Pojistovna mi odmita zrusit povinne ruceni - co s tim?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod emkovicz 4. 9. 2011 13:42

Nedavno jsem dostal od Generali dopis se slozenkou na zaplaceni povinneho ruceni na dalsi rok. Protoze cena pojisteni je v porovnani s ostatnimy pojistovnami pro muj pripad zhruba o 1500 - 2000 drazsi, podal jsem vypoved. Bylo me jasne ze pojistovna bude vse komplikovat, novy vymer me samozrejme poslali tak pozde abych uz nemohl stihnout 6 tydenni vypovedni dobu pro oznameni.

Nekde jsem ale nasel, ze jde pouzit jeste ustanoveni ktere rika ze smlouvu lze vypovedet pri nesouhlasu s novou cenou do jednoho mesice od obdrzeni informace o teto zmene. Proto jsem vypoved smeroval prave timto zpusobem - poslal jsem ji 3 dny pote co jsem slozenku obdrzel. Podotykam ze pred tim jsem od pojistovny zadny jiny dopis nedostal takze predpokladam ze prave toto je jedina informace ktera mi byla dorucena.

Pojistovna ale toto naprosto ignoruje a smlouvu nechce na zaklade zmeny ceny vypovedet. Jak mam postupovat? Vim ze muzu napriklad ulozit SPZ do depozitu, ale prijde me to prilis komplikovane.

Pokud usanoveni se zmenou ceny a vypovedni lhutou plati - jak je mozne ze pojistovna toto ignoruje a kam se popripade obratit?

Dekuji
emkovicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 4. 9. 2011 13:44

ja vzdycky rusim pojistku tak ze dam na pojistovnu smlouvu o prodeji auta a je to zruseno okamzite :) (auto ale samozrejme neprodavam)
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 9. 2011 13:45

Ten depozit bude ale nejsnazší a nejpohodovější řešení, pokud nechceš dávat falešné smlouvy o porodeji auta.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 4. 9. 2011 13:52

No já si myslím, že nejsnazší a nejjednodušší řešení je ta smlouva o prodeji auta. Proč falešná smlouva. Kupující si to rozmyslel a hotovo. Když může pojišťovna vydrbávat s tebou a používat podpásové metody, proč bys nemohl ty?
FIAT Barchetta 1,8
Zdeněk Málek
Inventář

Odeslat příspěvekod emkovicz 4. 9. 2011 13:54

To by slo, ale nebude chtit pojistovna videt jeste zapis o zmene majitele v TP? Myslim ze prave Generali tohle dela.
emkovicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 4. 9. 2011 13:54

Zdeněk Málek píše:No já si myslím, že nejsnazší a nejjednodušší řešení je ta smlouva o prodeji auta. Proč falešná smlouva. Kupující si to rozmyslel a hotovo. Když může pojišťovna vydrbávat s tebou a používat podpásové metody, proč bys nemohl ty?

presne tak, kupujici si to rozmyslel a hotovo :)

-- 4. 9. 2011 13:55 --

emkovicz píše:To by slo, ale nebude chtit pojistovna videt jeste zapis o zmene majitele v TP? Myslim ze prave Generali tohle dela.

nevim jak generali ale csob ani kooperativa to po me nechtela
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 9. 2011 13:55

Pojišťovny sou *****
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sts_v8 4. 9. 2011 13:57

To teda. Jinak depozit za pár kaček je asi nejlepší.
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast

Odeslat příspěvekod Luboš*** 5. 9. 2011 23:08

Pokud podám výpověď smlouvy dle zákona, tj. např. do jednoho měsíce od okamžiku, kdy se od pojišťovny dozvím o navýšení ceny, tak bych celou záležitost považoval za vyřešenou. Pojišťovna nemá co ignorovat nebo nesouhlasit, smlouva je vypovězena a hotovo.

Je možné to asi řešit i stížností na ČKP, ale od téhle bandy bych si moc nesliboval. Když mě před lety neoprávněně obvinili, že nemám jedno auto pojištěné a drze rovnou poslali složenku s ohromnou pokutou, tak jsem na ně za boha nemohl sehnat ani telefon...
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 9. 2011 23:15

powerball píše:
Zdeněk Málek píše:No já si myslím, že nejsnazší a nejjednodušší řešení je ta smlouva o prodeji auta. Proč falešná smlouva. Kupující si to rozmyslel a hotovo. Když může pojišťovna vydrbávat s tebou a používat podpásové metody, proč bys nemohl ty?

presne tak, kupujici si to rozmyslel a hotovo :)

Proč rozmyslel? Kupující to koupil a za pár dnů zase prodal zpět. Nemusíš mít ani písemnou smlouvu, kór když to je prodáváno v rodině, v nejhorším případě stačí čestné prohlášení kupujícího. Pojišťovna nemá žádné páky, jak prokázat opak.
ultima__ratio
Inventář