Renault Megane III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod odklizec 18. 5. 2009 15:09

Ja nevim, tady se porad resi, jak je v MIII malo mista a jak neni vhodny pro rodinu. Pokud clovek nepocita, ze to auto bude mit do 18 roku kazde ratolesti (ale klidne 15), pak si myslim ze pri dvou detech je tam mista habakuk. 3 uz by se tam pravda popraly. ale to v kazdem aute teto kategorie. Nikdo mi nenamluvi, ze v nejakem jinem aute teto kategorie to bude o tolik lepsi. Vzdy to bude neco za neco. Bud maly kufr, nebo malo mista jinde.

Ja jsem narostl pomerne slusne a kdyz ridi manzelka a ja jsem vzadu s deckem, mam mista na rozdavani. A stejne je to naopak. Takze pokud nekdo chce v MIII vzadu vozit 3 dospele lidi, ma urcite problem. Ale pro dve deti do 10 let, nebo dospeleho s ditetem podle mne zaden problem (s pohodlnou rezervou).

A ted z jineho soudku, dootaz na dalsi majitele MIII. Nedavno jsem se rozhodnul zavezt auto na mycku (predtim se mylo rucne doma, kdyz byl cas), ale jeste nez jsem zajel dovnitr jsem zjistil, ze nesundam antenu ;) Proste nejde a nejde. Silou to samozrejme zkouset nechci. Tak nez skocim do servisu, zeptam se mistnich majitelu, jak jsou na tom s antenou oni? Jde vubec sundat? Podle mne by mela jit, ale mi teda nejde ani omylem.
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 18. 5. 2009 15:12

odklízeč: zkus si sednout do Kii Ceed,nebo VW Golf,budeš překvapen o kolik víc místa v těchto autech je oproti MIII
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod odklizec 18. 5. 2009 15:28

Ja jsem prave vybiral mezi Ceedem a MIII, v obou jsem sedel a nakonec jsem koupil MIII. Pravda, z Kie se mi lip vystupovalo. V MIII pri vystupovani obcas haxnou zavadim o dvere. Co se tyka sedeni vzadu jsem fakt nevidel problem ani v jednom. Ale ze by bylo v Ceedovo nejak extremne vic mista oproti MIII, to asi ne.
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 18. 5. 2009 15:32

No extrémně možná ne,ale rozdíl je patrný...
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2009 15:40

Ondra: uprimne, aby te stval prostor pro hlavu v aute, kde vpredu sedi dospeli a vzadu deti, tak ty deti musi mit tak 15 roku a vice, do te doby meri vice jak 180 cm naprosto vyjimecne a do 180 cm neznam 5D hatchback, kde by byl jakykoli problem s mistem nad hlavou.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tommy100 18. 5. 2009 19:53

odklizec píše:Ja jsem prave vybiral mezi Ceedem a MIII, v obou jsem sedel a nakonec jsem koupil MIII. Pravda, z Kie se mi lip vystupovalo. V MIII pri vystupovani obcas haxnou zavadim o dvere. Co se tyka sedeni vzadu jsem fakt nevidel problem ani v jednom. Ale ze by bylo v Ceedovo nejak extremne vic mista oproti MIII, to asi ne.


Ven oktávku...myslím lepší kvalita, lepší auto :-)
"sněhulák" - Fabia Combi Ambiente 1.4TDI/59 Kw (9/2007)
Škoda 100L (5/1970)
VW Caddy 1.6TDi (12/2010)
Tommy100
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 18. 5. 2009 20:24

myslím, že už vzal megana ;-)

jinak koukal jsem, že už je v ceníku 1.4 TCe od 385tis., což není nezajímavý...
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Tommy100 18. 5. 2009 20:49

aj, tak to potom jo...no, ale nevypadá špatně :D
"sněhulák" - Fabia Combi Ambiente 1.4TDI/59 Kw (9/2007)
Škoda 100L (5/1970)
VW Caddy 1.6TDi (12/2010)
Tommy100
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 18. 5. 2009 22:18

Tommy100: Jo Octavka byla taky chvili ve hre, protoze jsem na ni byl zvykly. Jenze Octavka s vybavou jako mam v MIII by byla jina palka. Nene, momentalne jsem se svym rozhodnutim velmi spokojeny. Prostor zatim fakt neresim (jedno male dite), auto vypada a jezdi dobre, co vic potrebuju? ;)
odklizec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 19. 5. 2009 06:30

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 19. 5. 2009 13:18

goes píše:Ondra: uprimne, aby te stval prostor pro hlavu v aute, kde vpredu sedi dospeli a vzadu deti, tak ty deti musi mit tak 15 roku a vice, do te doby meri vice jak 180 cm naprosto vyjimecne a do 180 cm neznam 5D hatchback, kde by byl jakykoli problem s mistem nad hlavou.

Když už kupuje člověk auto nižší střední,tudíž ve většině případů rodinné,nevidím důvod proč kupovat takové,do kterého se neposadí pohodlně 4 dospělý-tj. 4 osoby se 180cm
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2009 13:30

Ondras85 píše:
goes píše:Ondra: uprimne, aby te stval prostor pro hlavu v aute, kde vpredu sedi dospeli a vzadu deti, tak ty deti musi mit tak 15 roku a vice, do te doby meri vice jak 180 cm naprosto vyjimecne a do 180 cm neznam 5D hatchback, kde by byl jakykoli problem s mistem nad hlavou.

Když už kupuje člověk auto nižší střední,tudíž ve většině případů rodinné,nevidím důvod proč kupovat takové,do kterého se neposadí pohodlně 4 dospělý-tj. 4 osoby se 180cm


naopak si rikam, proc vubec neco takoveho sledovat, kdyz vyuziti tohoto parametru je v rovine ryze teoreticke. Napr. vezmu si mne. Jsme dva, budeme dejme domu 4. 2+2. Pros caskrys resit, zda si vzadu pohodlne sedne nekdo s vyskou 180 cm nebo ne? takova jizda nastane ciste teoreticky a v dobe dalsich 5-10ti let o tom notne pochybuju.
A uprimne receno, kdo si vybira hatchback nizsi stredni jako rodinne auto pro 4 dospele, pak at to resi, ale takovych buec opravdu malo. Uz proto, ze drtiva vetsina naroda ani tech 180 cm nemeri. Takze proc resit, ze je nekde pro nekoho s vyskou 185 cm tesno.
anonymni

Odeslat příspěvekod rousini 19. 5. 2009 14:53

odklizec: jakou máš motorizaci?
já objednal 1,6 100k, ale mám strach že to bude:
a) lenochod
b) v opačném případě chlastat aspoň 8l průměr

Jinak prostor vzadu je bez debat na dnešní poměry mizerný, ale s rukou na srdci průměrný auto najezdí 88% s jenou osobou, 10% ve dvou a zbylá 2% full...
taková i30 je prostorem Mercedes.
Prostor vzadu má z mého pohledu mnohem menší váhu než velikost kufru, kterou využiju 2x do roka.

Ještě doplním ceník FIAT (1,4T-Jet za dobrý prachy...): http://www.fiat.cz/dokums_dokumenty/cz198_bravo_111.pdf
rousini
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 19. 5. 2009 15:56

Málo místa na zadních sedadlech a velký kufr? To se musel Renault inspirovat v ČR - podívali se jaké je tu nejprodávanější auto v té třídě a nastavili podobný koncept.. :D

U rodinného auta bych to neřešil - když má dítě přes 180cm, tak má už jít z domu.. nebo se bojíte, že na těch zadních sedačkách skončíte vy? 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 19. 5. 2009 21:33

Ondras85:
Musim souhlasit s goesem. Ja pod pojmem rodinne auto rozumim auto pro rodice a deti. MIII neni typickym prikladem rodinneho auta a uz vubec ne pro velkou rodinu (vic jak 2 deti). Navic "detma" rozumim opravdu deti s vekem do 10 let. Pro ne je podle mne v MIII mista opravdu dost. A znovu opakuju, ze i pro dospelou osobu a dite v sedacce. Ja jsem napriklad v situaci, ze mam necely pulrok stare dite a pokud by bylo nekdy v dohledne dobe dalsi, MIII mi bude pohodlne stacit do 10 let veku. Ale uprimne receno, nepocitam, ze to auto budu mit 10 let ;)

rousini:
Mam 1.6 110k. Kdyz jsem auto objednaval, tak jsem nejdriv objednal 100k verzi (Expression), ale pak se mi asi za tyden rozlezelo a zmenil jsem objednavku na 110k s 6 stupnovou prevodovkou (Dynamique) ;) A musim rict, ze to bylo spravne rozhodnuti. Fakt netusim jake je odstupnovani 5 a 6 stupnove varianty, ale 6 stupnu je skvela vec jak ve meste tak i mimo. Zejmena ted, kdyz mame v CR i SR ve meste 50ku. Bez problemu jezdim po meste na 4 nekdy i 5. Ve meste je spotreba samozrejme vetsi nez mimo mesto. Jezdim pravidelne trasu Zilina - Ostrava, coz je pomerne kopcovita trasa a delam to pod 6 litru. Ve meste si to samozrejme tech 7-8 vezme. Ja toho po meste az tak moc nenajezdim, takze presne cisla ti bohuzel nedam. ZA je male mesto a vsude kde potrebuju byt jsem do 10-15 minut. Takze to jsou vylozene kratke trasy samy kruhac a svetla. Spotreba je tim padem urcite vetsi, ale radeji na to moc nekoukam ;)
odklizec
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků