Plné čáry

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Předjíždíte na plné (+ dvojité plné) čáře?
Nikdy, plná čára je zeď 43 %  26%  [ 43 ]
Pouze výjimečně na známeém úseku 80 %  49%  [ 80 ]
Řídím se heslem: přerušovaná čára - předjížděj ihned, plná čára - předjížděj opatrně, dvojtá plná čára - předjížděj velmi opatrně 39 %  24%  [ 39 ]
Celkem hlasů : 162

Odeslat příspěvekod King of Potato People 23. 12. 2009 18:36

kdyz vidim a neni tam krizovatka, tak jedu... a vlastne aj kdyz je tam krizovatka a vidim na obe strany, tak to fuknu.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 23. 12. 2009 19:34

Ono to taky záleží čím člověk jede. Když je to něco nadprůměrně zrychlující, dává to nové možnosti pro předjíždění. :-)
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 23. 12. 2009 19:42

Tak, tak... Se silnějším autem (byť i jen trochu nadprůměrným) jde bezpečně předjíždět jde na 95% úseků označených plnou/dvojitou plnou čarou i značkou "zákaz předjíždění".

ad čary: stejně jako ostatní předpisy ji respektuji bez vyjímky.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 23. 12. 2009 19:50

já si všiml, že už vlastně ani nevnímám, jestli tam je plná nebo přerušovaná...
jannnn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 23. 12. 2009 19:59

tak to já kolikrát raději nepředjíždím ani na přerušované...
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod siol.a 23. 12. 2009 20:02

-pb- píše:tak to já kolikrát raději nepředjíždím ani na přerušované...

Však přerušovaná není záruka možnosti předjíždět...stejně jako plná čára není značka toho, že se nedá nebo to je nebezpečný. ;-)
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 23. 12. 2009 20:07

to je pravda, na druhou stranu jsem ale disciplinovaný řidič a na plný předjíždím jen v krajní nouzi, či sebeobraně 8-)
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod R.F. 23. 12. 2009 21:28

Tak ja se orientuju hlavne podle toho jestli vidim a muzu bezpecne predjet...a jaka je tam cara uz nejak ani nevnimam...:)
Vzhůůůru modrobílé šály...!!!
R.F.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 24. 12. 2009 02:02

Přesně tak jde o posouzení.. Do zatáčky nebo před horizontem předjíždí jen trubka, co nejede na jistotu. Ale to neznamená, že přes plnou nebo přes dvojitou plnou se nedá předjíždět.. Plná se předjíždí z mých zkušeností celkem bežně, dvojitá plná ale jako by byla pro řidiče svatá.. Dlooouho jsem neviděl někoho takhle předjíždět, naposledy to byl nějakej mladík s obstarožnim BMW, však vám se asi zobrazí ten obrázek řidiče, kterého mám na mysli.. Když ale proti nic nejede nebo jede jedno auto v pravém a za ním prázdno, tak předjíždim také. Na silnici lidé dělají často nebezpečnější věci..
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 12. 2009 09:15

Tak dvojitá plná má pro spoustu řidičů takový hodně silný psychologický efekt a podvědomě se bojí přes ní předjíždět. Já osobně když na dvojité předjíždím, tak se stydím o trochu víc, než na jednoduché. Jinak na spoustě míst z mého hlediska je plná úplně zbytečně, i když asi z pohledu toho konkrétního místa, delšího časového horizonru a událostí tam ne.

***** to sem se rozepsal. 8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 24. 12. 2009 09:27

MELLO píše:Tak dvojitá plná má pro spoustu řidičů takový hodně silný psychologický efekt... Já osobně když na dvojité předjíždím, tak se stydím o trochu víc, než na jednoduché....

:D
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 24. 12. 2009 13:25

MELLO píše:Tak dvojitá plná má pro spoustu řidičů takový hodně silný psychologický efekt a podvědomě se bojí přes ní předjíždět. Já osobně když na dvojité předjíždím, tak se stydím o trochu víc, než na jednoduché. Jinak na spoustě míst z mého hlediska je plná úplně zbytečně, i když asi z pohledu toho konkrétního místa, delšího časového horizonru a událostí tam ne.

***** to sem se rozepsal. 8-D

Souhlas. Nehledě na to, že na dvojité plné bývají častěji, možná skoro vždy zákazy předjíždění. Na plné jak kdy...
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 12. 2009 13:29

A navíc dvojité plné jsou většinou na rovných a přehledných úsecích, kdy proti vedou 2 pruhy, takže když nic nejede, nebo jede jen auto v pravém proti, tak se předjíždí pohodově. 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 24. 12. 2009 13:32

Weeper píše:naposledy to byl nějakej mladík s obstarožnim BMW, však vám se asi zobrazí ten obrázek řidiče, kterého mám na mysli..

Mě? 8-D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 12. 2009 13:39

Potrefená husa... :kuk:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků