ASR_kontinualny problem na O1

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod boban328 15. 5. 2010 07:11

zdravim Vas,

pred nedavnom som sem supol otazku tykajucu sa ASR kontrolky na O1, v podstate tam padla jedina rada a to konkretne vycistenie cidiel na prednych kolach, ktore sleduju preklz kolies. takze moj problem spociva v tom, ze ta kontrolka ASR sa mi napriek dokladnemu umytiu vozidla aj z podvozkovej casti stale svojvolne zazina. nezazina sa len v zakrutach ale stalo sa mi ze sa mi zazla aj pri popochadzani na 1tke v zapche. Bol som s tym na dignostike, ta tam nasla nejaky problem, ktory mi vsak mechanik vymazal, avsak kontrolka sa zazina stale rovnako. momentalne som vo faze, ze uz neviem co s tym robit.... jeden z mnohych oslovenych mechanikov mi poradil, ze to moze byt zle zasunuty nejaky konektor pod palubovkou avsak aby to napravili, museli by rozmontovat celu palubku a konektor riadne zasunut... co si o tom myslite, kdo tomu nejako rozumiete???? ma to zmysel? bo sa mi zrovna nechce vyvalit 100 € a v podstate to nemusi pomoct.... druha alternativa ma napadla, co tak uplne odpojit ASR od funkcnosti?.... v podstate som neni ziadny zavodnik a obzvlast v zime jazdim viac ako opatrne (mam 4 rocne dieta) a aj ked idem sam, idem opatrne...... takze ak mi viete niekto nieco poradit, ocenim to....

este k diagnoze.... kotrolka ASR sa mi zazina svojvolne kedykolvek uprostred jazdy... po skonceni jazdy a vypnuti motora to zhasne a na zaciatku dalsej jazdy to uz nesvieti, avssak pocas jazdy sa to zazne naozaj hocikedy.... vozidlo to vobec neobmedzuje pri jazde, ani ziadne jednotlive funkcie.... budem uprimny len ma to proste stve, ze to na tej palubke svieti....

pls. dajte nejake nazory, alebo rady...... budem Vam vdacny.....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 5. 2010 08:18

To musis ocistit ty CIDLA a konektory co jsou po ceste k RJ, ne umyt auto a cekat, ze to pomuze! :oboze :oboze :oboze
Jakou chybu to na diagnostice hlasilo?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod boban328 15. 5. 2010 08:48

oki... vies mi pls. poradit kde mam ty cidla hladat.... prip. tie konektory po ceste.... bo skusal som to hladat, no moc mudry som z toho nebol....

hlaska bola: chyba konektora ..... ale bohuzial si nepamatam ten nazov.... ten nazov bol nejaky nezvycajny.... teda pre mna, auto-amatera....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 15. 5. 2010 09:00

mas jen ASR nebo i ESP?
Jestli neni chyba v krouzku na volantu ktery snima natoceni kol...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 5. 2010 09:03

A co tak to dat nekam, kde tomu rozumi?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod maxie 15. 5. 2010 09:04

To je v posledni dobe cimdaltim vetsi problem predpokladam...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boban328 15. 5. 2010 09:20

no.... ak spravne rozumiem poznamkam.... tak v znackovom servise to bolo.... a spravili to, ze to vymazali pomocou konzoly z diagnostickych zavad... a tvarili sa ze je hotovo.. ked som sa tam potom vratil s tym ze sa mi ta ikonka zazala znova, tak povedali, ze skusia zistit co by to mohlo byt... a ozvu sa mi, aby som pristavil vozidlo na opravu....

ubehli 2 tyzdne...... a ticho..... ]:-< takze nefim ako dalej..... moja dalsia verzia bude.... skoda servis v inom meste..., resp. v dalsich mestach......

ale nechcem sam pozerat so zalozenymi rukami a chcel by som neco urobit, ak by to bolo v mojich silach....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 5. 2010 09:27

Cidla budou u kol (u kazdeho jedno). Co muzes udelat je zvednout to, sundat kola, najit ta cidla, ocistit a prostriknout konektory u cidel WDckem nebo kontaktolem. Nic vic s tim sam neudelas.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod boban328 17. 5. 2010 11:11

tak som pozeral manual a v nom som umiestnenie tych cidiel nenasiel... nevies nahodou poradit kde by sa mali nachadzat, resp. ako by mali vyzerat?
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 17. 5. 2010 11:12

proste izolepou prelep tú kontrolku a máš to vybavené...
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 17. 5. 2010 11:19

ASR má samostatný čidla? Nevyužívá to ty samý, co ABS?
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 5. 2010 11:52

Obrázek

-- 17. 5. 2010 12:52 --

spitfireIX píše:ASR má samostatný čidla? Nevyužívá to ty samý, co ABS?

Jasne, ze jo. ASR je vlastne jen program v RJ ABS.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod spitfireIX 17. 5. 2010 13:06

Takže kdyby byly zasraný čidla, tak by chybu hlásilo i ABS.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boban328 18. 5. 2010 06:43

tak cez vikend tie cidla checknem a ocistim.... uvidime co sa stym bude diat a napisem...

zatial dik za pomoc....
Ochcáfka I, 1.9 tdi-66kw rachotielko...(milujem ho)
Lenovo T41
novojablčňák....iphone 4
boban328
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 5. 2010 11:58

boban328 píše:tak cez vikend tie cidla checknem a ocistim.... uvidime co sa stym bude diat a napisem...

zatial dik za pomoc....


Bych se spíš zaměřil na ty konektory.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků