Nataceni policie

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod randomf 13. 2. 2011 15:17

Ahoj,

zajimalo by me, jak je to s legalnosti nataceni policie pri dopravni kontrole pro pouziti jako dukazniho materialu. Posledni kontrola mi totiz neprisla vubec jako dustojna - pro priste bych mel rad v ruce nejaky nejaky dukazni material a na mladeho policistu si stezoval. Mam ze zakona pravo poridit video material o probihajici kontrole a jake jsou nalezitosti?

Stalo se mi, ze jsem v patek ve dve rano vezl pritelkyni a jeste dve holky z narozenin jejich kamaradky a v Holesovicich me odstavili. Normalne proti takovym akcim nic nemam, maji na to pravo a vzdy je po kontrole papiru a dychani vymalovano a jedu dal. V tomto pripade videli mladyho kluka, stary BMW s moravskou znackou, noc z patka na sobotu a uvnitr tri hihnajici se pekny holky v koktejlkach. Ocividne si mysleli, ze trefili jackpot.

V Octavce, ktera nas zastavila byli dva policiste stredniho veku a jeden, ktery byl od pohledu mladsi, nez ja - mozna tak 22, 23 let. Starsi policiste obesli auto, poprosili me o papiry a sli me lustrovat do auta. Mlady policista si prohlidl posadku a vyzval me, abych si vystoupil. Okamzite mi zacal tykat a chtel videt povinnou vybavu. Vse jsem mel v poradku, v kufru vozim tri lekarnicky, dve vesty, ctyri zarovky a dost verkcajku. Potom me dostal otazkou "kdy sis dal naposledy neco dobryho" a prohlizel si baterkou reakce zornicek. Dle jeho slov reaguji prilis pomalu a jsem pry pod vlivem. Nic takoveho samozrejme nebyla pravda, jen jsem byl unavenej, jak jsem cekal na telefonu, az mi pritelkyne zavola. Rekl jsem mu, ze at tedy udelame test. Na to nijak nereagoval. Pokracoval "no a co sis dal pred jizdou, nezdas se mi". Tak jsem ho vyzval, at donese Drager a at si svoje domenky potvrdi. Opet nereagoval. Zeptal jsem se ho, co teda resi, ze jen vezu kamaradky na prespani k nam domu. On mi nebyl schopny odpovedet a ze tohle vubec neresi a ze mam pockat. Sel se poradit s tema dvema v Octavce, kteri se me nasledne zacali vyptavat proc jsem mel odebrany ridicak, za co, a na jak dlouho (2008, ctvrt roku, 102 na 50kph, v soucasne dobe mam ciste konto). Sel jsem si sednout do auta, jeste chvili tam saskovali, obchazeli auto, kontrolovali vzorek, pak mi vratili papiry a jel jsem pryc. Chapu, ze na vsechny ukony meli pravo (nejsem si moc jistej v povinnosti pouceni, proto jsem nijak nevyskakoval), ale zpusob, jakym se mnou jednali, mi prisel dost pod uroven. Co vy na to?
randomf
Kabrioleťák roku 2007

Odeslat příspěvekod Majkky 13. 2. 2011 15:25

Narazil si bohužel na idiota.Natáčet policistu při služebním zákroku samozřejmě právo máš, ale pakliže vytáhneš kameru na někoho, s kym by byla možná i dobrá domluva, tak by se to mohlo obrátit proti tobě.Proto radím radši nenatáčet ... :-)
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 2. 2011 15:33

Heh, dobře si tě vycukali :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod K86 13. 2. 2011 15:41

natacet podle me muzes, to tykani toho mladeho bych asertivne ukoncil
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 13. 2. 2011 15:43

No nic no. Řici jim příště at s tebou zachází slušně a podle předpisů, jinak zavoláš D.A.S. :D
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Slawall 13. 2. 2011 15:46

Pěkný *****...nesnáším takové tykání...
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 2. 2011 16:01

To je divný, že mě polizei nikdy netykali :hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod King of Potato People 13. 2. 2011 16:04

tak ve FRS jezdí samej mocipán...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Slawall 13. 2. 2011 16:05

Protože jsi už moc starý. ;)
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod Majkky 13. 2. 2011 16:07

Pakliže by bylo tykání na denním pořádku, tak je něco moc špatně.Se mnou se bavila PČR až na pár vyjímek vždy slušně a vždy vykali!
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 2. 2011 16:08

Nebo je to tím, že by mě nestavěli :hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 13. 2. 2011 16:10

Zorničky kontrolují kvůli drogám, měli by do očí svítit baterkou a kontrolovat, jak zorničky reagují na světlo a na tmu. Jednorázový test na drogy je totiž moc drahý, tak mají nařízeno před testem provést nějaké takovéto zjišťování drog, aby bylo jisté, že bude test pozitivní. Proto kontrolujou zorničky a vyptávají se co sis dal před jízdou. Feťáci většinou při správně kladených otázkách hned přiznají, co měli a jak je to dlouho. Prostě jsi prošel takovou kontrolou na drogy a usoudili, že test nebudou zkoušet, protože by byl negativní a vyhodili by tím několik stovek Kč daňovým poplatníkům z okna.
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Road_Runner 13. 2. 2011 16:16

randomf: Nebav se s nimi! Na kontrolu mají právo, ale otázky typu: co jsi si dal, kam jedeš, koho, v jakém stavu máš na palubě, proč a pod. bych přešla mlčením, eventuelně: "zjistěte si to". To samé u zákazu řízení. Máš doklady v pořádku? Máš, jseš oprávněn řídit. Že jsi měl v minulosti flastr? A za co? Do toho je jim houby! Ať si to laskavě sami zjistí.

Na to, že Ti nějaký cucák tyká, se vykašli. Když se začneš kroutit a vztekat, jen kontrolu prodloužíš...
Naposledy upravil Road_Runner dne 13. 2. 2011 16:28, celkově upraveno 1
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 13. 2. 2011 16:20

MELLO píše:Nebo je to tím, že by mě nestavěli :hm

Tím to nebude...bude to tím věkem. Protože když je někdo mladý, tak si k němu ldi více dovolí. S tím tykáním mám celkem velké zkušenosti z brigády.
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 13. 2. 2011 16:22

RR: No tak to je právě důležitý dotaz, za co měl ten minulý zákaz řízení, protože pokud ho měl za drogy, tak by ten jednorázový test určitě zkusili. :-)
Naposledy upravil ultima__ratio dne 13. 2. 2011 16:23, celkově upraveno 1
ultima__ratio
Inventář

Další stránka