Osvedceny saponat? Interier?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 8. 9. 2012 10:15

Velice strucne a rychle. Doporucte nejak osvedcenej "sajrajt" na cisteni interieru- sedacky- plastove casti vnitrku dveri, palubka atd. Nejaky univerzal. Myslim, ze naposled jsem mel neco od firmy vox, a nestalo to za nic. 8-P

dikas!
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 8. 9. 2012 11:06

Podle popisu patrně očekáváš nějaký univerzální přípavek vše v jednom (na čalounění, na plasty, na chleba) ve stylu nastříkám, počkám, setřu a hotovo. Ale takový neexistuje. Čištění je práce až dřina a pokud nejsi líný, tak stačí třeba i obyčejné tekuté mýdlo. A pokud jsi líný, za peníze to někdo vyčistí za tebe. A pokud jsi líný a nechceš nikomu platit, tak musíš jezdit ve špinavém autě.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod davy 11 8. 9. 2012 11:16

Je zde na foru expert na cisteni aut. Ten by poradil urcite. A vubec, na pripravku nesejde. Stejne je zaklad vlastni ruce a jedu jak pila. Ja cistim interier pravidelne, tudiz si vystacim s vlchcenyma ubrouskama.
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 8. 9. 2012 11:36

Přesně na to co popisuješ jsou APC(All Purposes Cleaner) čističe. Jedná se o koncentráty, které si naředíš přesně podle toho, jaké je na autě znečištění. V případě plastů je pak dobré ještě dodat na ně impregnaci, která je bude chránit proti vyblednutí.
APC čistič můžu doporučit od firmy ValetPro, Meguairs, případně nemá být špatný ani od Chemical Guys. Impregnaci doporučuji Poorboys Natural Look, pokud nebude vadit lesk a chtěl bys koupit něco levnějšího, tak by se dal použít Autoglym Vinyl&Rubber care. Všechny tyto výrobky se dají nakoupit na www.detailingshop.cz . Případně kdyby ses o výrobcích chtěl dozvědět více tak fórum www.detailingclub.cz nebo www.detailing.cz
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 8. 9. 2012 12:05

Tak se ti dostalo nejlepsi odpovedi na foru. Jen se stale nemohu zbavit pocitu, ze to skonci koupi nejakeho sajrajtu na prvni benzince. Nastrikat, setrit a radovat se, ze se to leskne jak psi kulky. To ale nebude ta spravna cesta.
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 8. 9. 2012 12:37

jo a zapomnel jsem dodat. Aby prip. pripravek byl volne dostupny. Nebudu objednavat online s postovnym 1/3 ceny :P
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 8. 9. 2012 12:45

ještě dodej, že to má stát max. 50Kč :roll:
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 8. 9. 2012 12:50

Takze to vypada na psi kulky.
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 8. 9. 2012 14:55

omluva. Vypada to asi blbe. Ne 50Kc,- to stat nemusi :D

ale, no. nejsem prazskej ani z brna ani z zadneho vetsiho mesta. Jsem asi tak spis odkazanej na benzinovy pumpy.

takze da se tam neco jakstaks dobreho sehnat? Prip. na jake?

kulky me nepomuzou:D
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 8. 9. 2012 15:35

A co takhle kyblík teplé vody a do ní pár kapek jaru na nádobí? Já vím, moc jednoduchý, moc levný a není to ve spreji.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 8. 9. 2012 15:47

jar odmašťuje, teoreticky tak přispívá k poškozování jak plastu, tak textilií. Také si nejsem jist, jestli je úplně termostabilní, případně jak snáší UV.
Já jej používám pouze na některé fleky, ale pak to umeju čistou vodou a naimpregnuju nějakým sajrajtem - obvykle něco od 1z, Auftecu, nebo nouzově od Sonaxu (po ruce v místních autodílech)

Nicméně univerzální přípravky nepoužívám. Na kůži čistič zvlášť, konzervant zvlášť, další flaška je s čistící politurou na plasty, další čistič&konzervant na gumu, pak takovou pěnu na textil a poslední - sprejový čistič brzd (perfektně čistí fleky v kobercích).
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 8. 9. 2012 16:10

Já používám cca 1x za čtvrt roku (vždycky, až se hecnu) ubrousky z Lidlu - jedny na matné plasty a druhé na kůži. Čistí to dobře a je to raz dva. Pak občas vysát a teď po dvou letech asi nechám interiér profesionálně vyčistit a vytepovat sedačky.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 8. 9. 2012 18:51

Vyzkoušeno Pulimax od Mafry
http://www.gapas.cz/791/mafra-pulimax-500-ml a nebo brutální Mafrasol/na motory ,nic jiného léta nepoužívám, je to 100%
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 8. 9. 2012 19:08

Já když desinfikoval auto od cikánů, tak Savo pro plísni s horkou vodou fungovalo dost dobře :D. Navíc pak auto vonělo jak nové..
pota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 9. 9. 2012 06:05

Asi mate pravdu. Jakmile se to zvrtne k pouzivani neceho "univerzalniho" ztraci to asi ucinek, pochopitelne. Me by staiclo neco na:

1. sedacky
2. Koberecky
3. Na vnitrni strany dveri- plast tedy.

Takze rikate ze sonax ne? Co tedy konkretne na ty sedacky hlavne? Pouzival jsem nejakou penu od voxu a dalo mi to skrvny na sedackach, ikdyz jsem to pak bral i vodou...

A prosim tedy nejaky tipy co se daji sehnat na pumpach...
diky moc
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků