Renault Twingo vs Ford Ka

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 3MPS 7. 8. 2010 13:28

na www.mojehobby.cz prodává kolega modelář twingo. Je v opečovávaném stavu a za nižší cenu.

Mj. kdysi dávno, snad ještě v pralesních dobách, jsem vybíral auto pro dcreu, která tehdá dělala ŘP. Shodou náhod jsem jel v obou vozítkách, tedy Ka i Twi a za mě bych volil jednoznačně Twingo a to proto, že: je uvnitř o obrovský kus větší, je daleko živější, nehnije zdaleka tak, jako ka a hlavně - je hezčí, což neníé zanedbatelná věc u takto levného auta (tady vzhled hrajer prim, protože o technice nemůže být řeč, tam nic není).
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod maxie 8. 8. 2010 08:29

3MPS píše: a hlavně - je hezčí, což neníé zanedbatelná věc u takto levného auta (tady vzhled hrajer prim, protože o technice nemůže být řeč, tam nic není).


a proto si koupím dodrápaný twingo za 17 litrů... ty si mi vtipálek :-D
kromě toho, radši bych vsadil na Ka, abych se při prvním fouknutí neskulil do příkopy...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 8. 8. 2010 14:08

Chtěl bych se ještě zeptat, co u Fordu Ka je nejačstěji příčinou poruchy? Na co si dát pozor?
vaclavbarak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 8. 2010 15:00

Stáří. Jinak sou to celkem držáky. A překvapivě slušně to jede.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 8. 8. 2010 20:53

vaclavbarak píše:Chtěl bych se ještě zeptat, co u Fordu Ka je nejačstěji příčinou poruchy? Na co si dát pozor?

Hnije. A s tím nic neuděláš.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 8. 8. 2010 20:55

zato renaulty, ty nehnijou... já se poseru :-D
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 8. 2010 21:04

Všechno hnije
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 9. 8. 2010 06:40

maxie píše:
3MPS píše: a hlavně - je hezčí, což neníé zanedbatelná věc u takto levného auta (tady vzhled hrajer prim, protože o technice nemůže být řeč, tam nic není).


a proto si koupím dodrápaný twingo za 17 litrů... ty si mi vtipálek :-D
kromě toho, radši bych vsadil na Ka, abych se při prvním fouknutí neskulil do příkopy...



Máš recht, netušil jsem, že to kolega takhle dodrbal. Jinak za mě tedy - ani Ka ani Twingo, na to se mám dost rád a zabít se chci až ve 126 letech v posteli a ne v takovýhle plčce te´d a nebo zítra.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod maxie 9. 8. 2010 15:20

pak jedině T80
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 9. 8. 2010 15:57

maxie píše:zato renaulty, ty nehnijou... já se poseru :-D

Jak je libo. Ptal se na Káčko. :-P
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 9. 8. 2010 16:01

v rámci celého threadu by bylo spravedlivé říct, že to hnije stejně rychle :-D
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janka86 10. 4. 2014 17:18

Ahoj, dle mych financnich moznosti vybiram druhe auto do rodiny, pro me, tedy zenske a hlavne male, mam problem s parkovanim a budu jezdit prevazne sama. Aktualne se rozhoduji mezi fordem Ka, renoult twingo, daiwoo matiz a suzuki swift. Vsechny auta, ze kterych vybiram budou mit najeto do 100tis km a rok vyroby kolem 2000. Ktere auto bude nejmene poruchove a zas levne na udrzbu? me se jevic libi kacko, drive jsem jezdila v chevrolett spark, tak me to nostalgicky tahne i k matizovi. Otec ma swift uz 14 let a bez vaznejsi poruchy, tak se nemuzu rozhodnout. Co by jste poradili vy?
Janka86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 4. 2014 22:20

A finanční limit?
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolousek001 10. 4. 2014 22:30

Matize bych už nekupoval ... Káčko by měla bejt nejlepší volba. Na to odkdy se dělá vypadá hezky, díly nejsou vůbec drahý a spotřeba se dá jet v klidu za těch 5-6 ... A je i dobře postavený že je dost malý takže se s ním dá parádně manévrovat.
Kolousek001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Japhy 10. 4. 2014 23:49

U Káčka bacha na verze s posilovačem-často tam "něco" odcházelo a oprava nemusí být nejlevnější. Nás to potkalo pár dní po koupi, naštěstí to byla ta lepší varianta a po zasvěcení mechanika do problému to vyřešilo pár stovek. U té horší varianty se mění celý řízení...
Japhy
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků