Prodej vozu soukromé osobě

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sparrow75 11. 5. 2011 09:05

policajti sou úplatný zvlášt MP 8-)
Mello je jediný,Mello je naše internetové slunce,Mello je náš bůh
a proto modleme se společně Mello náš jediný na nebesích.
sparrow75
Missák Garáže 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 5. 2011 09:08

No tak to je jasné, že když je pojištění psáno na prodávajícího, že je případná škodní událost řešena z jeho pojistky. To už je takové riziko, já bych se ho ale nebál. :-)
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 11. 5. 2011 09:10

Dirty Harry(pepek) :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 5. 2011 09:15

Ňák se mu to zaseklo. :-)
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 11. 5. 2011 09:16

Aspoň ty tvoje slinty někdo uvádí na pravou míru.
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 5. 2011 09:19

Já bych řekl spíš na levou míru. :mrgreen:

sparrow75 píše:policajti sou úplatný zvlášt MP 8-)

Dnes už asi ne, se bojej, když na ně nasadili ty agenty provokatéry.
http://zpravy.idnes.cz/policista-si-nechaval-penize-z-pokut-odhalil-ho-agent-provokater-phz-/krimi.asp?c=A101113_153645_krimi_mad
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sparrow75 11. 5. 2011 09:25

to chci jít dělat :-P
Mello je jediný,Mello je naše internetové slunce,Mello je náš bůh
a proto modleme se společně Mello náš jediný na nebesích.
sparrow75
Missák Garáže 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 11. 5. 2011 09:34

Vzhledem k tomu, že se musíte sejít a auto předat, doporučuji se sejít v pracovní dny na příslušném odboru dopravy. Podepíšete smlouvu, předá ti peníze a spolu půjdete auto odhlásit. On jako tvůj doprovod. Po odhlášení mu dáš doklady co ti zbyly a hotovo. On si to pak už přihlásí tam, kam je příslušný.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamik007 11. 5. 2011 09:34

Prosím zpět k tématu, rád bych se tu dozvěděl to, kvůli čemu jsem vlákno založil. Děkuji .
hamik007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek 11. 5. 2011 09:48

Tak jednoduše a blbuvzdorně.
Sepíšete kupní smlouvu obsahující nacionále prodávajícího, kupujícího, evidenční údaje popisující vozidlo, dále odstavec, že na vozidle neváznou žádné závazky a je ve tvém výhradním vlastnictví a pak tam bude věta, že kupující přebírá předmětnou věc jak stojí a leží.
Dále tam uvedete, že vlastnické právo přechází na kupujícího přechází předáním dohodnuté částky, která je předána proti dokladům (ORV, TP,....) v stanovený datum....... A pak ještě ustanovení, že součástí kupní smlouvy je zmocnění pro kupujícího k provedení veškerých úkonů souvisejích s přeregistrací vozidla - odhlášení a přihlášení. Zde uvedeš neprodleně, nejpozději však do....... Přílohu napíšete na druhý papír (podrobnosti obsahu jsou běžně dostupné pomocí google)
Tato smlouva je projevem svobodné vůle obou stran a je vyhotovena ve dvou stejnopisech, které podepíší a obdrží obě strany.
Je něco k nepochopení?
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 5. 2011 10:08

0xf píše:... a urcite podle obcanskeho zakoniku coz kazdy pravni vi.. veci jakoze lezi a bezi a podobne formulace ti totiz nikdo normalni nepodepise...

Pozor, toto je právě podle § 501 OZ. Jde o běžné ustanovení smlouvy používané právě pro tyhle případy, aby se prodávající zbavil odpovědnosti. Musí to být ale fyz. os.
Mobil-man
Nováček

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 5. 2011 10:57

"Leží a běží" ale opravdu nee. :-)
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamik007 11. 5. 2011 11:34

Tak jsem zjišťoval na dopravním inspektorátu a pro odhlášení a nahlášení nového vlastníka potřebují: Velký TP, malý TP, OP a r.č. nového majitele. U malého TP potom inspektorát omezí platnost na +10 dní.
Tudíž po podpisu smlouvy dám novému kupci kopii velkého TP, malého TP a kopii kupní smlouvy - pro případnou diskuzi s Policií. Velký TP a omezený malý TP mu po odhlášení zašlu nebo předám osobně.
A asi by to mělo být v pohodě.
hamik007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 5. 2011 11:46

ultima__ratio píše:"Leží a běží" ale opravdu nee. :-)
Ja myslel, ze to ma preklep :D , no nic, proste § 501 "jak stojí a leží".
Mobil-man
Nováček

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 5. 2011 11:57

hamik007 píše:Tak jsem zjišťoval na dopravním inspektorátu a pro odhlášení a nahlášení nového vlastníka potřebují: Velký TP, malý TP, OP a r.č. nového majitele. U malého TP potom inspektorát omezí platnost na +10 dní.
Tudíž po podpisu smlouvy dám novému kupci kopii velkého TP, malého TP a kopii kupní smlouvy - pro případnou diskuzi s Policií. Velký TP a omezený malý TP mu po odhlášení zašlu nebo předám osobně.
A asi by to mělo být v pohodě.

Přesně tak. Kupující na to přihlášení také potřebuje zelenou kartu, buď tu tvoji, jestli mu ji necháš a bude ještě platná nebo si musí sjednat nové povinné ručení.
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků