Opel Vectra - spolahlivost / servis

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Plexisklo 20. 3. 2010 14:24

Doplnil by som, ze zobrazena C je tiez po FL, rozsirenejsie su tie pred...

Inak u mna rv. 2005 1,8 benzin naj. 102 tisic km, menene v podstate len veci ako brzdove oblozenie, capy vpredu a pod. teraz sa uz o vymenu hlasia aj zadne silentbloky a mozno aj tlmice. Jedine co robi trochu problem je elektronika takymi drobnostami akoze z casu na cas napr. bzucia svetla, alebo ze hlasi vypalenu ziarovku aj ked vsetky svietia, skratka kontakty, v zaruke bol meneny len dazdovy senzor, jedine co by som este vytkol je fakt, ze zateka do kufra a v servise neboli schopni zistit preco, tak skratka zateka...
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 3. 2010 23:43

Moje Vectry a Insignie:
2003 - Vectra C 2.2DTI Sedan 160 000km.
Po cca 80000km z času na čas vypadol motor do núdzového režimu (max 2500 ot/m). Po vypnutí a naštartovaní zase OK. Vo firme sme mali 4ks, všetky to robili rovnako. Nikdy žiadny servis neprišiel na príčinu

2005 - Vectra C 1.9CDTI 150k Sedan 160 000km
Vynikajúca. 3x v servise na prehliadku po 50t a raz menený prietokomer vzduchu.
Motor má ťah až od 2000 ot/min
Po 150 000km vymlátené ložiská v ktorých sú uložené predné tlmiče - lomoz pri pomalej jazde.

2007 - Vectra C 1.9CDTI 150k Caravan po FL 210 000km
Veľmi dobrá, horšie dielenské spracovanie ako Vectra z r.2005 (nedoviera schránka pred spolujazdcom, medzery medzi nárazníkom a blatníkmi a reflektormi vpredu).
Po 190 000km vymlátené ložiská v ktorých sú uložené predné tlmiče. Hlučný zotrvačník - 150k motor ho má z dvoch častí, ktoré klepú u seba pri voľnobehu. Prasknuté sacie potrubie motora s regulačnými klapkami pri 150 000km.

2009 - Insignia 2.0CDTI 160k hatchback sport, 45000km
Veľmi dobrá, podstatne lepšia stabilita na ceste ako u Vectry. Motor má ťah už pri 1700ot/min. dielenské spracovanie je proti reklame sklamaním (škáry, zatváranie dverí, katastrofou je riešenie prednej kapoty).

Všeobecne u všetkých 4-och: spotreba oleja = 0 pri intervale výmeny 30t km, vynikajúca spotreba, vynikajúce svetlá (samozrejme Insignia ešte o 2rády vyššie), vynikajúci palubný počítač a kontrolný systém. Motor CDTI 150/160k má veľmi dobrý ťah na diaľnici v kopcoch aj na 6.st.
Horšia stabilita v zatáčke pri priečnych nerovnostiach. ESP je k ničomu. TC v snehu komplikuje prejazd závejov, bohužiaľ na mnohých modeloch Vectry sa nedá vypnúť.
Na všetkých vŕzga spojkový pedál (včítane Insignie), servis s tým nevie nič spraviť.
Pitomé a komplikované ovládanie automatickej klímy u Vectry, Insignia má konečne tlačítka na voľbu režimov namiesto ovládania pomocou menu. Klíma je u všetkých príliš ostrá so zlou reguláciou. Reguluje výkon ventilátora namiesto teploty vyfukovaného vzduchu.

Servisné pokrytie - to je hádam po škodovke asi najlepšie. Cena zrovnateľná.
Zoznam máš na www.opel.sk. Otázkou je odbornosť niektorých servisov, resp. znalosti technikov.
Dagy2
Nováček

Odeslat příspěvekod Jones2k 22. 3. 2010 00:23

Moje byvala vectra C 11/03, motor 1.8 92kW, najeto 80tkm, SK, po 1. majiteli. 1x mesicne problikla kontrolka motoru, ale nic se nenaslo. Ve 110tkm odeslo ovladani stahovani okynek a zrcatek u ridice, ve 115tkm odeslo cerpadlo posilovace rizeni (v zatacce, velka parada), ve 120tkm odesla prevodovka - vyrobni vada serie (snad 18F)? ve 125 znovu odeslo cerpadlo posilovace, ve 130tkm prodano...
ZTE Blade, Dell E6410
Jones2k
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brabus 22. 3. 2010 07:34

arnie222 píše:Caute, ak mate niekto skusenosti s Opel Vectra bol by som rad za vas prejav :P

Planujem kupit starsi model, nakolko ako prve auto nechcem nic nove .. rocnik 2002 / 2003 .. aky mate nazor na takto stare auto ? Mna hlavne zaujima ako je natom cenovo servis Opel .. napriklad v porovnani so Skoda, Ford, Mazda ..

Zaroven sa chcem opytat, asi budete mat skusenost .. ci je dost servisnych miest pre Opel na SVK ? Pytam sa kvoli tomu, aby nahodou nebolo len do 5ks ...

Dik za kazdu reakciu ..


Mal som Vectru B r.v. 1997 1.8 16V benzin, 5D, absolutna spokojnost, pri 250 tkm sla do sveta a jedine co mi kedy odislo bolo servo cca pri 245 tkm, uz sa mi do nej nechcelo nic investovat.
Co je ale ina kategoria je servis. Mam skusenosti s MaH na Poliankach v BA a to je tragedia. Ked mi po vymene pneu nedotiahli koleso a ja som s rachotom na ceste v panike zastal a zistil, ze mam vypadnutu skrutku, ktora ostala medzi diskom a puklicou (esteze som nemal alu), tak som tam odvtedy nezavital ani nahodou. Btw. so servisom si hlavu nerob, to auto ti opravi kazdy garazovy automechanik.
brabus
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod arnie222 23. 3. 2010 08:42

dik moc chalani za reakcie, moc ste mi pomohli .. najme s tymi vycerpavajucimi spravami .. ;) vdaka este raz za snahu mi pomoct a rozsirit obzor o vase skusenosti ;)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 3. 2010 15:41

Radi aj nabudúce. A kúpil si si teda už tú Octáviu :lol: ?
Dagy2
Nováček

Odeslat příspěvekod Tarwas 24. 3. 2010 07:00

to s kolabujícím motorem dělala naše taky, byl to 1.6 benzín... taky jsem o tom slyšel z okolí a mohla za to vadná ŘJ
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cube25 13. 5. 2012 20:27

caute chcem sa vas opitat jednu vec kupil som si vectru rok 03 1.8b
mam taky nensi problem ,ked zaradzujem akukolvek rychlost tak prevodovka je hlucna.
prosim poradte mi
cube25
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků