Koupě auta - hotovost x převod

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod wojta 12. 8. 2010 18:03

Zdravím, mám takový drobný dotaz, jelikož už tu jistě spousta lidí řešila koupi a prodej ojetiny. Nebudu řešit nic technického kolem auta, situace je následující:
Jsem na straně kupujícího a řeším jestli po podepsání smlouvy zaplatit hotově, což mi přijde nepraktické (mám účet u mBank, výběr částky kolem 100tis. 8-S ).
Nebo před prodávajícím udělat bezhotovostní převod přes internetové bankovnictví (číslo účtu by bylo ve smlouvě), na což by zase nemusel přistoupit on, protože by mohlo být riziko, že bych platbu zrušil.
No a jak je to z právního hlediska? Kdyby byl problém a soudil bych se, pak je více vypovídající, platba hotově (s příjmovým dokladem) nebo přes banku?

V práci jsme o tom vášnivě diskutovali, tak by mě zajímalo, jak to vidíte tady. :hm
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 12. 8. 2010 18:09

Napochoduj k libovolnému bankomatu a na dva výběry máš těch 100 tisíc v kabeli...je to jednoduchý a bude tě to stát 0 - 18 Kč...:-)
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomlaurin 12. 8. 2010 18:22

Mě osobně přijde v dnešní době platiti cokoliv nad 10 000,- v hotovosti naprostá blbost...
To že prodávající bude nejspíše negramot, který viděl počítač naposledy v lidlu když platil, je ale více než reálné :-D
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 8. 2010 18:24

Ojetinu jedine v kesi, u MBank to mas po 50toi litrech v pohode, podepsat, predat prachy a odjet... Nikomu bych neveril a neposilal prachy predem.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 8. 2010 18:25

tomlaurin píše:To že prodávající bude nejspíše negramot, který viděl počítač naposledy v lidlu když platil, je ale více než reálné :-D

To je sice pekne, ale u mBank muze prevod klidne zrusit, az prijde domu. Leda ze by to stihl v rannich hodinach, ale netusim v jakem casovem rozmezi.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod tomlaurin 12. 8. 2010 18:30

Tak snad od toho je kupní smlouva ne?
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 12. 8. 2010 18:40

Tak já jen dodám, že je to známý (tedy ne vysloveně dlouhodobý), není to od neznámého člověka na ulici. Od takového bych asi ani za hotovost nekupoval.
Ale zatím díky za odpovědi.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 12. 8. 2010 18:43

Jeden můj příbuzný nedávno kupoval auto za něco přes 350 tis. Kč a taky platil hotově. Je to nejjednodušší a nejrychlejší, jen to chce nejet s těmi penězi v kapse metrem nebo se prodírat přes plný Václavák...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 12. 8. 2010 18:46

tomlaurin píše:Tak snad od toho je kupní smlouva ne?

Takze ty bys predal kupujicimu auto a klice s tim, ze ti posle penize, az prijede domu? To je totiz v dusledku uplne stejna situace.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod tomlaurin 12. 8. 2010 19:07

A když mě někdo dá 350 tis ve 200,- tak to budu 14 dní počítat a stejně prd poznám, že je půlka falešných...
Když mě bude chtít někdo okrást, tak mě k tomu bude těžko dávat svoje iniciály a číslo účtu, a pokud jo, tak mě okrade, i když by platil hotově...
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 8. 2010 19:18

JardaB píše:Ojetinu jedine v kesi, u MBank to mas po 50toi litrech v pohode, podepsat, predat prachy a odjet... Nikomu bych neveril a neposilal prachy predem.


+1
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 8. 2010 19:31

Já bych upřednostnil převod. Tam má člověk aspoň důkaz, že peníze někomu poslal. Místo hotovosti může mít člověk bouli na hlavě a peníze nenávratně v *****.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 12. 8. 2010 20:23

Tři minulý auta jsem platil keš, 5 motorek jsem platil keš. Poslední auto jsem platil převodem. A příště bych taky upřednostnil převod. Ale jen u novýho auta, nebo motorky, kde je určitá záruka serioznosti od prodejce. Narozdíl od bazarníka, kterýmu bych převodem neposlal ani měďák. Tam bych volil hotovost se svědkem. U známého bych se snažil preferovat převod. Je to takové víc transparentní. Nejideálnější je, vložit to známému v jeho přítomnosti rovnou na jeho účet. Pak je jasná vložená cifra, účel platby a nemůže Tě později obvinit, že jsi mu dal falešný prachy.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 8. 2010 20:32

Tak jde o cenu, ja kupuju auta tak do 50, tam neni co resit, z toho ma vetsi radost prodejce, ze to vubec prodal a je nadsen, kdyz o me uz nikdy neuslysi ;-) (znam to, kdyz neco podobneho prodavam :-P ) Ale pokud jde o pul mega, do toho bych nesel. Tech 100 litru je tak na hranici - taky to nechodim obchodovat sam, nakonec nekdo musi ridit druhe auto. IMHO je nejdulezitejsi okamzita navaznost zaplatit-odjet, jinak muzou vznikat necekane problemy...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 12. 8. 2010 20:47

Ideální je jet pro auto metrem a mít u sebe tak půl miče v kešeni. Přijedeš na místo, zjistíš, že jsou prachy v tahu a metrem zase odjedeš domu :D
Já bych teda metrem jet nemohl. Zaručeně bych se v tom labirintu ztratil a dojel někam, kde to vůbec neznám a kam jsem jet nechtěl :D
jandaxx
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků