Havarované BMW

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 14. 3. 2011 22:42

to je mazec. logika mam na totalku. 2,5M / 25k = 100 let. takze asi tak.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 15. 3. 2011 10:48

Heini: Bereš to moc osobně. Nikde jsem podobnou rovnost nepsal. Tu sis vytvořil jen Ty ve své hlavě. Píšu jen to, že pojišťovna není charita a v globálu je pojištění pro klienta nevýhodné. Takže pokud je člověk dostatečně solventní, a koupě nového auta ho příliš nerozhodí, je volba havarijně nepojišťovat racionální.
Určitě existují výjimky. Určitě tu teď přiběhne 50 lidí, kterým se havarijko vyplatilo (patřím mezi ně). To ale nic nemění na tom, že dalších 100 lidí na něm prodělá, aby pojišťovně vydělali na těch ostatních 50.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 15. 3. 2011 15:03

Je to jen statistika.
Ano, pojišťovna musí vydělat, takže bere třeba 20 % (třeba 30, principiálně je to jedno) a 80 % vyplácí zpět.
Průměrný řidič tedy tratí 20 %. Ale to samozřejmě znamená, že někdo tratí 100 %, protože po pojišťovně nic nechce a jiný zaplatí 20 tisíc a dostane 400 tisíc.
Pojišťovna se hoodně jemně snaží zdražovat pojistky řidičům, kterým se pojistka vyplatí - dělá to ale opravdu hooooodně málo.
Řidič, který na to má, si tedy může udělat vlastní kalkulaci a spočítat si, vlastně spíš odhadnout, jestli se mu pojistka vyplatí:
Parkuju v garáži na vesnici nebo na sídlišti před barákem?
Najedu 5000 km ročně nebo 50000 km?
Mám najeto 500000 km skoro bez nehod nebo jsem čerstvě po autoškole?
Jezdím z Horní Lhoty do Dolní Lhoty nebo jezdím po Praze, kde mi auto při parkování běžně někdo odře?
Parkuju ve vilové čtvrti nebo je za rohem stadion Baníku a ultras chodí okolo?
Jezdím piánko nebo pracovně pospíchám a jezdím rychle?
Když sněží, tak jsem doma, jedu MHD nebo musím jezdit za každého počasí?
Mohu být desetkrát lepší řidič než průměr, přesto se mi pojistka může vyplatit.

Myslím, že je to naprosto jasné a jednoduché.
Teprve potom k tomu přistupuje otázka - když zjistím, že se mi pojistka nevyplatí - jestli si mohu dovolit jí neplatit - jestli by případná škoda pro mě nebyla příliš vysoká.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod mlaskac 15. 3. 2011 19:13

HondaMan píše:Heini: Bereš to moc osobně. Nikde jsem podobnou rovnost nepsal. Tu sis vytvořil jen Ty ve své hlavě. Píšu jen to, že pojišťovna není charita a v globálu je pojištění pro klienta nevýhodné. Takže pokud je člověk dostatečně solventní, a koupě nového auta ho příliš nerozhodí, je volba havarijně nepojišťovat racionální.
Určitě existují výjimky. Určitě tu teď přiběhne 50 lidí, kterým se havarijko vyplatilo (patřím mezi ně). To ale nic nemění na tom, že dalších 100 lidí na něm prodělá, aby pojišťovně vydělali na těch ostatních 50.



solventnost a rentabilita (míra rizika) spolu nijak nesouvisí.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 1. 4. 2011 08:45

VP100 píše:příští týden bude prohlídka, tak se uvidí verdikt. Ale odhadem spíše na díly. Dám vědet.

jak to dopadlo?
Anonymni

Odeslat příspěvekod TSteinar 3. 4. 2011 00:10

7500€ alebo 8500€ cena, tusim sa stale predava
TSteinar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 15. 4. 2011 16:29

jako za tu kupu šrotu nebo už opravené auto?
Anonymni

Odeslat příspěvekod JackNO.1 15. 4. 2011 17:57

Za 2kila asi Báwo v pojízdným stavu nekoupíš? ;-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 15. 4. 2011 18:04

to by nekoupil ani retardovanej simpanz
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků