Pohodlné auto, 50k/rok, 700.000,- bez DPH

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 7. 2012 21:10

Tak to samozřejmě. Jako osobně si nemyslím, že jediná možná varianta je C5. Mně by se třeba A6 nebo CC taky líbil. A6 je bohužel jiná cenová a jinak by odzkoušení rozhodlo.

-- 1. 7. 2012 22:12 --

Jo, ještě jsem zapomněl na to mondeo. Ségra má kombíka 2.0TDCi a je s ním spokojená, takové pohodové autíčko. Jenom asi bude trochu tvrdší, zato ale lepší jízdní vlastnosti.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 1. 7. 2012 21:24

Je to marny, je to marny, je to marny
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 1. 7. 2012 22:09

Yersinia Pestis píše:Ale z toho co jste mi zatím napsali, jsem sestavil provizorní žebříček:
1) Citroen C5 s hydractive
2) VW Passat CC
3) VW Passat

Troufnu si tvrdit, že po zkušebních jízdách ten žebříček přeskládáš ;-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gusspacho 1. 7. 2012 22:18

Zdar, nevím jaký je stav diskuze, ale pokud můžu doporučit, vezmi si silnější diesel. Měl jsem Superba 103 a ted 125 a je to znát - od 160 nahoru je v autech podstatný rozdíl. Tam kde slabší do kopce neudržel 180 tohle udrží 200. se slabším bylo jakési optimální maximum rávě těch 180, silnější dobře zvládá i 210.
Jestli jezdíš zásadně do zhruba 150ky tak ti 103 verze bude určitě stačit, pokud občas i rychleji, vezmi silnější.

G
gusspacho
Nováček

Odeslat příspěvekod Moik 4. 7. 2012 19:46

Já jsem četl test, kde psali, že C5 s pneu podvozkem je pořád dost tvrdá na rány a při to se houpe a naklání. Bez pneumatiku tragédie a s ním jakš takš konkurenceschopná Mondeu.

Na tvoje ježdění je IMHO jasná volba Modeno 2.0TDCi 103kW, jsou teď super akce, budeš jezdit reálně do 7 litrů, odvezeš i mamku s babičkou z nákupu a nes....re se.

V případě, že to chceš mít víc jak 4 roky, Passatu se vyhni, je to stavěný na flotilu, 3 roky a 150tis max.
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod Yersinia Pestis 5. 7. 2012 21:08

No co jsem zatím já prostudoval internetové recenze, tak pohodlí C5ky je rozhodně na 1*. Co jsem se jen tak cvičně zatím díval, tak se dá sehnat obecně poměrně levně. To taky přihrává bodíky navíc.
Respektive je k dispozici o něco levněji než ostatní vybraná auta, možná trochu nižší zájem tlačí koncové ceny níž než konkurenci, ale možná se pletu. Nevěnoval jsem tomu moc času.

Zkusím v týdnu vytáhnout z kolegů kontakty na dealery a prodejce a uvidíme, co se dá najít a hlavně za kolik.

Co se flamu Francie vs. Německo týče, tak bych to neviděl tak zle. Jednak Německo potažmo VW s jeho unifikovanými díly z celého světa, které vyrábí dělnicí za 1.5$ denně při 14h směnách, ze kterých sestaví jak Oktávku tak Sharana už ve mně "poctivého němce" moc neevokuje a druhak, co znám malé firmičky co mají konkrétně Citroeny nemají neobvyklé problémy. A to se týká jak osobáků tak dodávek... Tak těžko říci.

Ale co mně ještě napadlo, když tu padlo vožení mamky z nákupu, tak je fakt, že by si možná zasloužila nové auto. Současně je má fabku, která by výhledově potřebovala opravu za 8-9k, což představuje cca 20-25% ceny celého toho auta... A pokud bych měl já svoje sehnat levněji než jsem plánoval, tak je to super příležitost.

Zeptám se tady, případně z toho udělám nový topic, ať se to nemíchá - obyčejné auto, na ježdění do práce a na nákupy 10km tam a 10km zpátky 5 dní v týdnu po normální silnici první třídy a trochu šolich po městě. Delší cesty nehrozí.
Co by jste doporučili? Klidně ojeté, cena v závislosti na tom, co já sám ušetřím :) Je asi zbytečné to hrotit u takové nákupní tašky.
Yersinia Pestis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 5. 7. 2012 21:12

Zkus Citroena. Kdybys vzal C5 a k tomu C3, tak věřím, že ti nějakou nabídku udělaj ;)
skype

Odeslat příspěvekod Beaumont 5. 7. 2012 21:16

Asi tak, když budeš brát u jednoho dealera dvě auta, můžeš se dostat na zajímavější ceny. A u Citroëna je C3 nebo C3 Picasso popř. i nějaká slabší benzínová C4 rozumná volba, ať nová nebo lehce jetá (se známou historií).
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 7. 2012 11:41

Zkusil bych pořešit takove auto-benzínové, kam jde zamontovat plyn.Tedy pokud chceš i vůči naftě ušetřit a zároveň se dobře svézti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 7. 2012 12:44

Z výběru bych vyřadil Passata, který defakto nemá v dieselu pořádný motor a přidal tam naopak Lagunu v plné polní a 508 GT.. 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 6. 7. 2012 13:31

timto sis zadelal na dosmrtny posmech zastancu uber-koncernu
ale ja s tebou vice mene souhlasim
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 7. 2012 19:58

S tím motorem v Passatu máte pravdu, ale ta Laguna...
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 7. 2012 20:15

A proč ne? Má dobrý diesel a za ty peníze bude mít výbavu nesrovnatelnou s Passatem. Přitom kvalita použitých materiálů, technologie a spolehlivost jsou už dávno nad Passatem.. 8-)

Já osobně bych ještě přidal k uvažování Mondeo..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 7. 2012 21:11

Mr.Semtex píše: Přitom kvalita použitých materiálů, technologie a spolehlivost jsou už dávno nad Passatem.. 8-)

Spolehlivost určitě...
Každopádně bych se mrknul na to Mondeo.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koubes 6. 7. 2012 21:14

Spolehlivost rozhodně. Trojková Laguna patří mezi nejspolehlivější auta ve třídě. Jenom je problém s tím pohodlím. Protože nejlíp vybavený verze mají podvozek 4control, což rozhodně nění pohodlnej a měkkej podvozek. Právě naopak.
Taycan plus
911 997.1 S 6G samozřejmě
Mercedes-Benz A200 6G, trochu úprava výkonu...

Jak píše saabik: Všichni skončíme u Porsche...
Koubes
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků