Nastartování auta po dlouhé odstávce

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 1. 2010 10:32

eLzyx píše:nejhůř jsou na tom asi Fábie - hlavně ty staré. Z výroby poddimenzovaný akumulátor (44Ah - to snad i některé notebooky mají silnější baterku :D ) a stejně tak poddimenzovaný alternátor, který díky dennímu svícení není schopen ani tu 44Ah baterku pořádně nabít. A ta mizerná stabilizace napětí životnosti baterie taky nepřidá.


Skoda, ze jsem nikdy nenechal fabku stat dost dlouho, abych ti mohl oponovat, ale i tak si mysllim, ze prehanis. Jinak felda nastartovala i po mesici na drc, motorka ma problem uz po 14dnech, po trech tydnech bez sance...ale ta ma jen 14Ah aku.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 9. 1. 2010 10:34

eLzyx píše:nejhůř jsou na tom asi Fábie - hlavně ty staré. Z výroby poddimenzovaný akumulátor (44Ah - to snad i některé notebooky mají silnější baterku :D ) a stejně tak poddimenzovaný alternátor, který díky dennímu svícení není schopen ani tu 44Ah baterku pořádně nabít. A ta mizerná stabilizace napětí životnosti baterie taky nepřidá.

to neni pravda, ja mam na notase 7,650 Ah :-P a to je veeelka baterka :-P
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 1. 2010 10:38

44Ah je celkem v pohodě.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 9. 1. 2010 10:41

Nemam pocit, ze by na tom fabie byla nejak spatne, ted jsem startoval po 4 tydnech a jediny co, tak piskal chvili klinak, pac na nem byla usazena a jiz sucha sul a podobnej sajrajt...
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 1. 2010 10:53

Kibitz píše:motorka ma problem uz po 14dnech, po trech tydnech bez sance...ale ta ma jen 14Ah aku.

Tak to s Jawou 350 jsem měl problém nastartovat jen po zimě. Přes léto i při delší odstávce se mi nestalo, že by byl problém nastartovat.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 1. 2010 14:57

UNO 1000 FIRE, chytalo i po 3 měsících,jen bylo nutný smést z volantu a předního skla pavučiny.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shoorty 10. 1. 2010 15:09

Moja fabia ked stala na firemnom parkovisku pred 3 rokmi cele leto, pokym som ju nedostal...tj skoro 4 mesiace... tak chytila na prve nastartovanie, jedine co bolo citit bolo to, ze kusok pomalsie potocilo starterom ale chytil, baterka v tom case nova este... za dalsie dva mesiace by to bolo skapate uz myslim... :)
...hátépé f čipu woe :D
...prassát f turbu, f metle, f dehtu, na hlínách woe :D
Shoorty
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 10. 1. 2010 18:19

MELLO píše:Z vaší zkušenosti nebo známých, příbuzných ( pokud možno ne JPP ), po jaké době se dá nastartovat auto bez předchozího dobití baterie? Baterie musí živit hodiny, alarm, rádio. Baterie před odstavením na 100%.

Samozřejmě záleží na venkovní teplotě.


me stala octavia tdi 2 roky pod dekou a jen byla na udrzovaci nabijece naskocila napoprve. sice chvili piskali ruzne dily na vetraku v motoru (asi prach) ale do minuty by nikdo nepoznal ze auto dva roky stalo. (2004-2006) nevim jak dnes s bioslozkou
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 1. 2010 18:20

Ani by neškytla 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 10. 1. 2010 18:21

MELLO píše:Podle mě jde o to, že moderní auta užíraji z baterky permanentně.


no auta ani tak ne ale alarm v milikach. jak prase zere sherlog a cokoliv s gsm modulem (nepocitam kretensky zapnute radio)

imho dele jak 6 mesicu soucasna produkce nevydrzi.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shoorty 10. 1. 2010 19:24

mlaskac píše:
MELLO píše:Z vaší zkušenosti nebo známých, příbuzných ( pokud možno ne JPP ), po jaké době se dá nastartovat auto bez předchozího dobití baterie? Baterie musí živit hodiny, alarm, rádio. Baterie před odstavením na 100%.

Samozřejmě záleží na venkovní teplotě.


me stala octavia tdi 2 roky pod dekou a jen byla na udrzovaci nabijece naskocila napoprve. sice chvili piskali ruzne dily na vetraku v motoru (asi prach) ale do minuty by nikdo nepoznal ze auto dva roky stalo. (2004-2006) nevim jak dnes s bioslozkou


2 roky bez pohnutia? To si siel niekde do ameriky ze to ostalo len tak bez vyuzitia... nepoviem polroka ale dva roky je celkom moc :)
...hátépé f čipu woe :D
...prassát f turbu, f metle, f dehtu, na hlínách woe :D
Shoorty
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 10. 1. 2010 22:21

Hlavně by mi bylo dost líto toho auta :hm Třeba u motoru, zůstane jeden válec ve "výfuku" a další v "sání", takže vzdušná vlhkost...
Jo a takový auto bych nekoupil, říct mi tohle majitel jako přednost, jak málo se s tím jezdilo.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadna3 11. 1. 2010 07:55

mlaskac píše:me stala octavia tdi 2 roky pod dekou a jen byla na udrzovaci nabijece naskocila napoprve. sice chvili piskali ruzne dily na vetraku v motoru (asi prach) ale do minuty by nikdo nepoznal ze auto dva roky stalo. (2004-2006) nevim jak dnes s bioslozkou

A neměla pak šišatá kola? Nevibroval z toho volant?
hadna3
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 1. 2010 08:26

Mně by odpojení baterky moc nepomohlo, a většině nových aut taky ne.
Vymaže se totiž z paměti nastavení škrticí klapky, a pak to nechce chytit, startér točí naprázdno i několik minut a pochybuju, že by to baterce po dlouhém odstavení kdovíjak prospělo (zvlášť v zimě).
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 1. 2010 11:41

I u ropáků?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků