Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 6. 2009 15:05

Mně žere báwo ve městě taky 10l, takže těch 12-15 u benzínu je klidně možných.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 6. 2009 15:10

Já bych teda taky řekl, že na tak krátkou vzdálenost ta spotřeba není nijak mimořádná.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 4. 6. 2009 17:41

Já bych si za kilo natankoval a vyjel za město...
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod hill68 5. 6. 2009 19:16

MirecBA píše:moj diesel ma na 3km v zime cca 10l, teraz v teple cca 7l. Benzin 1.6 v zime cca 12l a viac. V lete okolo 7l. Skus filtre, sviecky. Motor ma dobry zvuk ? Tah ? Vse o.k, len spotreba sa ti nezda ?


Presne tak...
Vymenene sviecky aj olej aj filtre aj rozvody, tah dobry, motor ma pravidelny chod len je subjektivne hlucnejsi. Pred nedavnom som bol na MOT (britska obdoba STK) a emisie vysli v pohode v limitoch, chlapik v servise povedal, ze motor je OK, som sa na to pytal specialne... Len ta spotreba - nevim nevim :hm
Co sa tyka tej zimnej spotreby, tak suhlasim, co som sa pytal po znamych, tiez tak udavali, ako sa spomina vyssie, len mne to vychadza viac.
Mozno problem s karburatorom?
hill68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 5. 6. 2009 21:10

Máš tam palubní komp? ukazuje ti okamžitou spotřebu?
Nastav na rovině ustálenou 90km/h a mělo by to být kolem 5l. Udělej si výlet mimo město, projeď ~200km volným tempem a zase dotankuj u stejnýho stojanu po hrdlo (pokud nemáš On Board Computer) a mělo by to být kolem 7l. Tvoje spotřeba po městě je hrozně vysoká. Já jsem trávil jistou dobu v Brně a denní dojíždění Kr.Pole - Slatina mi brala 2l Vectra v automatu něco přes 10l v obsazení 4 lidí...
Neznám MOT, ale předpokládám, že podobně jako STK je zajímají především emise a ne třeba komprese a já nevím co. Začal bych stavem motoru (spotřebou oleje, čistotou oleje první 1-3kkm, jestli není olej v chladiči nebo voda v oleji...).
Taky bych prověřil výkon motoru, akcelerace 0-100 za ~12sec a max rychlost ~180. Může být problém s přípravou směsy (karbec, těsnost sání...)

Každopádně tvoje spotřeba je hodně vysoká, měla by být max. 10l/100km (rozjezd co 100m...)
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod midlum 6. 6. 2009 05:15

hill68 píše:
MirecBA píše:moj diesel ma na 3km v zime cca 10l, teraz v teple cca 7l. Benzin 1.6 v zime cca 12l a viac. V lete okolo 7l. Skus filtre, sviecky. Motor ma dobry zvuk ? Tah ? Vse o.k, len spotreba sa ti nezda ?


Presne tak...
Vymenene sviecky aj olej aj filtre aj rozvody, tah dobry, motor ma pravidelny chod len je subjektivne hlucnejsi. Pred nedavnom som bol na MOT (britska obdoba STK) a emisie vysli v pohode v limitoch, chlapik v servise povedal, ze motor je OK, som sa na to pytal specialne... Len ta spotreba - nevim nevim :hm
Co sa tyka tej zimnej spotreby, tak suhlasim, co som sa pytal po znamych, tiez tak udavali, ako sa spomina vyssie, len mne to vychadza viac.
Mozno problem s karburatorom?

Problém s karburátorem určitě ne,žádný tam není,je to vícebodové vstřikování.Ten motor je už téměř veterán,začal se vyrábět na podzim roku 95 do první generace Megane.Má 66 kW a vždy vynikal nízkou spotřebou.Když mu člověk odpustí neotesaný,hlučný běh,je to agregát jednoduchý a spolehlivý.Ta spotřeba je nesmysl.I ve městě se musíš dostat na max.9 litrů a i to je myslím dost.Za 40 tis.km mám průměr 7.3 a také jezdím denně do práce.Musíš na diagnostiku a to co nejdříve.
midlum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 6. 6. 2009 08:13

No mě tam ten karbec taky neseděl, ale když to napsal, tak jsem to bral jako hotovou věc.
S ohledem na to, se přikláním k diagnostice (pokud nepřevýší zůstatkovou hodnotu vozu...).
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod puck 6. 6. 2009 09:28

goes píše:ja mam 188 cm a za sebe sem si bez kopani do predni sedacky, nebo mlaceni hlavou o cokoli sedl v klidu.


tak to potom tych 188cm mas aj s parohami :-) :twisted:
puck
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 6. 2009 11:46

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 6. 2009 12:08

puck to je nejaka novinka? to je spis suche konstatovani dlouhodobe znameho faktu :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 1. 7. 2009 16:17

Máte otvor pro klíč u dveří řidiče zakrytý krytkou nebo volný? Údajně by tam měla být krytka, já ji tam nemám..M3 Expression. Díky
glock69
Nováček

Odeslat příspěvekod odklizec 1. 7. 2009 21:37

Ja mam vsechny otvory na klice zakryte. Ale mam Dynamique.
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 7. 2009 09:07

Pokud máš kartu, nepotřebuješ klíč.. pokud nepotřebuješ klíč, měl bys mít všechny otvory zakryté..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 2. 7. 2009 09:21

No pokud mas kartu a dojde ti v ni baterka, pak soucasti karty je i schovany klic ;) U Dynamique vim, ze jsou jine klicky dveri, tak mozna ze to kryti je jen soucasti vyssi verze?
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcat999 12. 7. 2009 09:37

Tak jsem do 5-dvéře sednul tuhle v salonu: Vpředu luxus, jen chatrněšjší madlo dveří, hodně vzdušnej interiér, vzadu málo místa sotva sem se vešel sám za sebe- 185cm. V Cliu mi pak přišlo, že je vzadu víc místa. Renault udělal velkej skok, řek bych. :tleskani
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků