Zákonné pojištění

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 07:32

Dobrý den,

stala se mi taková věc. Cca před týdnem jsem dostal od strejdy který dostal mrtvici motorku JAWU 350 i s technickým průkazem. Jen ze zvědavosti jsem SPZ dal na https://ic.ckp.cz/ a našlo mi to že motocykl byl naposledy pojištěn do konce roku 2003. Chtěl jsem se touto cestou zeptat je to velký problém pojistit to znova? Hrozí mi pokuta za to že to strejda nepojistil?

Děkuji předem
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 7. 5. 2010 07:37

podle me ne, pojistovne je to jedno tohle resi ckp
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 07:44

powerball píše:podle me ne, pojistovne je to jedno tohle resi ckp


Vážně? Já myslel že to bude řešit právě pojišťovna s ČKP. Ale díky za info, poptám se v ČKP.
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 7. 5. 2010 07:45

nevim presne jak to je ale kdyz si toho do ted nevsimli tak bych to moc nedrazdil a proste to sel pojistit :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 07:47

Nedrazdit? A za rok mi prijde 20tisic a mne jebne :-D
Ne ted vazne, to jako ze radeji ani nemám volat nic jo? Raději zajít na pojišťovnu a sjednat zákonnou?
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 7. 5. 2010 07:48

delej jak chces, klidne zavolej na ckp a zeptej se jestli jim nahodou nedluzis par tisic jestli na to nezapomneli :)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 07:51

Bych nerikal konkretne, ale proste rekl bych jim muj pripad a jak to mam resit :-)
No jo, s ttim mas pravdu, zeptam se a dobrovolne poslu par tisic kacek :-D
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 11:33

Janak nidko s tímhle asi nemá zkušenosti že?

edit//

nebo neví náhodou někdo po jak dlouhé době Vás CKP informuje o tom že máte něco zaplatit?

Díky moc
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 7. 5. 2010 12:25

Nemel znacku v depozitu?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 7. 5. 2010 12:26

Nee, znacka je porád na motorce takze nee. A bohuzel strejda uz si pomalu nepamatuje co bylo vcera na toz pred nekolika lety nez dostal mrtvicku.
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 5. 2010 12:33

Nezalezi na tom, ze znacka neni v depozitu - dulezite je, jestli nebyla provozovana. Pokud ne, neni duvod platit pojisteni. Prostudujte dukladne zakon, proste bych to pojistil a kdyz by neco prislo od CKP, tak uz to vic nebude ani za 10 let a pak je mozno se s nima dohadovat, soudit atd. dle povahy ;-) A prestupek neulozeni znacek do depozitu uz bude promlcen.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 7. 5. 2010 12:33

Řešení je, ale není to k tomu ho veřejně prezentovat, protože je na hranici, či spíše za hranicí, vymezené právními předpisy.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marepa 12. 5. 2010 10:39

tak mozna to bude znit skarede .. ale jestli si dostal motorku od stryce .. tak povinnost platit ruceni mel snad stryc a ne ty ?

prece nemuze novy majitel platit dluhy minuleho?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 12. 5. 2010 10:41

kdyz je tady ten thread tak se zeptam - muze bejt auto napsany na jednu osobu a povko bejt na jinou ?
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 12. 5. 2010 10:51

hehe... my to tak (zatim) mame .. auto je napsane na puvodniho majitele, ale s kupni smlouvou v ruce sme nemeli problem uzavrit povko + havarijko
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků