Bouračka

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 9. 7. 2010 19:13

pepek píše:Ani prd nedostaneš. Pokud bude frajer přemýšlet hlavou, tak z něj nedostaneš nic. A když mu šáhneš dodatečně na majetek a něco poškodíš, tak jsi obyčejný kretén, co by zasloužil sám nakopat do držky, protože si neumí prvotně sám ochránit svůj majetek.


ale dostane .. pri trose stesti to uhraje v obcansko pravnim ... a pri trose stesti ten jouda hodi platebni rozkaz do kose...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pepek 9. 7. 2010 21:28

Ale nedostane. Nevěř na pohádky o hodném a sprvedlivém soudu. A pokud bude ten druhý trochu drsnější, tak s tímhle přístupem nezíská tuplem nic a když bude ještě trochu sekat patkama a ničit cizí věci, tak mu frajer zmaluje pozadí a moýná i popředí, že se bude gottwaldovský hrdina ještě hodně dlouho divit.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod piErcE 9. 7. 2010 21:36

pepku, jsi mimo.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pepek 9. 7. 2010 22:07

Pouze vycházím z reality. Nic víc, nic míň,
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod piErcE 9. 7. 2010 22:17

No, já tez...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 7. 2010 12:55

a aktualne uz druha prakticka zkusenost.. platebni rozkaz nabyl pravni moci a dalsi odrenina laku na aute zacalovana vinikem, ackoliv se na to ***** a jedine co jsem mel v ruce, byl (car papiru) euro zapis o nehode...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Swiftak 14. 7. 2010 15:18

Moje zkušenost je taková, že k nehodě není třeba volat PČR, tedy pokud to není nutné podle zákona, ale je nutné aby si řidiči vyměnili osobní údaje, sepsali spolu protokol o nehodě na předepsaný formulář, jasně se dohodli na vině, a podpisem to stvrdili v tom formuláři a hlavně, ten, kdo nehodu zavinil ještě před odjezdem musí nahlásit pojistnou událost svojí pojišťovně a poškozenému nahlásit číslo škodní události, ideální je ještě aby si poškozený obratem zavolal na tu pojišťovnu a číslo pojistné události si ověřil a případně se rovnou dohodl na idálním postupu s opravou auta. Toto je skoro nejzásadnější. Viník vám sice řekne, že uznává svoji vinu, ale dokud on nenahlásí škodu svojí pojišťovně, vy jako poškozený nemůžete nic dělat. A jestli si to pak rozmyslí a bude se cukat, pak budete mít dost co dělat, aby jste se domohli peněz.
Já takhle jednou byl milosrdný k hajzlovi, co mě naboural na parkovišti u supermarketu a nakonec se to muselo řešit přes ČKP, a po týpkovi to vymáhali soudně. Táhlo se to přes 3 měsíce.
Toyota Corolla Touring Sports 1.8 HSD GR Sport 2021
Swiftak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 7. 2010 15:29

Mam obavu, ze tim , ze vinika donutis na miste nehody tu udalost nahlasit, vubec nic nevyresis. Kdykoli vzpaeti tam muze zavolat a tvrdit, ze jsi ho k tomu dontutil (a nebo ze to vubec nebyl on, kdo to nahlasil).... Divil bych se , kdyby kvuliva tomu uz zalozili cislo udalosti. Jakym zpusbem pres telefon overi, ze jim vola opravdu ten, kdo by mel volat jako vinik? moc se mi to nezda.

stejne tak vubec nema smysl na papir psat, ze je vinikem ten, ci onen. totez - nema to zadny vyznam.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 14. 7. 2010 19:13

No, tak auto už je v servisu - dohodl jsem se ale se servisákem, že spravovat bude, až od něj dostane prachy - kdyby se cukal, ať mi tam nestojí spravené auto. Chlap zatím vypadá, že to zacálovat chce bez problému, dokonce sám obíhá známe a zkouší levnějc sehnat různé díly - ozdobné lišty, oděrové lišty a tak...

Ale uvidíme, pořád to může být jenom klid před bouří, nějak se mi ta jeho všesměrná spolupráce a laskavost nezdá...
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 14. 7. 2010 19:20

Tak vsichni lidi nejsou svine, ja se snazim byt optimista... A jeste jsem nejak vyznamne nenarazil. S beznym clovekem se proste dohodnu.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 15. 7. 2010 12:18

María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferdax 21. 7. 2010 21:58

nějaké novinky?
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vor.v.zakone 23. 7. 2010 21:54

Pojišťovny doporučují, jak se zachovat po nehodě:
http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=673056
:tleskani
vor.v.zakone
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod řidič BOB 23. 7. 2010 22:01

Ten se musí vyplnit povinně, i když se účastníci dopravní nehody nedohodli, kdo ji vlastně zavinil.

A kdo v takovém případě určí viníka nehody? :hm
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vor.v.zakone 23. 7. 2010 22:05

Pojišťovna přece.
vor.v.zakone
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků