Auto kolem 120 tisíc pro mladý pár

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fallen22 7. 2. 2011 16:55

Přemýšlím už dlouho nad koupí auta, k dispozici mám celkem 160 tisíc, ale pořád se ne a ne rozhodnout co koupit, chtěl bych auto, které má i nějaké to zrychlení na předjetí, ale s rozumnou spotřebou a hlavně je spolehlivé a nenechá mě ve štychu několikrát za rok :)

jezdím tak v poměru 60/20/20 dálnice(pěkná, zatím :D ) město okresky
nenajedu asi víc než 15t km za rok
jezdíme většinou ve dvou, výjímečně někoho svezeme a ještě to tak pár let zůtane, takže nehledám combi, ale ani 3dvéřák

nakonec si říkám, že méně je možná někdy více a když teď investuju míň na pořízení něčeho spolehlivého a nechám si něco na servis, tak bych snad na tom mohl být líp, než když dám třeba 140-150 tisíc do novějšího auta(rozumějte tak rok 2005-07) a pak mi nejen že nezbude moc na servis, ale jak se něco podělá, tak budu nahranej :)

podle mých požadavků mi nejlépe vychází něco s motorem 1.6 benzín,
docela se koukám po Fordech Focus z roku 2003-2004, nově také po Toyotě Corolle a různé testy spolehlivosti mě stále více nasměrovávají tímto směrem, akorát 1.6tek je jako šafránu, nevíte jak jezdí Corolla s tou 1.4? (výkonově totiž nemá o moc míň než ta 1.6 u focuse) A jaký je rozdíl kromě kufru mezi hatch a sedan verzí?

ještě něco jiného by jste mi doporučili? (koukal jsem i např Fiat Grande punto, ale ta 1.4i se mi zdá hodně slabá a nevím jak jsou na tom ojetiny se spolehlivostí) Co Opel Astra? Na háčko v dobrém stavu to stačit nebude a na verzi G nemám moc informací, pouze tu, že docela reznou :)
silnější motory už nechci kvůli spotřebě...

Díky za rady Vás zkušených :)
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bleach 7. 2. 2011 17:08

328 e 36
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod Fallen22 7. 2. 2011 17:13

nechci škodovky, ani předražený či přetažený(tacho) němce :)
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 2. 2011 17:21

Astra podstatně rezla (i když jak která) ve verzi F. U Géčka jsem tohle neslyšel. Nicméně vzal bych radši Háčko. Jen to bude chtít pohledat.
(Gčko v nejmladších ročnících bude vyrobeno v Polsku, tj. já bych si iluze o kvalitě nedělal)
Naposledy upravil eLzyx dne 7. 2. 2011 17:26, celkově upraveno 2
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bleach 7. 2. 2011 17:23

saab aero
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 7. 2. 2011 17:23

motor alespon 1,8 kolem 90kw
astra, focus mozna uz by bylo na II. generaci
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bleach 7. 2. 2011 17:24

volvo T5
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 2. 2011 17:27

bleachi, to je dobrej tip. Nicméně já už se poučil, že když někdo loví ve vodách Focusů a Aster, tak Volvo zamítne z prostého důvodu - drahý servis.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 7. 2. 2011 17:30

na 15000km za rok bych si koupil nejakou V6 nebo neco oturbeneho.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod major 7. 2. 2011 17:35

Corolla (a to ji 1.6) má krátkou pětku motor na dálnici hodně "točí"... jinak skvělé auto.
major
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 7. 2. 2011 17:43

Fallen: Za daných podmínek bych si udělal alespoň trochu radost. Na nudná a praktická auta bude čas, až přijde rodina.
Sportovní řidič asi nejsi, tak co třeba kabrio? Ty existují z Astry (G - plátno), Peugeotu 307 nebo Renaultu Mégane (všechno plech). Focus CC, Astra H nebo P. 308 už za ty peníze nebudou.

150 tis. Kč by bylo trochu na hraně, ale s trochou snahy a bez požadavků na extra výkon a výbavu by to asi šlo:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=141270335&__lp=37&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Cabrio&lang=de&pageNumber=1

nebo

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=134574859&__lp=86&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Cabrio&lang=de&pageNumber=3
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fallen22 7. 2. 2011 18:02

No mě udělá radost cokoliv, já jsem odkojenej na formanovi, takže jakákoliv změna bude k lepšímu :D
Ale opravdu se mi hodně začíná líbít ta Corolla, tam se ten servis a díly vrátí v podobě životnosti a bezporuchovosti ne? Jen koukám že tady v okolí je víc 2-0D než těch benzínů, měl bych se u bazarovejch kousků bát těch motorů nebo když to není evidentně nějaká montáž po bouračce, tak je fuk jestli to je nafta nebo benzín?
já bych nejradši dal třeba tak těch 130 tisíc a pak hned něco do servisu abych měl jistotu, že to nějakou dobu bude dobře jezdit a nesesype se mi to :) ty astry H jsem v této cenové relaci nějak nenašel, tam začínají až od 140 a to ty nejlevnější, takže to asi nebude nic extra..
Ale jako vážně když to auto bude mít o dost lepší tah než forman, tak budu spokojenej :D
mezitím jsem se projel ještě třeba ve fabii 1.2 a Opelu Corsa 1.2 a u obou se mi líbila ta akcelerace, je teda fakt, že v té fabii na dálnici jsem trošku cítil, že ztrácí dech a v oplíku jsem na dálnici ani nebyl, ale prostě už toužím po něčem lepším než je ten forman a co mi vydrží ještě nejmíň 5 let :)

znáte ještě někdo ten pocit? před váma kamion, za váma se začínají řadit auta a vy pořád ne a ne předjet, protože prostě znáte svý auto a víte, že by to bylo jen tak tak, než se dokodrcá ten z protisměřu až k vám :D :D (a to tam je vskutku velká rezerva na předjetí s normálním autem :) tak přesně tohodle pocitu se chci zbavit :) ale nejde mi jen o to, spolehlivost je pro mě klíčová, když už mám někam vrazit peníze, co už víckrát neuvidím a budou ztrácet hodnotu, tak aby ji ztráceli alespoň v něčem smysluplným a funkčním :)
Naposledy upravil Fallen22 dne 7. 2. 2011 19:02, celkově upraveno 1
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 7. 2. 2011 18:41

Ten Focus je docela příjemný autíčko. S tou 1,6 by ani nemusel bejt moc drahej. Taky jsem na ně teď koukal.
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentOrange 7. 2. 2011 19:41

Suzuki Swift 1.3(1.5) GLX - pro dva místa víc než dost (pokud tedy neměří přes 2 m), jede to slušně- na 1.5 rozhodně Focus 1.6 nemá, slušná spolehlivost a nějaká ta zábava taky.
AgentOrange
Nováček

Odeslat příspěvekod Já. 7. 2. 2011 19:48

Fabie kombi. Stará. Ne ta hrůza
Uživatel deaktivován. Zítra,nebo někdy
Já.
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků