Povinné ručení - pojistník odlišný od majitele

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 19:41

Pokud tu tenhle dotaz již je, tak se omlouvám, ale nenašel jsem.
Otec mi přenechá do užívání svůj starý vůz, protože si koupil nový. Nemáme ale zájem přepisovat majitele na městském úřadě, protože přepis by stál 5 tisíc a u vozu předpokádám životnost max. 3 roky (odhadní cena vozu je nějakých 16 tisíc). Vzhledem k možnosti převodu bonusu na mě a protože chceme oddělit pojistky mám následující dotaz: Otec zůstane majitelem vozu, ale povinné ručení uzavřu já, a všechny další bonusy/malusy už půjdou za mnou - já to možné? Je na to potřeba nějaká darovací smlouva, smlouva o zápujčce, etc.? A hlavně - v případě způsobené škody, bude tato hrazena pojišťovnou, i když je pojistník odlišný od majitele vozu a zároveň neovlivňuje bonus původního majitele?
Díky
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 11. 9. 2009 19:45

no problem
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 19:58

Dík, ale je na to potřeba napsat nějaká bumážka? (paní co pojišťuje tátu je asi Ruska či co a popravdě, vůbec jí po telefonu nerozumím, a to mám z ruštiny maturitu :-D)
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 20:10

pojisti se jinde.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 20:18

Jinde mi nedaj 112 měsíců bonus za bezeškodní průběh.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 11. 9. 2009 20:26

Počkej, jestli čekáš, že když ty pojistíš auto, který je psaný na otce a tím pádem jeho bonusy přejdou na tebe, tak se pleteš! Bonusy jsou na člověka a ne na auto... jestli to je jinak, tak se omlouvám, ale píšeš to dost zmatečně a je pátek večer...
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 20:27

pak záleží na tobě, co si vybereš. a proč nedaj? proč by nedali od roku 2000? teda a proč by měli vlastně? majitel je třeba Santa klaus, ty jsi pojistník a platíš pojistku. je to zcela v pořádku. a jestli jsi nikdy neměl auto, jedeš si bonus/malus od začátku. I když se dá narazit na super nabídku, já ted o víkendu objednávám www.nejpojisteni.cz nabízejí pojistné, jako kdybych měl max bonus.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 20:37

maxie píše:Počkej, jestli čekáš, že když ty pojistíš auto, který je psaný na otce a tím pádem jeho bonusy přejdou na tebe, tak se pleteš! Bonusy jsou na člověka a ne na auto... jestli to je jinak, tak se omlouvám, ale píšeš to dost zmatečně a je pátek večer...

česká pojištovna prý nabízí nějaký takový podivné zvýhodnení. "když je někdo v rodině s nějakým bonusem, nový pojistník z rodiny získává ten samý". někde se tu o tom kecalo. nicméně, , mno, ..., mně CP není sympatická...
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 20:43

audis píše:česká pojištovna prý nabízí nějaký takový podivné zvýhodnení.


Jo, to je přesně ono. Já mám k použití služební auto, jenže to nesmí použít 3. osoba. Tj. přítelkyně tím autem jezdit nemůže a potřebujem vozit holku na tréninky. Čili hodí se mi to auto zadarmo přenechané, ale protože já si povinné ručení nikdy neplatil, platil bych PR drahé. ČP nabízí darování bonusu až na 3 lidi v rodině, ale rád bych věděl, jestli nebude problém v tom, že majitel vozu zůstane Franta Flinta a pojistník bude Lojza Flinta. Ta ženská z pojišťovny mi říkala, že si máme napsat nějaký papír, tak se ptám, jestli není na netu nějaký vzor.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 9. 2009 20:57

http://www.nejpojisteni.cz/ kupodivu to vychazi bez bonusu jako s max. bonusem (aspon u mne), nevim, jestli v tom neni bouda. Jinak bych to bud nechal pojistene, jak to je a neboural, nebo pokud otec potrebuje bonus na nove auto, tak se proste neda pouzit jinde (leda ta CP, ale to je taky naprd, pokud nabouras - prijdete o bonus oba :-P )
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 21:07

jarda: ano, vypadá to jak píšeš. výpočet pojistného vždy počíta jakoby s max. bonus. prý mají nějakou hromadnou cosi. ověřoval jsem to emailem u jejich obch. zástupce, zda to není fake, prý ne. Já to přes net objednám, přijde mi domu smlouva se složenkou, prostuduju ji a když na nic nenarazím zlého, zaplatím.

citace tvoje: (leda ta CP, ale to je taky naprd, pokud nabouras - prijdete o bonus oba :-P ) ------ to nevím, jak to u ČP chodí.

fatman: já klidně mužu pojistit tvoje auto! pojistitel může!!!!!!!! být jiný než majitel nebo provozovatel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ČP - darování bonusu si zjisti na jejich stránkách kur.va. až pak kdyžtak klad dotazy. mají tam o tom info na svých stránkách. nebo pošli dotaz na jejich obchodníka. to je to tak těžký?
Naposledy upravil audis dne 11. 9. 2009 21:12, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 21:08

Ne-e, to by mělo fungovat tak, že pojistky jsou už nezávislé - já teď dostanu bonus a když nabourám, tak bonus otci zůstane a mně se sníží.
Budu tam holt muset zajít po neděli osobně a zeptat se tam někoho rovnou, co po mně chtěj za papír.

audis: Poslal jsem mail už ve středu a ta baba je tatar nebo kazach, nevím :D Mailem mi neodpověděla a po telefonu jsem zas nepochopil jí ji . Tak jsem se chtěl zeptat, jestli má někdo podobný případ, domnívajíc se, že od toho fóra jsou. Ano na http://www.ceskapojistovna.cz/pov-bonus.html je napsáno to co už vím, že bonus dostanu, ale není tam, jestli může auto pojistit na sebe někdo, aniž by to bylo přepsáno. Bohužel pojišťovny jsou takový kuy, že tě pojistí, inkasují prachy a až má dojít na plnění, najdou si nějakou kličku.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 21:15

fatman: já tě nechápu. chceš PR od rusky nebo od České? a jestli ruska pracuje pro Českou, tak si myslím, že 1) nemusíš nikam chodit, dotazy a papíry nejspíš stáhneš přes net a jejich stránky 2) tohle je práce rusky, jakožto obchodního zástupce, která pak má provizi z tvé smlouvy. když chceš dělat gratis práci za ni, budiš, pak je ruska lucky woman > money bez práce:-)

a jestli nepracuje pro českou, pak se musíš rozhodnout sám, co zvolíš. nechápu, proč to řešíš zde a ne s ní. já tu tvoji obchodnici neznám.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 11. 9. 2009 21:21

Nic, zapomeň na to. Kdybych si ty formuláře mohl stáhnout přes ČP (resp. bych věděl jaké), tak to udělám. Jen jsem se chtěl ujistit jak to je (a proto jsem se ptal, zda někdo neřešil tutéž situaci), než se budu plácat na pojišťovnu a brát si půl dne volna z práce, aby mě pak vyrazili, že to takhle nejde a mám si donést já nevím notářský ověřený papír, že mi tata to auto nechává, ale nebudem ho přepisovat.
Dobrou noc.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 21:21

fatman: seš blbej nebo neumíš číst?
z http://www.ceskapojistovna.cz/pov-bonus.html
Kód: Vybrat vše
Řidičem/nejlepším řidičem se rozumí pojistník, který již má uzavřeno povinné ručení u České pojišťovny.


já klidně mužu pojistit tvoje auto! pojistitel může!!!!!!!! být jiný než majitel nebo provozovatel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


chceš důkaz že mi nevěříš? tak si představ tuhle praxi, KTERÁ ANI JINAK NEJDE, PROTOŽE JINAK VOZIDLO NEZAREGISTRUJEŠ: koupím si nějaké auto, a nejdřív musím jít na evidenční prohlídku na STK (ne vždy je nutné), PAK ZAJÍT NA POJIŠTOVNU A SJEDNAT NA SEBE ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ A PAK TEPRVE ZAJÍT NA UŘAD PŘEVÉST VOZIDLO. uřad bez nové pojistky vozidlo nepřeregistruje. a jestli já si zlámu hnátu den po sepsání pojistky a na úřad na přepsání se nedostavím, tak tak mohu jezdit (na puvodního majitele) do konce života.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků