Sharan 2010

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 7. 2012 11:16

krabici asi jedině s dieselem
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel F. 11. 7. 2012 15:16

Tak moje krabice překvapila. Očekával jsem běžnou spotřebu AdBlue, tj. 15-18 tisíc km a dle palubáku, který mě začel prudit, tak močovina mi vydrží 27 tisíc km.
V 8 tisících km jsem měl auto na reklamaci, kde měnili čerpadlo močoviny a AdBlue doplnili až po víčko nádrže. (Nyní palubák ukazuje dojezd do cca. 35 tisíc km)
Tak buď něco poštelovali a spotřeba je menší nebo koncern v rámci šetření neplní u nových aut nádržku AdBlue do plna.
Pavel F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel F. 17. 7. 2012 12:14

Zkušenosti s tankováním AdBlue u Sharana u OMV (jinde to bude asi podobné):
Pokud tankujete u pumpy z pistole, vyžádejte si nejprve magnetický nástavec, který nejprve dáte na pistoli. U kamionů je magnet v hrdle nádržky, aby omylem Adblue neskončil v nádrži s naftou. U Sharana magnet není a musí se použít zmiňovaný nástavec.
Z pistole kape, takže si v kufru nějakým hadrem vypodložte cestu od hrdla nádržky až po okraj kufru. Adblue je slabá žíravina, takže zanechá případné stopy na polstrování.
Pistole prakticky přesně sedne do hrdla, takže ucházející vzduch při tankování nemá kam utíkat a pistole se vycvakává. Musíte dost tlačit do boku pistole, aby se deformací hrdla vytvořila malá mezera, kudy může utíkat vzduch.
I tak nemůžete pustit pistoli naplno, ale musíte velmi jemně puštět, abyste necvaknul. 12 litrů jsem lil snad 5 minut, takže to chce trpělivost.
Pavel F.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 17. 7. 2012 14:35

Já to asi zase risknu a nechám je to dolít v servisu :D Já mám momentálně najeto jen 17tkm a auto už měsíc stojí, protože musím jezdit pick-upem. Je mi líto špinit kufr Sharana. Chudák se tváří smutně ;-]
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 18. 7. 2012 19:06

Jak už to tady někdo psal, i v servisu ti dokáží od Adblue pěkně doprasit kufr. Na to bych se nespoléhal. Nicméně, jestli tam půjdeš, hoď sem cenu, kolik si účtovali za litr a za práci. Docela by mě zajímalo, kolik si připlatím za totéž v servisu. Díky.
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 18. 7. 2012 20:39

No, tak to jsem byl já :D Jezdím jinam, tak je aspoň otestuju, ale posledně to stálo kolem 200,- a dolili něco kolem litru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 18. 7. 2012 20:42

Ve Francii jsem na pumpě viděl prodávat AdBlue v kanystrech. Jestli je to i u nás, nevím, už dlouho jsem na pumpě nekupoval nic kromě benzínu, tak nevím.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 18. 7. 2012 20:55

Pavel F. píše:Zkušenosti s tankováním AdBlue u Sharana u OMV (jinde to bude asi podobné):
Pokud tankujete u pumpy z pistole, vyžádejte si nejprve magnetický nástavec, který nejprve dáte na pistoli. U kamionů je magnet v hrdle nádržky, aby omylem Adblue neskončil v nádrži s naftou. U Sharana magnet není a musí se použít zmiňovaný nástavec.
Z pistole kape, takže si v kufru nějakým hadrem vypodložte cestu od hrdla nádržky až po okraj kufru. Adblue je slabá žíravina, takže zanechá případné stopy na polstrování.
Pistole prakticky přesně sedne do hrdla, takže ucházející vzduch při tankování nemá kam utíkat a pistole se vycvakává. Musíte dost tlačit do boku pistole, aby se deformací hrdla vytvořila malá mezera, kudy může utíkat vzduch.
I tak nemůžete pustit pistoli naplno, ale musíte velmi jemně puštět, abyste necvaknul. 12 litrů jsem lil snad 5 minut, takže to chce trpělivost.

ak toto bude standard tak zrejme na naftu uz v zivote jazdit nebudem :oboze
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 7. 2012 07:20

Toto je a bude u koncernu naprosto normální... ;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 7. 2012 09:01

gewehr +1
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič Pavel 19. 7. 2012 14:37

Heini píše:Ve Francii jsem na pumpě viděl prodávat AdBlue v kanystrech. Jestli je to i u nás, nevím, už dlouho jsem na pumpě nekupoval nic kromě benzínu, tak nevím.

Adblue v plastu se u nás prodává taky. Ale podle mě je to ještě horší než s pistolí. Hrdlo je v kufru dost zapuštěný, takže vyleješ jednak něco na začátku a i pokud se ti nevejde poslední kanystr do nádrže, tak vyleješ i něco při vyndavání.

-- 19. 7. 2012 15:42 --

gewehr píše:ak toto bude standard tak zrejme na naftu uz v zivote jazdit nebudem :oboze

Já bych taky radši benzín, ale kdo by tu moji krabici pak živil, že...
Naštěstí dolejvat se to musí po 20-25 tisících km, takže to není takový vopruz, jak jsem psal. Dvakrát do roka to přežiju.
Spíš nechápu, proč koncern ušetřil na blbým magnetu v hrdle, abych šaškoval s nástavcem u pumpy...
řidič Pavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 19. 7. 2012 19:23

Pro pár euro... ale taky jsem názoru, že to dolívání, není taková věda, aby mě to od koncernové nafty odradilo.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 19. 7. 2012 19:30

to neni len to dolievanie ale sumar vsetkych nevyhod moderneho turbodieslu ktore imho ta jedina - nizsia spotreba moc nevyvazi
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 19. 7. 2012 19:55

V krabicích a SUV, se zatím benzín nikde neosvědči, žere a nejede.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 19. 7. 2012 19:57

otazka tiez je ci je nutne kupovat si krabicu ;-)
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků