Mondeo (2012) Ecoobost 1.6 - vybíjí se baterie

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 9. 1. 2012 10:44

pánové, asi dva měsíce jezdím novým Mondeem 1.6 Ecoboost a už dvakrát jsem si volal asistenčku, protože jsem ráno přišel k autu a bylo totálně hluché (jednou ani nešlo odemknout, podruhé jsem se ještě dovnitř dostal ale nenastartoval).

Diagnóza pokaždé jasná: vybitá baterie bez zjevné příčiny.

Je fakt, že denně s tím jezdím 1km do práce a zpět, pak občas pojížďky kdy najedu třeba 5km atd., takže na baterku docela záhul (navíc tam mám kožené sedačky a pouštím si výhřev + spousta blbostí v autě jako parkovací senzory, automatické sklápění zrcátek atd. atd.).

Ale na druhou stranu auto za dva měsíce najelo 4500km, před týdnem jsem jel ca 300km služebku během jednoho dne a ještě před pár dny taky služebku ca 100km.

Je možné, že i tak by se baterie nestíhala dobít????
PS: předchozí Fiat zvládal úplně stejný režim v poho a to jsem s ním ty pojížďky jezdil ještě častěji....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 1. 2012 10:47

změř klidový odběr a budeš vědět. imho bych to reklamoval.

a jezdit do práce kilák? :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 9. 1. 2012 10:48

Kdepak, to musí stíhat dobíjet v pohodě. Pravděpodobně na vině bude kombinace energeticky náročného spotřebiče v době vypnutí (alarm, imobilizer apod.) a tyto krátké couračky (1km do práce atd.). Buď chodit pěšky (což bych 1 kilák klidně dělal), nebo si koupit nějakou udržovačku nabitých baterií a holt to před prací píchnul do zásuvky. Jinak nevim...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 9. 1. 2012 10:51

Tipnul bych nejakou zavadu na elektrice, celkem bezny problem.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 9. 1. 2012 11:26

.... no, možná to do té práce je kilák a půl ;-) Každopádně je to v průmyslové zóně a nevede tam chodník..... po silnici fakt chodit nebudu.... :-)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 1. 2012 11:37

tak to je nemilé, už rozumím
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 9. 1. 2012 11:40

Kibitz píše:změř klidový odběr a budeš vědět.

Přesně tak.

Nemáš tam dodělávaný nějaký neorigo elektrický spotřebič? Ono se to nezdá, ale třeba takový noname alarm umí baterku vymlátit jako nic...

BTW: Na 2 x 1,5 km denně bych si asi pořídil nějaký vrak za 20 až 40 tisíc a nehuntoval tím svoje "primární" auto.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 9. 1. 2012 12:34

Počítám, že s tím murphy jezdí stejné trasy jako předtím s bravem a ještě dříve se stilem v dieslu, a ty s tím neměly problém. takže neřešit na fóru a reklamovat, reklamovat, reklamovat a nenechat si odbejt tim, že to je "normální".
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 1. 2012 12:43

já bych to teda určitě proměřil a až následně reklamoval. právě s vědomím toho, že takovouhle závadu by se mohli pokusit smést ze stolu s tím, že je to normální
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 9. 1. 2012 12:47

Mlátil bych jim dokola o hlavu, že když může bez problému jezdit v takovém režimu desetiletý fiat v dieslu se čtvrt milionem km na křížku, mělo by to vydržet i nové mondeo. I kdyby to nebyla pravda :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 1. 2012 12:58

Vyhřívání kožených sedadel bere víc než vyhřívání látkových?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 1. 2012 13:04

předpokládám, že je to firemní kára, takže bych předpokládal, že tam bude namontované GPS sledování. A pokud je namontované blbě (častý úkaz), tak buďto žere samo o sobě, nebo nějaké ŘJ nedovolí usnout a žere ještě nějaká ŘJ

-- 9. 1. 2012 13:05 --

MELLO píše:Vyhřívání kožených sedadel bere víc než vyhřívání látkových?

samozřejmě, kůže je silnější než látka, takže než se prohřeje spotřebuje o dost víc
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 9. 1. 2012 13:29

pánové dobastlené tam není nic, ani GPS lokátor.... Je to vše jen origo od Fordu, jediné extra zařízení je HDD s hudbou (USB)

Jinak jo, je to pakárna jezdit takovým autem krátké štreky, jenže já pak jednou za týden potřebuju jet někam dál a to auto se mi hodí. Kupovat nějakou plečku na hrkání a funglovku mít zaparkovanou jako "leštěnku" před firmou a použít ji jednou za týden mi přijde absurdní....

Jinak jistě.... reklamuju to systematicky, tady se spíš jen ptám na zkušenosti....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mexo 9. 1. 2012 13:50

Znamy bol s novym Mondeom kvoli mrtvej baterke 5x na odtahovke v priebehu prveho polroka od kupy. Neskor zistili, ze za to moze original bluetooth modul, ktory ked sa sparoval s mobilom, vybil baterku na totalku. Tie orgie, co si ten chlap kvoli tomu preskakal, by boli dobrym nametom na knihu.
mexo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 1. 2012 09:33

no, tak mám auto zpět.
Včera ráno nenastartovalo kvůli baterce a poté, co se to nakoplo přes kábly a najelo s tím cca 50 km tak pak v servisu zjistili, že baterka je už na ca 50% dobitá. Čili dobíjení je poměrně rychlé a i podle servisu by neměl být problém v tom, že s tím třeba týden v kuse jezdím krátké pojížďky....

Jediné, co mechanik byl schopný zjistit jako možný problém je skutečnost, že při vypnutém zapalování a manipulaci s autem (jdu si pro něco dovnitř a zase odejdu atd.) je tam poměrně vysoký odběr, který baterku poměrně rychle vybíjí....

To je poměrně pikantní informace, protože pokaždé, když se mi to vybilo (2x), tak to bylo v pondělí s tím, že v neděli jsem šel do auta a chvíli tam něco dělal (teď v neděli jsem tam házel dětskou sedačku....). Ale nebylo to tak,že bych půl hodiny měl otevřené všechny dveře a poslouchal rádio. Prostě jsem to jen odemknul, 10-15 minut v autě něco dělal a zas odešel....

Tak moc nevím, co dál.... Až teď mě napadá, že jsem je měl požádat, aby změřili i jiné, zcela identické Mondeo (mají jich tam dost), jestli má při otevření dveří a vyplém zapalování stejný odběr, nebo je to moje nějak nestandardní....

No pěkný, opravdu se mi strašně chce to řešít....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků