O1 1.8T - studený start

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 3. 2009 09:10

lachim999 píše: Problem bude asi v pouzivanem benzinu. Myslim, ze casem se klapka proste zanese tak jako tak, ale urcity vyber benzinek to chce. Neni potreba vzdy brat Shell, ale rozhodne nebrat v Makru nebo Tescu :-D

Lachim999


Je si treba uvedomit, ze dnesni auta nemaji karburator. Pres klapku tedy palivo nejde.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 3. 2009 09:13

MartinRS píše:Tak závada zřejmě odstraněma.......škoda že už tu nikdo nepíše jak to u každého z vás dopadlo.....:.-)

No tys toho taky rekl hodne...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod MartinRS 20. 3. 2009 10:38

Knečně myslel jsem že si tu píšu sám :-)))))

nakonec přes všechno co jsem psal byl vadný ventilek odvzdušnění odvětrávání.....

objednací číslo dílu ve škodě na 1.8T AUM ARX AUQ AGU je 035103245A stojí 230kč a výměna tak na 15minut......sebemenší netěsnost a dělá to přesně jak popsal žíža a ostatní.....včetně našeho vozu :-)))
Martin.
MartinRS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žíža 20. 3. 2009 20:43

MartinRS: kde přesně ten ventilek odvzdušnění je ? popiš to podrobněji a jak jsi zjistil, že je vadný ? hlásilo to někde nebo to bylo opticky vidět ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 20. 3. 2009 20:53

Jinak já to neřešil, během roku to nedělalo, ani ve velkých mrazech ne, takže jsem si na to kolem té nuly venku zvykl a dával bacha. Loni jsem měnil na jaře svíčky a teď během zimy se mi to stalo tak 2-3x, jinak nic, takže jak kdysi někdo psal že mu svíčky pomohly, tak mi snad taky, alespoň tak na 90%. Takže víc se o to nestarám a jezdím klidně dále :-)
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinRS 23. 3. 2009 08:38

Ahoj všem...

žíža psal jsem ti sz ale v poho reaguješ sem :-))))nejdou mne tady přiložit fotky ????jinak bych dodal dokumentaci......
závadu jsem hledal 3roky co máme auto...a jediné co občas napsalo ten pokles tlaku turbo klapka ..a řikám to bude tím musím najít unik ale to se blbě hledá že....vyměnil jsem toho dost a i z mého prohazoval věci kolem atd....a chodil jsem přesně kolem toho místa co je ventilek ale myslel jsem že to je jen spojka....až na popud známého že to řešil a že tam v tom místě je ventilek a že po nějakých km hold odejde atd.....tak si řikám no rovnou koupím a pohom rozeberu ....vyplatilo se protože po demontáži na 1 pohled vadný....uvavená pružinka klapky ventilku jednou dolehla jednou ne ale hlavně netěsnila upvně dokonale.....
tato věc má za následek spotřebu oleje a také když propouští tak to odnesou hadičky kolem olej je na ně agresivní!!!!!a hlavně to cukání za studena..nasává to nenaměřený vzduch a jednotka neví :-))))
MartinRS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka__S 26. 3. 2009 12:37

Martin RS: jestli můžeš, tak to umístění prosím nějak blíže specifikuj. Občas se nám to na 1,8T také stane.
Octavia II RS 2,0 TFSI
Jirka__S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 26. 3. 2009 14:13

Jj, připojuji se k prosbě o specifikaci a lokalizaci ;-) kdyžtak jestli máš k tomu nějakou fotofokumentaci, tak ti mi to dej do mailu maxie@centrum.cz
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 29. 3. 2009 18:55

Tady je fotka ventilku od MartinRS (plná velikost na odkazu)
http://www.zizanet.com/auto/ventilek18t.jpg

Obrázek
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A.mroz 15. 12. 2009 20:22

Tak co kuci? Zkousel to nekdo opravit? Funguje vam to? Bylo to tim ventilem?
Jinak mohu potvrdit stejny problem u meho 1.8T Quattro Audi TT. Pri studenem startu kucka cca 20s nez se srovna a pak vse OK.
A.mroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michajel1 15. 12. 2009 21:26

Možností je veľa čo by to mohlo byť, tak prispejem. Podobnú závadu mala kolegyňa na Thalií. Keď to naštartovala studene tak auto sa nechcelo rozbiehať len cukalo. Objavovalo sa to nepravidelne a cez leto nie. Auto cukalo aj napr. keď bolo treba z nejakej ustálenej rýchlosti náhle zrýchlit. Po návštevách všetkých možných servisov, sa prišlo na to, že bola vadná indukčná cievka. V práci sme ju aj potom rozobrali a vnútri mala celkom vyhoretú izláciu. Servisák spravil na vymenenú cievku nový držiak tak aby bola kúsok ďalej od motora.
michajel1
Nováček

Odeslat příspěvekod Vitorio 15. 12. 2009 22:28

No tak já zatím čekám, kdy se mi to zase projeví. Loni jsem měl úplně stejné příznaky a letos sice mrzne, ale zatím jsem v pohodě. Ale určitě mě to zase čeká. Od března mám klid, ale to přijde. Můj případ byl ten, že jsem ráno nastartoval, motor běžel normálně, tak jsem se rozjel a za 30m bylo dojeto. Motor začal cukat a nereagoval vůbec na plyn až se auto zastavilo. Pomohl jen nový start a vše bylo OK. Tak jsem zvědavý, až se to zase ukáže. Na ten ventilek se podívám v první řadě. Díky.
Jinak motor 1,8T.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod maxie 17. 12. 2009 08:55

Dělá mi to taky... nějak už to neřeším, dá se s tím žít :-)
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A.mroz 18. 12. 2009 10:04

Tak nechal jsem vymenit ten ventil a zjistilo se ze i v hadici byla durka. Tak uvidime zatim mam auti jeste v servise.
A.mroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A.mroz 22. 12. 2009 16:55

Tak zatim par studenych startu a motor maka, ukaze se casem ale nerad bych to zakrikl problem s nepravidelnym chodem pri prvnim startu zmizel. Byl me vymenen ten odvzdusnovaci ventil a hadicka k nemu pac mela durku. Jsem zvedav na zkusenosti ostatnich.
A.mroz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků