Velké německé dilema - VW Golf vs. Opel Astra

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 6. 11. 2010 13:14

A co počkat na nový Citroen C4?

Já tedy nemám moc důvěry v oturbené motůrky ze sekačky, takže bych raději volil Astru s atmosferickou 1.6 85kW.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 6. 11. 2010 13:29

Astra je hezká, ale jen když má velký kola a tmavou barvu :)) Golf vypadá líp na 16", Astra mi na malej kolech přijde docela zoufalá... :))

-- 6. 11. 2010 13:31 --

Tracid píše:fkabl: nejsem sice nejaky prehnany obhajce astry, ale tady se ji musim zastat. Golf mimo jine nema v zakladu ani v nejvyssi vybave 5 dveri a autoklimu. To ze je to v soucasnosti soucasti nejakeho pomerne levneho paketu neberu jako argument. Proste v zakladni vybave to neni. Mimochodem pokud se dobre divam do ceniku tak soucasti toho paketu neni elektrika zadnich oken, takze uplne stejne jako u astry.
to je obrovskej problém si přičíst k cenám Golfu +5tis za 5dv a autoklimu :-) a zadní okna v elektrice jsou IMHO celkem k ničemu... u Golfa bych to neviděl jako problém, třeba u 3er už ty švihadla vypadaj trochu blbě :-))
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 6. 11. 2010 13:37

DoubleSix píše:A co počkat na nový Citroen C4?

Souhlas, to asi bude velmi povedené auto.

abacus: Mimochodem, proč ne Fiat Bravo nebo Peugeot 308? Ty jsou teď oba za super ceny, s Bravem by ses při Tvém rozpočtu dostal na motor 1.4 T-Jet (turbo) a to je velmi pěkné svezení), u Peugeota by se zase dal dostat povedený 1.6 VTi.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 6. 11. 2010 13:40

a ještě bych dodal, že si myslim, že pro "normálního" člověka bude 1.2 TSI lepší volba, než atmo 1.6 :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 6. 11. 2010 13:50

Deli: Ono taky záleží na tom, která atmo 1.6... Třeba ta 1.6 VTi v Peugeotu 308 je super. Tu v Astře neznám...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 11. 2010 15:06

a.b.a.c.u.s ja mam Golfa 1.2 TSI takže jestli maš nějake konkretni otazky sem s nima. Jinak všechny 5 dveřove Golfy maji el. ovladani zadnich okinek ikdyž to nikde napsano neni. Takže pokud se tam šoupne paket za 5 litru tzn. autoklima,5 dveři a ještě něco ale už nevim přesně co tak jsou tam automaticky el.ov.okinka.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fkabl 6. 11. 2010 17:10

Tracid: Vím, co říkám. Výbava je otázkou priorit. Ale konfigurace mé podoby auta vycházela levněji u Golfu. Nejsem kritikem oplu, naopak velkým zastáncem. Léta jednoho mám a spokojenost. I proto jsem velmi vážně o nové Astře uvažoval. A věř, že jsem to řešil opravdu důkladně. Není to špatné auto, ale ač jsem oplák a najitel astry, prostě musím přiznat, že Golf je pořád o krok vpřed a navíc za minimálně stejné, spíš lepší peníze. A dokazují to i výsledky všech srovnávacích testů, kde tyto letité rivaly postavili proti sobě. S názorem na výhody el. ruční brzdy jsi výjimka. Všichni, co se kolem aut "motají" a trochu o tom něco ví, ten výstřelek kritizují. Ale každý jsme jiný a to je na tom to krásné. Ten, kdo koupí Astru rozhodně neprohloupí. U mě však vyhrál rozum nad emocema, přestoupil z oplu na VW a koupil Golf.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 6. 11. 2010 17:59

Toyota Auris :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 6. 11. 2010 17:59

DoubleSix píše:A co počkat na nový Citroen C4?

Já tedy nemám moc důvěry v oturbené motůrky ze sekačky, takže bych raději volil Astru s atmosferickou 1.6 85kW.



Z downsizingu mám taky trochu strach, ale už to nějaký čas funguje a já s tím autem nenajedu víc než 100 000 km... Dřív než 100 kkm přijde interval pravidelné obměny vozového parku.

-- 6. 11. 2010 18:08 --

Beaumont píše:
DoubleSix píše:A co počkat na nový Citroen C4?

Souhlas, to asi bude velmi povedené auto.

abacus: Mimochodem, proč ne Fiat Bravo nebo Peugeot 308? Ty jsou teď oba za super ceny, s Bravem by ses při Tvém rozpočtu dostal na motor 1.4 T-Jet (turbo) a to je velmi pěkné svezení), u Peugeota by se zase dal dostat povedený 1.6 VTi.



Schválně vybírám německé značky, protože je to pro mně určitá záruka kvality. Pravdou je, že o současných Fiatech moc informací nemám, takže nemůžu posoudit úroveň, ale o Peugeotech vím své. Model 308 byl v mém "hledáčku", nicméně do užšího výběru se nedostal. Sice exceloval cenou, ale s úrovní zpracování už to tak slavné nebylo. Používal jsem v minulosti krátkodobě 307 SW 2.0 HDi a 207 1.4 HDi a obě auta měla problémy s elektroinstalací, 307 dokonce musela během prvních 30 000 km měnit dvakrát řídící jednotku. Čekat na koncernovou C4 tudíž určitě také nebudu.
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 11. 2010 18:13

V posledni době je tu hodně novačku co vybiraji auta ale o Fiatu neuvažuji protože o nich nemaji žadne info. Čim to je ? :hm
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 6. 11. 2010 18:16

speleo píše:Toyota Auris :)



Japonci určitě auta umějí (co do kvality, ale spíše motorů než zpracování), ale Auris se mi nelíbí vzhledově. Před téměř dvěma roky jsem se na jedné akci při příležitosti uvedení nového Mitsubishi Lancer Sportback na trh svezl s téměř novým Lancerem (měl na počítadle 60 ujetých km) a měl jsem stejný pocit, jako kdybych se svezl s Toyotou Corolla z roku 1996. Nějak mi to prostě nepřipadalo jako nové auto. Nepřesné řazení, nepohodlné sedačky a rachtající plasty v interiéru... Z tohoto důvodu jsem teď ani Lancera nezahrnul do výběru.

-- 6. 11. 2010 18:20 --

miromen4 píše:a.b.a.c.u.s ja mam Golfa 1.2 TSI takže jestli maš nějake konkretni otazky sem s nima. Jinak všechny 5 dveřove Golfy maji el. ovladani zadnich okinek ikdyž to nikde napsano neni. Takže pokud se tam šoupne paket za 5 litru tzn. autoklima,5 dveři a ještě něco ale už nevim přesně co tak jsou tam automaticky el.ov.okinka.



Několik otázek bych měl hned...
Jak dlouho jsi čekal na vůz z výroby? (teda samozřejmě pokud jsi nebral skladovku)
Jaká je reálná spotřeba? (u motorů TSI se prý dost liší od té papírové)
A jak hodnotíš tohle auto po nějaké době užívání?

-- 6. 11. 2010 18:23 --

fkabl píše:V mém případě jde kombíka, tj. Golf Variant 1,2 TSI (77 kW) Highline,černá barva,paket Comfort, construct... přesně podle mých představ, takže auto se muselo zadat do výroby. Objednal jsem ho začátkem srpna, prodejce strašil, že auto bude mezi lednem-březnem 2011, nakonec to šlo rychleji, už je vyrobeno, měl bych mít za měsíc - začátkem prosince. Sleva byla 85 tis. Kč = cca 15,5 procenta. Auto v této nejvyšší výbavě má spoustu věcí, za které si musíš u Astry i v nejvyšší výbavě připlatit (přední i zadní parkovací senzory,...a co je do nebe volající - Astra ani v nejvyšší výbavě nemá ani el. zadní okýnka a chce za ně 11,5 tis. Kč!!!). Astra taky ve vyšších výbavách má el. ruční brzdu, kterou bych rozhodně nechtěl - kritizuje ji v podstatě každý, kdo do aut trochu dělá. Zlatá klasika. A těch mínusových věcí je u Astry víc. Ale, jak už jsem psal. Dosud jsem byl s opelem velmi spokojený. Klidně bych do ní šel znovu. Ovšem když za stejné, spíš lepší, peníze můžu (a budu) mít přece jen o chloupek lepší Golf...



Ta sleva zní zajímavě... Kdyby nějaký prodejce nabídl 15%, tak bych mohl uvažovat i o motorizaci 1.4 TSI 90 kW :hm Ale skutečnost je zatím trochu jiná. Mám první nabídku od jednoho prodejce a ten nabízí slevu cca 7%. Uvidíme, co nabídnou další...

-- 6. 11. 2010 18:24 --

miromen4 píše:V posledni době je tu hodně novačku co vybiraji auta ale o Fiatu neuvažuji protože o nich nemaji žadne info. Čim to je ? :hm



To je celkem jednoduché... Špatné reference na tuto značku z dob minulých (Uno, Tipo, Punto, ...).
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 11. 2010 18:33

1. Ja měl auto vyrobene cca po 6 tydnech a připravene k převzeti po necelych 8 tydnech. Na to bych se ale nespolehal a počital min. 3 měsice. Jsou taci co čekali 5-6 a i ojediněle 8 měsicu.
2. Za papirovou se da v pohodě jezdit neni problem ale......zaleži jaky jsi řidič a jake trasy u tebe převažuji. Navic na to že je to turbobenzin tak neni "raketovy" narust spotřeby tak velky jek u jinych turbobenzinu podle toho jak se piše.
3. S autem jako celkem jsem maximalně spokojen a to i včetně připlatkove vybavy kterou jsem doposud neměl chtěl jsem ji ale nevěděl jak to bude fungovat v praxi např. autosvětla,dešťovy senzor...... zapory se opravdu těžce hledaji a ani nevim co bych k nim zařadil. Pokud si vzpomenu tak napišu ale budou to nejspiš drobnosti.

-- 06 lis 2010 18:35 --

No myslim že ta sleva 7% je dost dobra pokud cena auta vychazi z noveho ceniku. Ja měl taky 15% ale to byla ještě cena ze stareho ceniku.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 6. 11. 2010 18:44

a.b.a.c.u.s píše:
miromen4 píše:V posledni době je tu hodně novačku co vybiraji auta ale o Fiatu neuvažuji protože o nich nemaji žadne info. Čim to je ? :hm


To je celkem jednoduché... Špatné reference na tuto značku z dob minulých (Uno, Tipo, Punto, ...).


A Opla se nebojíš???? :D :D Mě F-ková Astra regulérně hnila, vážně.... A bylo to auto o generaci mladší než Uno a Tipo.... :D :D :D

Ale neva, "Fiaty reznou", jak mi nedávno řekl jeden můj kámoš.... (mimochodem inteligentní s VŠ). Nikdy netahám do diskuse kde někdo vybírá německé auto cokoliv ne-německého, protože je jasné, že tihle lidi jsou rozhodnutí předem.... No ale když už tady někdo zmínil Italy, tak jsem nemohl nereagovat.... :D :D
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 6. 11. 2010 18:47

abacus: tak v tvém limitu se v pohodě vejdeš do skladovky 1.4 TSI s pakety comfort a all in + metla + lepší radio, či corner mlhovky, ale tak záleží, jak moc velké máš požadavky na individualizaci
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 11. 2010 18:50

-pb- píše:abacus: tak v tvém limitu se v pohodě vejdeš do skladovky 1.4 TSI s pakety comfort a all in + metla + lepší radio, či corner mlhovky, ale tak záleží, jak moc velké máš požadavky na individualizaci


Je to tak i včetně toho rozmlsavani se při vyběru připlatkove vybavy. ;-]
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků