Mazda 5 - skusenosti/problemy

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brucus 21. 9. 2011 09:24

Zdravim.
Planujem kupit nove 7-miestne auto a v podstate som uz bol rozhodnuty pre mazdu5. Nahodou som ale zabludil na stranky ceskeho mazda klubu a z informacii ktore som tam nasiel mam velmi rozpacite pocity.
Mazdu som pokladal za velmi spolahlive auto (sam som ju este nevlastnil) ale podla informacii krtore som tam nasiel vyplyva nasledovne:
1) problem s koroziou - vraj je to znamy problem mazdy. Takyto problem by som ocakaval u loganu, ktory nema pozink, ale nie u mazdy.
2) problemy s lakom. Vseobecne sa uvadza ze mazda ma slabsie laky ako napr. skoda. Nasiel som vsak aj info ze lak sa rovno lupal.
3) problem so zadnymi tlmicmi - zadne tlmice po cca 3 rokoch odchadzaju - vytecu. Mazda 5 ma vraj zle navrhnute zatazenie zadnej napravy.

Ja najazdim rocne cca 20 tis. km, chcel by som 2 litrovy benzin. Auto si planujem ponechat minimalne na 10 rokov.
Rad by som poprosil majitelov mazdy5 ci by sa mohli k uvedenmu vyjadrit. Je to s tou mazdou skutocne taka hroza? Vydrzi mi nova mazda5 sluzit 10 rokov bez toho aby som sa bal ze sa rozpadne od korozie?
Dakujem.
brucus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 21. 9. 2011 09:42

Nie je to az taka hroza, na karoseriu mas predsa dlhu zaruku a servis sa podla toho aj sprava. Vymenia ti to bez problemov. Korozie by som sa naozaj nebal. O tych tlmicoch ti ale neporadim.

Mimochodom, ked si uz bol na mazda fore, preco si sa nespytal tam? Urcite tam chodi viac majitelov mazdy nez sem. A ked tam citas, ako sa ludia stazuju na to auto, tak co presne cakas, ze sa dozvies tu? :hm
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arnie222 21. 9. 2011 09:47

cauko, ja sice nemam mazdu 5 ale 3, no niektore otazky su asi vseobecne na znacku. takze mam benzin, rocnik 2010, najazd mam tiez ~20 000 ..

1) neviem ako rychlo by sa to malo prejavit ale po zhruba roku a pol nic :)
2) skodovku som nemal, ale napriklad od otvarania dveri mam take jemne skrabanceky za kluckou na laku .. neverim ze by som mal tak dlhe a agresivne nehty, tak si to asi inak nevysvetlim ako zlym lakom ? tiez parkujem vonku tak, ze mam za sebou strom / krik .. no a par ciar som na aute uz nasiel od tejto zelene a porastov .. (neviem ako to zvlada skoda napr.)
3) -- tuto sa neviem vyjadrit, ale dodam len tolko .. ze ked nepoznas styl jazdy daneho majitela, tazko povedat koho je to chyba (vodic, cesta, mazda ..)

a 10 rokov ? ja co mam kolegov, tak kopec z nich si kupilo mazdy, niektori novu niektori pouzitu a vsetkym sluzi. ziadne velke investicie, ziadne problemy co pises vyssie .. sice vsetci maju mazdu 3 alebo 6, ale zhodnotili sme znacku ako spolahlivu a kvalitnu.

... a neuvazujes napr tak ze predas po zaruke a vezmes zase novy ? cena by nemala tak radikalne klesnut (ak teda nebude nejaka velka kriza zase, zemetrasnie a pod. .. ) .. - ale toto je skor diskusna otazka, nemusime to rozoberat ;)

tolko zamna, som zvedavy aj ja na dalsie reakcie :)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 9. 2011 10:25

brucus : jen bych připomenul, Mazda 5 není sedmimístné auto, ale pouze 6 místné s tím, že na poslední 2 místa posadíš děti tak do 12 let. Pokud chceš vozit 3 osoby ve druhé řadě, tak na to u M5 rovnou zapomeň.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brucus 22. 9. 2011 06:53

Duri13 píše:Nie je to az taka hroza, na karoseriu mas predsa dlhu zaruku a servis sa podla toho aj sprava. Vymenia ti to bez problemov. Korozie by som sa naozaj nebal. O tych tlmicoch ti ale neporadim.

Mimochodom, ked si uz bol na mazda fore, preco si sa nespytal tam? Urcite tam chodi viac majitelov mazdy nez sem. A ked tam citas, ako sa ludia stazuju na to auto, tak co presne cakas, ze sa dozvies tu? :hm


Vdaka za odpoved.
Na mazda fore som sa samozrejme opytal - pred cca 3 dnami a zatial som nedostal ziadnu odpoved. Vypada to ze tam ludia nechodia tak casto ako sem.

Co cakam - ocakaval som nieco ako: "ano toto boli problemy starsich verzii ale v novych to uz poriesili". Asi to bolo odo mna naivne ;(
Ide o to ze tento rok prisla nova verzia mazdy5 a mozno sem chodi aj priamo nejaky technik ktory mazdu5 pozna "zvnutra" a moze sa vyjadrit ci sa nieco zlepsilo alebo sa len urobili kozmeticke zmeny a je to stale to iste auto so starymi problemami.

-- 22. 9. 2011 07:56 --

DoubleSix píše:brucus : jen bych připomenul, Mazda 5 není sedmimístné auto, ale pouze 6 místné s tím, že na poslední 2 místa posadíš děti tak do 12 let. Pokud chceš vozit 3 osoby ve druhé řadě, tak na to u M5 rovnou zapomeň.


No, v podstate s tym pocitam. Na dlhsie cesty som planoval obsadenie 5 ludmi: 2+2+1, kde v tretom rade by bolo dieta. A este zostane pol kufra na batozinu.
Ale na kratsie cesty dufam ze odveziem aj 7.

-- 22. 9. 2011 08:05 --

arnie222 píše:cauko, ja sice nemam mazdu 5 ale 3, no niektore otazky su asi vseobecne na znacku. takze mam benzin, rocnik 2010, najazd mam tiez ~20 000 ..

1) neviem ako rychlo by sa to malo prejavit ale po zhruba roku a pol nic :)
2) skodovku som nemal, ale napriklad od otvarania dveri mam take jemne skrabanceky za kluckou na laku .. neverim ze by som mal tak dlhe a agresivne nehty, tak si to asi inak nevysvetlim ako zlym lakom ? tiez parkujem vonku tak, ze mam za sebou strom / krik .. no a par ciar som na aute uz nasiel od tejto zelene a porastov .. (neviem ako to zvlada skoda napr.)
3) -- tuto sa neviem vyjadrit, ale dodam len tolko .. ze ked nepoznas styl jazdy daneho majitela, tazko povedat koho je to chyba (vodic, cesta, mazda ..)

a 10 rokov ? ja co mam kolegov, tak kopec z nich si kupilo mazdy, niektori novu niektori pouzitu a vsetkym sluzi. ziadne velke investicie, ziadne problemy co pises vyssie .. sice vsetci maju mazdu 3 alebo 6, ale zhodnotili sme znacku ako spolahlivu a kvalitnu.

... a neuvazujes napr tak ze predas po zaruke a vezmes zase novy ? cena by nemala tak radikalne klesnut (ak teda nebude nejaka velka kriza zase, zemetrasnie a pod. .. ) .. - ale toto je skor diskusna otazka, nemusime to rozoberat ;)

tolko zamna, som zvedavy aj ja na dalsie reakcie :)


No ta korozia by ma este tak netrapila - sice kupim nove auto ale akoby som mal auto stare 20 rokov :-\ . Ale da sa to riesit - dam vystriekat dutiny a budem sa musiet viacej starat, a da sa to zniest.
Ale dost ma stve ten problem s tymi zadnymi tlmicmi.
A tiez som niekde cital ze zadne dvere su plastove a praskaju okolo pantov - zaruka neplati lebo su plastove.
Proste som doteraz zil v naivnej predstave ze japonci su kvalitou na spici.

Na druhej strane, bavil som sa s kolegom ktory ma opla a ten mi tvrdil ze ho ma kazdy rok v servise s nejakou zavadou. Takze zafiru a orlando asi skrtam tiez. Mozno to nakoniec predsa len bude mazda. :-|

Terajsie auto - skoda fabia mi sluzi uz 10 rokov bez vacsieho problemu, parkujem vonku - ziadna hrdza. Ak kupujem nove auto, ocakavam ze to vydrzi tiez. Kupovat nove auto kazdu chvilu sa mi nechce, mam rad ked si na auto zvyknem a potom ho pouzivam tak dlho ako to ide.
brucus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3MPS 25. 9. 2011 06:37

Ad koroze Mazda:

mrkni se kolem sebe například na Mazdu 6. Najdeš auta 4 roky stará, která maují lemy na mrvu shnilé, ale i auta, která mají jen náznaky koroze, ale i ta, co nemají nic. Obecně, měl jsem Mazdu 3MPS r.v. 2008 a dílenské provedení bylo jedním z důvodů, proč jsem se jí zbavil, byť s obrovkous finanční ztrátou.
Dnes mám jinou japonskou z načku (u ás relativně málo rozšířenou) a ta je kvalitou dílenského zpracování "poněkud" jinde.

Takže s tou korozí - ano, u Mazdy JE to problém. S lakem také. je velice choulostivý a slabý, například myčka je na něj doslova smrtící, obzvláště tam, kde se auto meje téměř "na sucho".
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod pufko 25. 9. 2011 09:47

Nemôžem si pomôcť, ale prvú generáciu Mazdy 5 by som zobral všetkými desiatimi, novú ani keby ma prosili na kolená, ten "facelift" exterieru je výrazný krok späť...
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brucus 26. 9. 2011 16:01

3MPS píše:Dnes mám jinou japonskou z načku (u ás relativně málo rozšířenou) a ta je kvalitou dílenského zpracování "poněkud" jinde.

Takže s tou korozí - ano, u Mazdy JE to problém. S lakem také. je velice choulostivý a slabý, například myčka je na něj doslova smrtící, obzvláště tam, kde se auto meje téměř "na sucho".


Budem hadat: honda? Keby honda z nejakeho zahadneho dovodu nezrusila stream a nenahradila ho FRV, ktory sa beztak neda v CR kupit, tak by som isiel do hondy.

Inac som sa prave vratil zo skusobnej jazdy mazda 5 a vazne o nej uvazujem.

Zatial som pozeral:
Mazda 5 - komfortny podvozok, atmo benzin moze byt 1.8 alebo dokonca 2.0, motor ma retaz a nie remen, 6 rychlostna prevodovka. Exterier sa mi celkom paci, interier horsi ale ujde. Posuvne dvere. Samostatne posuvne sedadla v 2 rade.

Ford Grand c-max - posuvne dvere, pekny exterier aj interier, vyborny podvozok ale vnutri mi to prislo strasne male. V 7-miestnej verzii malicky kufor. Atmo benzin len 1.6.

opel zafira - obrovsky kufor, exterier sa mi paci, interier ujde, atmo benzin 1.8 (rozvodovy remen), len 5 rychlostna prevodovka, nema samostatne posuvne sedadla ale posuva sa cela lavica - zle nastupovanie/vystupovanie z 3 radu sedadiel.

Chevrolet Orlando - malicky kufor (asi ako ford), kontroverzny exterier - nepaci sa manzelke, mne nevadi ;), motor ako opel, interier rieseny v niektorych detailoch lepsie ako zafira, niektore ovladacie prvky mi ale prisli trosku odflaknutejsie ako v zafire.

Zatial vo finale je mazda 5 a zafira. V zafire som este nemal skusobnu jazdu, takze uvidim. Zatial som skor nakloneny mazde - silnejsi motor 2.0 s rozvodovou retazou, 6 rychlostna prevodovka, posuvne dvere ...

-- 26. 9. 2011 17:04 --

pufko píše:Nemôžem si pomôcť, ale prvú generáciu Mazdy 5 by som zobral všetkými desiatimi, novú ani keby ma prosili na kolená, ten "facelift" exterieru je výrazný krok späť...


Nehovorim ze exterier nie je dolezity, pre mna je su ale na autach aj dolezitejsie veci. Exterier mazdy 5 sa mi dokonca celkom paci.
brucus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 26. 9. 2011 17:18

brucus píše:...Zatial som pozeral:...

A co Touran? I když teda dnes už nemá dvoulitr benzín. Jinak každopádně v téhle třídě bude sedm míst vždy těžká nouzovka.
Kolik na to máš?
Naposledy upravil salam01 dne 26. 9. 2011 22:32, celkově upraveno 2
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkur 26. 9. 2011 18:15

Donedávna jsem taky vybíral MPV,projel jsem tourana 1.2 tsi,mazdu 5 1.8,grand c-max 1.6,ale ani jedno mě nějak nesedlo a nakonec jsem skončil u SUV :)
147 GTA Q2
Megane II
Felda
ix35

Servis,kde mě dojebali GTA www.jeam.cz
merkur
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 26. 9. 2011 20:07

tady máš velkou srovnávačku Mazdy 5 a Zafiry: http://www.auto.cz/opel-zafira-vs-mazda5-1222
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brucus 27. 9. 2011 07:40

salam01 píše:
brucus píše:...Zatial som pozeral:...

A co Touran? I když teda dnes už nemá dvoulitr benzín. Jinak každopádně v téhle třídě bude sedm míst vždy těžká nouzovka.
Kolik na to máš?

Ako som uz pisal, chcem atmo benzin, takze touran je mimo.
Mam na to cca 500 000 CZK.

-- 27. 9. 2011 08:42 --

speleo píše:tady máš velkou srovnávačku Mazdy 5 a Zafiry: http://www.auto.cz/opel-zafira-vs-mazda5-1222


Diki, uz som to cital. Ale osobna skusenost je osobna skusenost.

-- 27. 9. 2011 08:53 --

merkur píše:Donedávna jsem taky vybíral MPV,projel jsem tourana 1.2 tsi,mazdu 5 1.8,grand c-max 1.6,ale ani jedno mě nějak nesedlo a nakonec jsem skončil u SUV :)


SUV neprejde cez manzelku, takze ani na to nepozeram
brucus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 9. 2011 08:27

brucus píše:Ako som uz pisal, chcem atmo benzin, takze touran je mimo.
Mam na to cca 500 000 CZK.
Takže ješte lze v rámci MPV s atmosferickým benzínem pořídit:

Peugeot 5008 1.6 - přijde mi ale, že ten motor bude slabý (mi přijde slabý i ten 1.6 THP)

Renault Grand Scenic 1.6 - totéž co Peugeot, na 1.6 je 7 místné auto hodně.

Toyota Verso 1.8i (107kW) - to by byl můj favorit, test najdeš zde http://www.auto.cz/test-toyota-verso-valvematic-2050
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brucus 27. 9. 2011 09:34

DoubleSix píše:
brucus píše:Ako som uz pisal, chcem atmo benzin, takze touran je mimo.
Mam na to cca 500 000 CZK.
Takže ješte lze v rámci MPV s atmosferickým benzínem pořídit:

Peugeot 5008 1.6 - přijde mi ale, že ten motor bude slabý (mi přijde slabý i ten 1.6 THP)

Renault Grand Scenic 1.6 - totéž co Peugeot, na 1.6 je 7 místné auto hodně.

Toyota Verso 1.8i (107kW) - to by byl můj favorit, test najdeš zde http://www.auto.cz/test-toyota-verso-valvematic-2050


P5008 - atmo benzin a pozadovana cena len v najnizsej vybave.

Renault - neviem, bojim. Renault je povestny "spolahlivostou", drahym servisom a neochotou uznavat reklamacie.

toyota - pojdem mrknut, diki za tip.

este je tu citroen c4 grand picasso - maju zlavu 180 000, takze do ceny sa vleze aj so slusnou vybavou. Len ten motor je len 1.6...
brucus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 27. 9. 2011 11:36

Pred niekolkými rokmi by som si v živote nekúpil korejca, dnes je vidieť že sú to korejci ktorý riadne dvíhajú latku hore, kdežte u zabehnutých EU značiek je to skôr naopak, volil by som nové Orlando... Aj ked ťažko hovoriť o Chevrolete či je kórejec
pufko
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků