože američaní mají bazedovku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 11. 2012 19:44

Protoze jsme tady kokoti a vetsina lidi ma auto jako vsechno mozne jen ne jako spotrebak... Si vemte, jak se tu resi nejake skrabnuti a tak, kdyz mi neco upadne na lednici nebo pracku a udela tam rejhu, tak na to vetsina lidi sere ale u auta z toho delaji buh vi co...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 11. 2012 19:48

jardo, to je podle mě blbost. V Americe je také spousta lidí, co svá auta opečovává a předává z generace další generaci (soudě dle velkého množství veteránů a youngtimerů v původním stavu k prodeji).
Ad škrábnutá lednice - shodou okolností jsem měl na lednici ošklivý šlic (starou jsem vyhazoval, tuhle novější jsem dostal od rodičů), takže jsem řešil, co s tím. Nakonec jsem ji přelakoval. A to k té bílé škatuli nemám žádný vztah. Až doslouží, tak půjde do elektroodpadu.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 6. 11. 2012 20:14

V USA je hlavně kultura okolo aut úplně jiná. Automobily představují jeden z prvků osidlování území Spojenýchn států, jsou to vlastně takové moderní žebřiňáky a dostavníky. Vzhledem k velkým vzdálenostem mezi jednotlivými městy jsou auta jedním ze základních pilířů americké historie, totéž platí i o samotném automobilovém průmyslu, jenž byl jedním ze startérů americké ekonomiky.
Nicméně ten kult už dnes také není tak silný. Z aut se stalo těžce spotřební zboží. Detroit, mekka světového automobilismu, patří k nejchudším a nejnebezpečnějším městům ve vyspělém světě. Navíc po nástupu ropné krize začátkem 70. let toto odvětví amerického hospodářství šlo více jak 30 let od desítky k pěti, což vyvrcholilo před cca 4 lety, kdy prakticky půlka automobilek skončila. Dnešní svět už je taky o něčem jiném. Levné letenky, pomalu zdražující benzin, internet, to vše způsobilo pomalý ústup od automobilové kultury, situace z 50., 60. a 70. let, kdy auta skutečně patřila do rodiny, je ta tam.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 11. 2012 20:19

JardaB píše:Protoze jsme tady kokoti a vetsina lidi ma auto jako vsechno mozne jen ne jako spotrebak... Si vemte, jak se tu resi nejake skrabnuti a tak, kdyz mi neco upadne na lednici nebo pracku a udela tam rejhu, tak na to vetsina lidi sere ale u auta z toho delaji buh vi co...


Sem kokot
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 7. 11. 2012 09:17

Burchinal: Nehci zase používatnějáký metafory, ale jednoduše,pokuud jis, firma něco vyrábíš,tak na trhu s větší konkurencí musíš jít s cenou dolu(nebo nabídnout nějákou jinou hodnotu), stejně tak,jako když toho prodáš mnohem více, můžeš si dovolit na každém prodaném kousku menší marži. Čili prodá-li se někde těch aut měsíčně milion,můžeš si dovoit n nich míň vydělat,než když se jich za měsíc prodá jen 10 tisíc. Z tohohle hlediska tedy US a CZ trh srovnávat musíme
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 11. 2012 09:24

MELLO píše:Mě by hlavně zajímalo, proč ta svóloč amerikánskaja tam má tak levná auta


Bejvavalo. Oni lide zapominaji, ze v EU klesla cena aut v ramci krize o nejakych minimalne 25%, ale u nejbeznejsich modelu i vice procent. V Americe ten pokles vicemene zlikvidovala inflace, takze ceny spise stagnuji. Obecne ceny tam a tady se tezko srovnavaji, protoze jsou to povetsinou jina auta, ale treba takovy Ford prodava svoje globalni modely draze v USA nez v Evrope. Coz je podle mne jeden z duvodu odlozeni noveho Mondea pro EU, americky ekvivalent Fusion totiz stoji v USA tolik, ze by za stejnou castku plus DPH byl v Evrope neprodejny.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 11. 2012 09:29

U aut sem to tolik nesledoval, ale obecně už se jen málo věcí oplatí kupovat v USA.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků