OII TDi s 270tis. km - výdrž motoru?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Orfeus83 4. 2. 2010 23:04

Měl bych dotaz. Mám možnost koupit Škodu Octavii II, 1.9 TDi PD (77KW), 2006, koupena v CR, serviska, nebourane, komplet po rozvodech,nova spojka atd.Problem je, že má najeto 270tis. Je to sluzebni auto příbuzného, který ho má od novoty a vím co na něm kdy bylo děláno a jak se o něj staral a jak jezdi. Octa je jako nova. Jen nevím co tyhle motory na takovou nalož kilometrů? Mám do toho jít nebo ne?Cena je 170tis. Rocne moc nenajedu, tak 10-15tis. Má někdo zkušenost a co byste mi poradili?
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 2. 2010 23:06

V pohodě, vydrží klidně ještě jednou tolik.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 4. 2. 2010 23:06

zkusenosti jsou takove, ze 1,9TDI pri rozumnem servisu a pouzivani nakrouzi milion km...

autu dle me vic ublizuje vek a prasacke zachazeni nez samotne km.

btw v bazaru to koupis bude to mit na budiku 70tkm a budes spokojeny a klidne spat jen si za ten klidny spanek pekelne priplatis :wink:
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 2. 2010 23:10

Nebal bych se toho. Jestli je zachovala, vzdycky to muzes stocit a se ziskem prodat 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orfeus83 4. 2. 2010 23:18

Právě, jde o to, že vím kdo s tím jezdil a jakým stylem a jak se o auto staral. Strýc není žádný závodník a o auto se stará jako kdyby bylo jeho a jezdil s ním jen on od novoty. Je to výhoda proti těm na inzerátech, které mají sice 70 tis na tacho a i v servisce,ale skutecnost je jaksi jinde...
Taky by mě zajímalo jak to lze udělat,když si dle vin lze zjistit servisní historii auta a i KM a porovnat se serviskou??Dá se tomu v bazarech věřit?
Takže spolehlivost TDI PD je obdobná jakou u OI TDi? Mám ted OI TDi a mám na ní najeto 305tis a je pořád motorově ve výborném stavu...
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2010 23:18

motor 1.9 TDI je v Ječný 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 2. 2010 23:19

Už to není co bývalo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2010 23:20

tyjo ale nájezd 270tkm za 3 roky, to bych v Octě odjezdit nechtěl. Mi stačí 30tkm ... to je pomalu půlka roku strávená v autě :shock: :shock:
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2010 23:21

kšefty s příbuznejma jsou vždycky na ***** :-S
anonymni

Odeslat příspěvekod Orfeus83 4. 2. 2010 23:22

Ok děkuju za rady. Chtěl bych si Octu nějakej rok nechat, takže myslíte, že tento motor s 270tis, km ještě něco vydrží, když o něj bylo dobře pečováno?

A klasické TDi u starých octávek bylo z hlediska životnosti lepší než dněšní TDi PD?
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2010 23:23

jo, bylo, ale i tenhle při dobrém zacházení je v Ječný ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Orfeus83 4. 2. 2010 23:23

Není to kšeft s příbuznýma. Jen se zeptal zda nemám zájem, že na autech firmy pro kterou dělá končí leasing a je taková cena a stav. Auto znám dobře od novoty, jel jsem s nim a mám ho na očích...

Mám takhle "po strýci" i OI, byla s 250tis a je pořád ve vybornym stavu...
Orfeus83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jim 4. 2. 2010 23:27

jestli s tím bylo dobře zacházeno, tak se není čeho bát...

rotačka je spolehlivější, ale i PD je v současné době pořád super proti současným CR dieselům...
pro představu, PD má stejný blok a střeva (do 77kW) jako rotačka, jen hlava je kvůli odlišným vstřikovačům jiná... :-)
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 2. 2010 23:36

Orfeus83 píše:Není to kšeft s příbuznýma. Jen se zeptal zda nemám zájem, že na autech firmy pro kterou dělá končí leasing a je taková cena a stav. Auto znám dobře od novoty, jel jsem s nim a mám ho na očích...

Mám takhle "po strýci" i OI, byla s 250tis a je pořád ve vybornym stavu...

a jo, tak to potom jo 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 2. 2010 23:37

Dwenty maki nultynoj, puky sembi ypinoj. 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků