nehoda - plnění z havarijního pojištění

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 2. 2012 08:43

Nezáleží.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 12. 2. 2012 08:48

Slovo skoro jsi měl vynechat.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 12. 2. 2012 09:47

Pojišťovna je firma jako každá jiná a samozřejmě je jejím zájmem vydělávat. Vy se zajišťujete proti případné škodě. Pojišťovna Vám s tímto zajištěním pomáhá. Vy máte s pojišťovnou smlouvu kde se řeší, co a v jaké výši se bude hradit.

Problém je v povinném ručení. Což není pojištění, ale stejně jako spousta jiných poplatků je to daň. A co dostáváte za své daně? V nemocnici můžete ležet vedle smradlavého bezhauzmena, městapo Vás zkásne za to, že na 30 jedete 35...
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 12. 2. 2012 10:08

Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 2. 2012 10:12

A jak to souvisí s havarijním pojištěním?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 12. 2. 2012 10:24

S havarijním nijak. Ale vy tady řešíte amortizaci.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 2. 2012 10:25

Já když sem sjednával havárko nové, jako každý rok na aktuální hodnotu auta, tak sem se na to speciálně ptal a mám to i v pojistných podmínkách, že z havárka bude vždy 100% plnění mínus spoluúčast
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 12. 2. 2012 10:29

S tou amortizací bych si zas nebyl tak jistej. Rozhoduje nejen věk, ale zaslechl sem, že i km a láme se to u 100 tis km. Ale nikdy sem nepotřeboval to řešit.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 12. 2. 2012 14:57

Děkuji za všechny odpovědi. Takže z toho co jste napsali chápu, že havarijní pojištění pokrývá jen část (nemyslím teď spoluúčast) škod na vozidle. Zajímalo by mne , jak by to bylo v uvedeném případě, kdyby havárie (a tedy i škoda) nebyla zaviněna majitelem vozidla, ale druhým účastníkem provozu, kdyby se to tedy hradilo z povinného ručení viníka - kdo by hradil škodu 80 tis. Kč na opravu vozidla a kdo škodu 50 tis. Kč na snižení ceny vozidla? A jak by to bylo v obou případech, kdyby chtěl majitel havarované vozidlo hned po havárii (bez opravy) prodat?
IvanP
Nováček

Odeslat příspěvekod Oops! 12. 2. 2012 15:10

Jaká část zase. Havarijko ti pokrývá celou opravu. A na zbytek se podívej na můj link co ten chlápek říká ... pojišťovna od pojišťovny, ale měly by proplatit vše (bez amortizace). Že si tratil "50tis" bohužel, to ti už nikdo nevrátí.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 12. 2. 2012 15:39

mj se moc teším, po 7 letech od nehody bude zajímavej případ. nejen že viník doufám zacvaká škodu v plné výši, ale hlavně pojišťovna nedá ani niklák (zacvaká to řidič)
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 12. 2. 2012 20:37

Jaká ztráta 50 tisíc? Havarijní pojištění máš na to, že když to vlastní vinou rozsekáš, proplatí ti pojišťovna opravu. Kdyby měla doplácet ještě nějaký pokles hodnoty, tak u nás bouraj furt všichni :D
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 2. 2012 20:47

A uroven opravy muze byt velmi relativni, doby kdy se servisy pakovaly na ucet pojistoven uz jsou IMHO pryc...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 12. 2. 2012 20:56

myslím, že u povinného ručení do stáří vozu do jednoho roku pojišťovna doplácí nějakou škodu v důsledku snížení hodnoty vozidla... Něco takového mi říkal můj makléř, ale moc jsem neposlouchal...
U havarijka to samozřejmě neplatí...
havarijko má zase tu výhodu, že u staršího auta platíš jen spoluúčast a nebere se amortizace...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 2. 2012 21:24

robbert píše:myslím, že u povinného ručení do stáří vozu do jednoho roku pojišťovna doplácí nějakou škodu v důsledku snížení hodnoty vozidla... Něco takového mi říkal můj makléř, ale moc jsem neposlouchal...

Kecal.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků