Renault-motor 1,2 16V

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod j3 14. 7. 2005 19:27

Nemá někdo Renaulta s motorem 1,2 16V.Já ano a při volnoběhu má motor 650 ot/min. a je slyšet hroucení převodovky.Po zvýšení otáček plynovým pedálem na cca.900 motor běží O.K.
V servisu Renault mi řekli,že řídící jednotka neumožňuje zvýšit otáčky volnoběhu a že to tak prostě je.Má někdo podobný problém?
j3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n1 20. 10. 2006 13:24

j3 píše:Nemá někdo Renaulta s motorem 1,2 16V.Já ano a při volnoběhu má motor 650 ot/min. a je slyšet hroucení převodovky.Po zvýšení otáček plynovým pedálem na cca.900 motor běží O.K.
V servisu Renault mi řekli,že řídící jednotka neumožňuje zvýšit otáčky volnoběhu a že to tak prostě je.Má někdo podobný problém?o/quote]


V prospektech od renaultu se pise ze nove 1.2 16V motory maji volnobezne otacky takhle nizko normalne, dusledek optimalizace. Jinak jeden tenhle kousek mam a neprijde mi ze by se neco hroutilo, nebo to vyluzovalo jakkoliv podivny zvuky. Ale pokud si myslis ze neco nesedi, res to urcite dal.
... nejsem tak chudy, abych mohl kupovat drahe veci ...
n1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LLKK 22. 3. 2007 19:53

n1 píše:
j3 píše:Nemá někdo Renaulta s motorem 1,2 16V.Já ano a při volnoběhu má motor 650 ot/min. a je slyšet hroucení převodovky.Po zvýšení otáček plynovým pedálem na cca.900 motor běží O.K.
V servisu Renault mi řekli,že řídící jednotka neumožňuje zvýšit otáčky volnoběhu a že to tak prostě je.Má někdo podobný problém?o/quote]

V prospektech od renaultu se pise ze nove 1.2 16V motory maji volnobezne otacky takhle nizko normalne, dusledek optimalizace. Jinak jeden tenhle kousek mam a neprijde mi ze by se neco hroutilo, nebo to vyluzovalo jakkoliv podivny zvuky. Ale pokud si myslis ze neco nesedi, res to urcite dal.


Taky mám motor 1.2 16V, vše naprosto v pohodě jak po nastartování, tak během jízdy. Žádné pazvuky od převodovky či z motoru, ani nic jiného.
LLKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 1. 2012 15:03

co je zač tenhle motor? nějaký konstrukční nedostatky? kdy se mění rozvody? spotřeba? zajímá mě poslední evoluční varianta v aktuálních modelech
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 1. 2012 15:16

ja mam zkusenosti jen stim z roku 2001, takze si je necham pro sebe...

-- 25. 1. 2012 15:17 --

a 650ot na volnobeh rozhodne nemel...
zvlast kdyz prvni carka na otackomeru tusim-li spravne znacila 500ot...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 1. 2012 16:17

tys s tím měl nějaký průser, že?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 1. 2012 19:34

pruser byl s 1.2 8V to bylo jeste starsi clio z roku 2000
tam nevydrzeli rozvody :( ...
s 1.2 16V byli takove veci jako vodni pumpa co meli menit nevymenili tak zacala hucet jak krava, pak lambdu sondu v servisu mi vymenili za starsi vadnou. tak to vzalo sebou i katalyzator :( podvozek odesel / oprava 16tis kc v neautorizovanem/, spojka odesla /ale nacata byla jiz pri koupi ojeteho clia/ a par dalsich veci...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 1. 2012 21:49

Měl jsem Twingo 1.2 8V. Stejný motor, stejný průser s rozvodama.
U renaultů rozhodně měnit rozvody nejpozději po pěti letech bez ohledu na nájezd km. Určitě se to vyplatí i s vodní pumpou.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nudrat 6. 12. 2014 12:11

Nejel jsem v něm, ale prolezl jsem si ho důkladně zevnitř. ( výbava Dynamique ) Měl jsem přímé srovnání s vedle stojící předchozí generací a musím konstatovat obrovský skok. Předchozí generaci bych si troufám říct nikdy nekoupil, ale na toto už bych si dal říct. Jediné co mě překvapilo, bylo opravdu hodně málo místa na zadních sedačkách.
nudrat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 6. 12. 2014 12:21

Ja bych mozna v zadu sedacky nechtel, asi se mi vickrat nehodili nez hodili...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anosh 10. 4. 2015 13:24

A není to jedno? Felicia měla taky určité části karoserie pozinkované a bylo to stejně nanic...
anosh
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků