Co s brzdiči levých pruhů?

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Captain Slow 4. 8. 2010 09:35

peacefulwarrior píše:Udělal jsem takovej řez životem a odstěhoval se do Švýcarska a to jak se tady jezdí, mi zprvu hlava nebrala, ale .... denně jsem v autě a najezdím toho docela dost, dnes 850 km, jezdí se 120 80 50. Jaký tu jezdí auta říkat asi nemusím, jde o to, že na 80 se jede spíše 70 - po okrsce ... dálnice pravej volnej a jede se místo 120 ... 100 - 110


Bla, bla, bla...

Jezdí se 50 - 100 - 130, do 150-160 si tě policisté (pokud máš CH značku) ani nevšimnou, maximálně dostaneš pár desítech CHF pokutu a jedeš dál. Stačí vyjet z města na opuštěnější silnice a není problém potkat střelce v STI nebo F430 co jedou +60.

Ve městě tě nikdo nepustí, všude se musíš nas***t sám, lidi se nekoukají do zrcátek, kochají se krajinou... hrůza.

Jo a vzhledem k tomu, že už jezdím jako lopata a sociál, tak bych rád poprosil řidiče jedoucí 130+ v levém (hlavně na D1):

Blikejte s předstihem

Dá mi to čas zrychlit/zpomalit a uhnout doprava.
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepino34 4. 8. 2010 09:47

Captain Slow píše:
Jo a vzhledem k tomu, že už jezdím jako lopata a sociál, tak bych rád poprosil řidiče jedoucí 130+ v levém (hlavně na D1):

Blikejte s předstihem

Dá mi to čas zrychlit/zpomalit a uhnout doprava.

+ milión bodů :tleskani
pepino34
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 4. 8. 2010 10:50

Stejně mi přijde hrozně přísný brát řidičáky za podjetí zprava. Sice je podle zákona jasně dáno "předjíždění vozidla v případech, ve kterých je to zákonem zakázáno; § 22/1f bod7", ale stejně mi to přijde extrémně divný, vždyť to dělá kde kdo a k tomu ještě často nevědomky, to je hned. Doteď čistírna 5-10K Kč pokuty a 6 bodů nově to bude možná i 25 000,- Kč, takže to je dost přehnaný za předjíždění vpravo.

Jestli je bráno předchozí ustanovení přestupku "předjíždění vozidla v případech, ve kterých je to zákonem zakázáno; § 22/1f bod7" na všechny vyjmenované body, pak ale asi máte pravdu, ale fakt tomu nemůžu uvěřit - asi se budu jednou hodně divit.


Kód: Vybrat vše
§ 17 Předjíždění
(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu.
(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.
(3) Řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel.
(4) Řidič předjížděného vozidla nesmí zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit předjíždění.
(5) Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
3. na hlavní pozemní komunikaci,
4. na křižovatce s řízeným provozem.
g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.


V dané citaci je pouze dáno, že se vozidla mimo obec předjíždí vpravo pouze v případech, když mění směr vlevo a není žádná pochybnost o tom, že to skutečně učiní. To ale neznamená, že je přímo zakázaný předjíždět vpravo na komunikaci o více jízdních pruzích mimo obec. Samozřejmě to z toho logicky vyplívá, ale prostě nění to doslovně zakázáno. Ale podle mého, aby na to byla možnost nasadit sankce papíru do čistírny, muselo by to být uvedeno v odst. 5.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 8. 2010 11:10

Bohužel se každý den setkávám, že auta jedou po "červené čáře" a ani je nenapadne uvolnit levý pruh jak je to možné. Nebo dokonce auta jedoucí po zelené se ihned jak je to možné zařadí do levého pruhu a basta... Ona se ta cesta o kousek dál řadí pouze do levého pruhu, ale to si myslím nic nemění na bezdůvodné jízdě v levém pruhu, né?
Nikdo to neřeší, policajty jsem tam snad nikdy neviděl...
Kdo by byl tedy více popotahován? Já jako podjížděč, nebo on jako jedoucí v levém pruhu?
Obrázek
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 4. 8. 2010 11:24

Tak nejdřív to bude bráno jako přípojovací pruh, takže tam si můžeš jet rychleji/pomaleji je to jedno. Ale potom už hold nesmíš předjet, až skončí, nikoho zprava a řadit se do levého a nárokovat si předjetí.

Btw. to je před Zlínem ne? Jinak byli by jste popotahováni oba, nebo nikdo. Podle toho jakou by měli náladu policajti si smlsnout, vzhledem k tomu, že brzdiče moc neřeší, tak by osolili nejspíš Tebe.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 8. 2010 11:38

Jj, před Zlínem...
Nárokovat si předjíždění se mi většinou nedaří... Buď podjetí, nebo ke konci fotografie je vidět jak se cesta kolem červené čáry rozšiřuje a dá se to vzít i tím pruhem zleva...
Dnes ráno zase nějaký mamlas brzdil levý pruh ve městě s firemním pickupem a sluchátkama na uších... Předjížděl jsem odbočovacím pruhem. Pokud to stihnu přes přerušovanou čáru, tak by to mohlo být OK, né? Nebo jak se toto hodnotí?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkky 4. 8. 2010 13:12

Přes odbočovací pruh by to mělo být ok ... taky to tak dělám a mám "připraveno", že jsem chtěl odbočit avšak jsem si to rozmyslel a plynule jsem se zařadil před vozidlo jedoucí průběžnym ...
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 4. 8. 2010 13:15

Tak přejetí té čáry (šrafy) je myslím za 1 500 - 2 500,-..
Kód: Vybrat vše
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/predjizdeni-pravidla-a-sankce/16185/

Za porušení pravidel ohledně předjíždění stanovených zvláštním právním
předpisem, tj. porušení pravidel dle ust. §17 z. č. 361/2000 Sb. (citován shora) nebo předjížděním v místě, kde je svislá zákazová značka, hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun, zákaz řízení
na 6 až 12 měsíců a 6 bodů. Za přejetí plné čáry hrozí naproti tomu pouze pokuta 1 500 až 2 500 Kč.


Pořád lepší než 5 000 - 10 000, 6 bodů a čistírna 6-12 měsíců. Alespoň to tu garážisti píšou, já tomu osobně moc nevěřím.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič BOB 4. 8. 2010 14:19

Majkky píše:Přes odbočovací pruh by to mělo být ok ... taky to tak dělám a mám "připraveno", že jsem chtěl odbočit avšak jsem si to rozmyslel a plynule jsem se zařadil před vozidlo jedoucí průběžnym ...

Už jsem Ti dnes jednou radil, aby ses profackoval :oboze :oboze :oboze
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pepek 4. 8. 2010 14:50

Se šumavským poblijónem toho moc nenaděláš. Kdysi se říkalo, že je někdo blbej jak vantroky a v jeho případě je to naprostá pravda.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Majkky 4. 8. 2010 16:05

řidič BOB píše:
Majkky píše:Přes odbočovací pruh by to mělo být ok ... taky to tak dělám a mám "připraveno", že jsem chtěl odbočit avšak jsem si to rozmyslel a plynule jsem se zařadil před vozidlo jedoucí průběžnym ...

Už jsem Ti dnes jednou radil, aby ses profackoval :oboze :oboze :oboze


ok
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A je tu jezdec 14. 8. 2010 14:00

Zdravím, před pár dny jsem se vratil z dovolené v Itálii. Letos jsem zaznamenal oproti minulým letům, kromě toho, že mě v Rakousku nechala dálniční policie na pokoji i zajímavou věc. Auta s RZ "A" nepřekážela a poslušně se vracela do pravého pruhu dálnice :-) . Možná jsem měl jen štěstí... Škoda, že naši milí brzdiči takové přirozené i předpisy dané chování neznají >:-( . Přeji vám hezký den bez brzdičů :-)) . 8-)
A je tu jezdec
A je tu jezdec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 23. 8. 2010 11:29

m.a.x.i.m.u.s píše:Bohužel se každý den setkávám, že auta jedou po "červené čáře" a ani je nenapadne uvolnit levý pruh jak je to možné. Nebo dokonce auta jedoucí po zelené se ihned jak je to možné zařadí do levého pruhu a basta... Ona se ta cesta o kousek dál řadí pouze do levého pruhu, ale to si myslím nic nemění na bezdůvodné jízdě v levém pruhu, né?
Nikdo to neřeší, policajty jsem tam snad nikdy neviděl...
Kdo by byl tedy více popotahován? Já jako podjížděč, nebo on jako jedoucí v levém pruhu?
Obrázek

Dnes jsem tam viděl stát 2 policajty, ale co tam dělali netuším. Neměli tam auto a snad si jen něco zapisovali.
Je možné někde zjistit co tam dělali a proč nestavěli auta, které jely v levém pruhu? Odpoví mi někde nejlépe po zavolání, nebo aspoň po emailu?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkky 23. 8. 2010 13:09

zkus zavolat na 800/155 555
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 23. 8. 2010 15:28

Napiš SZ Bobovi
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků