Přesunuto: Skoda SuperB 2.8 V6 - spotreba a tempomat

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 09:12

Kdyz mam na tempomatu nastaveno 200km/h nedostanu se spotrebou pod 18l/100km benzinu. Takze se mi obcas stane, ze z Prahy do Brna mi to trva az hodinu a pul, nebot musim zastavit na benzinove pumpe. Mate tip, jak pri stejne rychlosti snizit spotrebu?
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 5. 2009 09:13

mh takze ti to sezre 36 litru benzinu, takze ti doporucim nacepovat pred cestou
anonymni

Odeslat příspěvekod zale 15. 5. 2009 09:14

a nebo jet podle predpisu..
(pri prumerne rychlosti 135 km/h to vezme 1:29 hod. s nizsi spotrebou)
Naposledy upravil zale dne 15. 5. 2009 09:27, celkově upraveno 2
zale
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 5. 2009 09:17

Vynechat na pumpe kafe a svacinu? :mrgreen:
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 09:23

Mam elektricky sklopny vnejsi zrcatka, takze kdyz je sklopim pred jizdou, tak usetrim cca 0,5 l benzinu - to jsem nekolikrat vyzkousel. Ale to nestaci...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 15. 5. 2009 09:25

Jezdi an tempomat 250, usetres, vem si, ze benzin nestihne tyct tak rychle, takze i kdyz pojedes rychleji, urazis to rychlejsi, tak protece stejne benzinu.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brus 15. 5. 2009 09:30

W164 píše:Mam elektricky sklopny vnejsi zrcatka, takze kdyz je sklopim pred jizdou, tak usetrim cca 0,5 l benzinu - to jsem nekolikrat vyzkousel. Ale to nestaci...


správně, na dálnici jsou stejně zrcátka k hovnu.
Spotřeba půjde dolů když to odlehčíš, takže rezerva a příslušné nářadí pryč. ideálně i zadní sedačky ven. pořídit užší gumy. a věřím že se to na takových 17 dostane.. a to už se vyplatí !
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 09:35

Brus píše:
W164 píše:Mam elektricky sklopny vnejsi zrcatka, takze kdyz je sklopim pred jizdou, tak usetrim cca 0,5 l benzinu - to jsem nekolikrat vyzkousel. Ale to nestaci...


správně, na dálnici jsou stejně zrcátka k hovnu.
Spotřeba půjde dolů když to odlehčíš, takže rezerva a příslušné nářadí pryč. ideálně i zadní sedačky ven. pořídit užší gumy. a věřím že se to na takových 17 dostane.. a to už se vyplatí !


...koupi novych steracu, jsem odstranil i kridelko na steraci pred ridicem...sice uz tak dobre v desti nevidim, ale zase par gramu plastu nevozim zbytecne...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod Totalschade 15. 5. 2009 09:45

v tom pripade se doporucuju pred jizdou poradne *****. nekdy to da i kilo
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 09:52

Totalschade píše:v tom pripade se doporucuju pred jizdou poradne *****. nekdy to da i kilo


...ja vim, ale kdyz uz nejim a nepiji, tak je mi spatne a jsem nervozni a prece jenom udelat chybu pri 200km/h neni totez, jako kdyz se loudam 180km/hod nekde v kopecku...

Zkousel jsem i strategii "dvakrat do boxu" s tim, ze jsem vezel jen minimum paliva a 2x tankoval, ale spojeni s CCS terminalem zabralo asi 2x2 minuty a to uz jsem nedohnal...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod TommyEngelo 15. 5. 2009 09:58

Tak nastav tempomat na 160 a spotřeba bude kolem 10-11 :oboze
Já jsem s tím autem už najezdil hooodně km, a spotřebu jsem při jakýmkoliv jízdním stylu dokázal udržet do 16....

Stejně nechápu, jak můžeš na D1 udržet 200, já mám věčně zdržování s předjíždějícíma kamionama a slabšíma autama, tak jsem rád tak za 150 :hm
Škoda Octavia Combi 1.6FSI Elegance (2006)
Volkswagen Golf VI 1.2TSI Highline (2009) na cestě!
Škoda 100L (1970)
TommyEngelo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brus 15. 5. 2009 10:03

W164 píše:
...koupi novych steracu, jsem odstranil i kridelko na steraci pred ridicem...sice uz tak dobre v desti nevidim, ale zase par gramu plastu nevozim zbytecne...


ty stěrače.. to bylo fikané - respekt !

doufám, že nemáš puštěnou klimu, rádio... to by byla hodně začátečnická chyba !!
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Řepík 15. 5. 2009 10:03

no ty krávo, to je zase téma... :oboze
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 10:04

TommyEngelo píše:Tak nastav tempomat na 160 a spotřeba bude kolem 10-11 :oboze
Já jsem s tím autem už najezdil hooodně km, a spotřebu jsem při jakýmkoliv jízdním stylu dokázal udržet do 16....

Stejně nechápu, jak můžeš na D1 udržet 200, já mám věčně zdržování s předjíždějícíma kamionama a slabšíma autama, tak jsem rád tak za 150 :hm


...samozrejme, ze to ruzne kombinuji...ale udrzet idealni stopu (to se v posledni dobe nejvice osvedcilo) mezi kamionem v pravem pruhu a svodidlem neni vzdy jednoduche a to hlavne vyjezdy, protoze nevidim, co zdrzuje kamion a casto se nemohu rychle vratit do leveho popr. musim pokracovat i nekolik kilometru v odstavnem pruhu...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod W164 15. 5. 2009 10:08

Brus píše:
W164 píše:
...koupi novych steracu, jsem odstranil i kridelko na steraci pred ridicem...sice uz tak dobre v desti nevidim, ale zase par gramu plastu nevozim zbytecne...


ty stěrače.. to bylo fikané - respekt !

doufám, že nemáš puštěnou klimu, rádio... to by byla hodně začátečnická chyba !!


...nepoustim je, ale jsou tam, takze mne to vadi...kdyby sli tak odstranit tak, jak jsem to udelal s temi gumovymi koberecky, taky bych je nevozil...
W164
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků