Spotřeba na volnoběh

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 5. 1. 2012 08:55

Dneska jsem si všiml, že u benzínového motoru se podle počítače při stání na místě zvýšila spotřeba. Tak nějak to nechápu, dokáže to někdo vysvětlit?

palubák ukázal spotřebu 8,7 při jízdě, asi na 5 minut jsem zastavil (motor zahřátý po ujetí cca 15 km) a spotřeba se o deci zvýšila na 8,8. Tak nějak nechápu, Přece spotřeba na volnoběh nemůže být vyšší než 8,7 l na hodinu a toještě tak, že zvýší průměr za cca 5 minut? A nebo je chyba někde v PP, který tohle neumí vyhodnotit...
A je rozdíl mězi benzín a diesel?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 1. 2012 09:00

hlavo, spotřeba na volnoběh je v litrech za hodinu, spotřeba při jízdě v litrech na 100km. Takže pochopitelně průměr (v l/100km) ti při stání na místě vždy stoupne (neujedeš ani metr, spotřebuješ třeba deci paliva) :oboze :oboze
anonymni

Odeslat příspěvekod mager 5. 1. 2012 09:01

toto napisal fakt inventar?
mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedisko 5. 1. 2012 09:04

Řešit deci už chce notnou dávku ekodemence :D
Cayenne S Diesel
911 997.2 4S
M3 E46
WRX STi
speedisko
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I..nove 5. 1. 2012 09:10

toto je celekm dobrý téma, pokud by někdo spíš zjistil kolik to sežere benzínu v časovém úseku třeba 10min na volnoběh. Ovšem tento dotaz mi příjde poněkud úsměvný :-) je přeci jasné že spotřeba stoupne když auto spotřebovává benzín/naftu ale nepřibývají km. Jednoduchá rovnice
NAFTA PATŘÍ DO KAMEN!!!!!
2003 BMW 330i
2007 Dvě kola, 14trpm, 0-100kmh 3,4s
..H.A.Z.I..nove
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 1. 2012 09:14

Však to píšu o té hodině. Ale chceš mi říct, že hodinová spotřeba bude větší než 8,7 litru?

Speed: Tady nejde o deci, ale o princip...

Btw. Okamžitá spotřeba za hodinu při stání resp volnoběhu je dle pp cca litr.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2012 09:16

Bože, co je na tom nepochopitelnýho? ajif ti to napsal jasně
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mager 5. 1. 2012 09:34

robbert píše:Však to píšu o té hodině. Ale chceš mi říct, že hodinová spotřeba bude větší než 8,7 litru?

Speed: Tady nejde o deci, ale o princip...

Btw. Okamžitá spotřeba za hodinu při stání resp volnoběhu je dle pp cca litr.

8.7 je spotreba na 100km, nie na hodinu.
presiel si isty usek, na nom si spotreboval nejake palivo. potom si zastavil.
prejdena vzdialenost ostava, spotreba paliva narasta.
pp pocita priemernu spotrebu podla toho kolko si presiel a kolko paliva si minul. ako inac by to malo fungovat? ked stojis v kolone tak ti priemerna spotreba nenarasta?
mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 5. 1. 2012 09:42

robbert píše:Dneska jsem si všiml, že u benzínového motoru se podle počítače při stání na místě zvýšila spotřeba. Tak nějak to nechápu, dokáže to někdo vysvětlit?


To si z nás děláš *****? :shock:
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2012 09:43

Onehdá sem čekal na manželku u metra asi půl hodiny an volnoběh, předtím sem ujel pár set metrů a když sem se potom rozjel, ukázala mi spotřeba něco nad 80l/100
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 5. 1. 2012 09:43

robbert píše:Však to píšu o té hodině. Ale chceš mi říct, že hodinová spotřeba bude větší než 8,7 litru?

Speed: Tady nejde o deci, ale o princip...

Btw. Okamžitá spotřeba za hodinu při stání resp volnoběhu je dle pp cca litr.

pri stani na miste mas spotrebu nekonecno L / 100km. pri jizde treba 8.7 l / 100km...ja myslim ze to nekonecno prumer zvedne.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 5. 1. 2012 09:47

MELLO píše:Onehdá sem čekal na manželku u metra asi půl hodiny an volnoběh, předtím sem ujel pár set metrů a když sem se potom rozjel, ukázala mi spotřeba něco nad 80l/100


A tohle je jako normální, jo?
Já se ptal na to, jak je to ošetřeno a vidím, že špatně :-D tedy je chyba v PP... :-D
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 5. 1. 2012 09:50

ale vzdyt to je logicke, tam neni vubec nic spatne osetreno :oboze:
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mager 5. 1. 2012 09:52

:oboze
takze teoreticky ked budes stat 24 hodin na mieste, spotrebujes 12 litrov benzinu/nafty, potom prejdes 100km tak budes chciet mat spotrebu 7 litrov?
mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 1. 2012 09:52

Bože, to jenom hraje, nebo fakt myslí vážně?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků